Skutočný príbeh o tom, prečo sa netreba vzdávať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mnohí ľudia majú problém uspieť v živote. Dôvody sú rôzne – buď sa nesnažia dosiahnuť to, čo chcú. Alebo sa vzdali príliš skoro. Ako ste na tom vy? Ponúkame vám neuveriteľný skutočný príbeh, ktorý dokazuje, že treba vytrvať. Nenechať sa odradiť. Je to skutočný príbeh manželov, ktorých dnes pozná celý svet. A pravdepodobne aj vy – Allan a Barbara Peasovci sú autormi niekoľkých knižných bestsellerov, ktoré s veľkým úspechom vyšli aj v slovenčine. Asi najznámejšia je ich kniha Reč tela a práve o nej bude reč.

Ešte predtým, ako sa začítate do ich príbehu, zamyslite sa: ak veríte, že máte dobrý nápad, držte sa ho. Napredujte, nevzdávajte sa, až kým nevyčerpáte všetky možnosti. Hovorte s každým o svojich nápadoch a plánoch a požiadajte ich o pomoc. Začiatok je vždy to najťažšie.
Nevzdávajte sa príliš skoro. Cestou k vášmu cieľu budú do vás podaktorí hádzať kamene, ale je na vás, aby ste z tých kameňov vydláždili cestu alebo postavili most. 97% ľudí, ktorí sa vzdali príliš skoro, pracuje pre 3% tých, ktorí sa nikdy nevzdávajú…

 

Skutočný príbeh o Reči tela

Allan napísal knihu Reč tela. Bolo to v roku 1978 a hneď ju ponúkol najväčším austrálskym vydavateľom. Ani jeden z nich neprejavil záujem o jej vydanie. Nikdy nepočuli o takejto koncepcii, nepoznali ho a nápad odmietali.
Tak sa Allan rozhodol vydať knihu sám. Nevedel, ako na to, ale rozhodol sa, že to urobí, a to bolo najdôležitejšie.

Po tridsiatom piatom odmietnutí rukopisu Reč tela začal konať. Na vydanie potreboval 7 tisíc austrálskych dolárov, ktoré nemal. Rozhodol sa, že šesť mesiacov bude prednášať o Reči tela akýmkoľvek poslucháčom, ktorí budú ochotní ho počúvať. Účastníkom za 10 dolárov ponúkol knihu s vlastnoručným podpisom.
Za šesť mesiacov nazbieral 7 tisíc dolárov z predpredaja knihy a vydal ju. „Potom som si našiel malého distribútora kníh, ktorý ju mal predávať do kníhkupectiev,“ spomína Allan Pease. „Napísal som tlačovú správu a poslal som ju (pod priateľovým menom) do všetkých významných médií. Podčiarkol som v nej, že autor je humorný, zábavný a provokatívny.“

O dva dni mu zatelefonovali z talk-show Mika Walsha v najväčšej austrálskej televízii. Ich hlavný pozvaný hosť zrušil účasť na besede a otázka znela, „či je Allan schopný okamžite prísť do štúdia ako náhradný hosť?“
Osprchoval sa, oholil, obliekol a v rekordnom čase bol v štúdiu Channel 9. Dostal 18 minút vysielacieho času a v priebehu dvoch týždňov sa kniha Reč tela ocitla na prvom mieste rebríčka najpredávanejších kníh v Austrálii!

skutočný príbeh o Reči tela

Netreba sa vzdávať

Povzbudený austrálskym úspechom chcel Allan Pease preraziť aj do sveta. Zháňal adresy amerických a britských vydavateľov, aby im poslal knihu. Napísal listy 53 vydavateľstvám a podľa štatistiky dúfal, že odniekiaľ mu príde ponuka.
Výsledok? Nikto, naozaj nikto nemal záujem! Zopár odpovedí:

„Vaša kniha nie je svojou koncepciou vhodná pre naše vydavateľstvo.“
„Je to zábavné, ale podľa nášho názoru to v USA nebude fungovať.“
„Takýchto kníh tu už bolo a nevidíme v nej nič objavné.“
„Veľa šťastia v niektorom inom vydavateľstve.“
„Reč tela možno funguje u Austrálčanov, ale u Britov nebude.“

Allan bol sklamaný aj skľúčený. Mohol to vzdať…a väčšina z nás by to aj urobila. On nie. Bol rozhodnutý pokračovať bez ohľadu na to, čo mu iní hovorili. Nastúpil do lietadla do New Yorku a osobne klopal na dvere týchto vydavateľstiev, aby ich presvedčil.
Výsledok? Nikam sa nedostal. Všetci ho odmietli. Trinásti mu povedali „Vypadni!“, šiesti boli ochotní stretnúť sa, ale prišli iba traja.
Napokon sa mu podarilo zohnať agenta a po siedmom pokuse našiel vydavateľa, ktorý súhlasil s vydaním. Allan Pease získal zmluvu za 10-tisíc amerických dolárov v jednom z najväčších vydavateľov na svete, v Bantam Books!

skutočný príbehPrečítajte si tiež
Príbeh neuveriteľného úspechu blogera.

Nevzdávajte sa svojich nápadov

Ruku na srdce: dokázali by ste vyť podobne vytrvalí a neoblomní? Nevzdali by ste to už na začiatku?
Pravdepodobne by ste skončili po prvých piatich odmietnutiach.
Allan Pease vytrval a toto je výsledok, ktorý príjemne šokuje:

  • Z knihy Reč tela sa predalo vyše 7 miliónov výtlačkov.
  • Preložili ju do 51 jazykov vrátane slovenčiny (Reč tela vydal Ikar v roku 2004, dnes už je beznádejne vypredaná, no k dispozícii je stále Veľká kniha reči tela).
  • BBC Science odvysielala na tému knihy 9 programov a seriál s deviatimi pokračovaniami v britskom Channel 4.
  • Kniha bola na programe televízie National Geographic Channel a Discovery Channel a doteraz sa používa v kurzoch univerzít, vysokých škôl a kurzoch pre predajcov a manažérov.
  • Allana s Barbarou pozvali do Kremľa, kde besedovali s 300 najvyššími politickými predstaviteľmi nového Ruska.
  • Ako 33-ročný vystúpil Allan v televíziách v 35 štátoch, mal prednáškové turné po Veľkej Británii, Európe a 26 štátoch USA.

Toto je skutočný príbeh o tom, prečo sa netreba vzdávať. Prečo sa oplatí vytrvať a ísť si za svojím cieľom. Pravdepodobne nebudete takí úspešný ako Allan Pease. Ale človek nikdy nevie. Ale ako píše vo svojej knihe Odpoveď, „to podstatné, čo chcem uviesť, je, že keby som sa bol vzdal po 1., 5. alebo 15. odmietnutí, ako to robí väčšina, toto by sa nikdy nestalo. Zo štatistického hľadiska som vedel, že sa mi to musí podariť. Otázkou bolo iba kedy. Takže môj dokaz – nevzdávajte sa svojich nápadov.“


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.