Denné a pobytové tábory pre deti. Tipy a rady

Leto býva vždy ťažkou skúškou pre rodičov s deťmi – ako prežiť dlhých osem týždňov? Kam ich dať, aby to veľa nestálo, ale aby ich to aj bavilo a nazbierali plno zážitkov? Pár dní u starých rodičov, niekoľko dní si vezmete dovolenku vy, nejaký čas vykryje spoločná rodinná dovolenka, no stále zostáva množstvo dní, ktoré musíte deťom nejako vyplniť. Denné a pobytové tábory pre deti sú istota, no občas sa nevieme zorientovať v ponuke, niektoré nevyhovujú termínom, iné sú pridrahé.

Na trhu je obrovský výber denných a pobytových letných táborov.
Denný tábor zjednodušene znamená, že zanesiete dieťa ráno o ôsmej na dané miesto a vrátite sa poň po práci okolo piatej-šiestej. Dieťa tam dostane najesť a počas dňa sa zabáva s ostatnými deťmi rôznymi aktivitami, starajú sa o zvieratká, športujú ap.
Pobytový tábor trvá zvyčajne na týždeň a existujú tematické tábory ako športový, umelecký, zvieratkovský, ale aj prímorský, či jazykový. O vaše dieťa je postarané 24 hodín denne.

Ponúkame vám hlavné zásady, ako vyberať tábor pre deti, a nižšie nájdete naše obľúbené a nami overené tipy na denné a pobytové tábory.

 

Ako vybrať tábor pre dieťa?

  • Detský tábor, či už denný alebo pobytový, je vždy veľké dobrodružstvo plné zážitkov, tak ho doprajte svojím deťom. V prvom rade sa rozhodnite, či denný alebo pobytový. Denný sa hodí skôr pre menšie deti, ktorým môže odlúčenie robiť ešte problémy.
  • Rozhodne sa poraďte s deťmi. Nielen o dĺžke tábora, mieste, ale hlavne hovorte o zameraní tábora. Napríklad športový tábor môže byť všeobecný pohybový, špecializovaný na konkrétny šport, alebo príprava na budúcnosť. Existujú rôzne talentové tábory, rozprávkové, spevácke, či tábory pre šikovné ruky. Rozprávajte sa s deťmi, ukážte im ponuku, pýtajte sa, čo ich práve teraz baví. Nie je nič horšie ako vybrať tábor s dobrou cenou a v peknej lokalite, ak bude svojou témou pre dieťa trápením.
  • Zistite si o tábore viac – opatrnosti nie je nikdy dosť. Pokojne si zavolajte do daného tábora a už po pár otázkach zistíte, aký majú prístup, čo chystajú, ako to bude prebiehať. Tiež si zistite referencie na internete – nie však priamo na stránke tábora, keďže ten je pod kontrolou zriaďovateľa. Ale skôr na diskusných fórach, na Facebooku ap. Popýtajte sa vo svojom okolí na výhody a nevýhody, aby ste vybrali pre svoje dieťa to najlepšie.

familypark burgenland kolotočPrečítajte si tiež
Familypark v Rakúsku. Jeden deň nestačí.

  • Informujte sa o programe. Aj toto vám pomôže overiť si kvalitu tábora. Nespoliehajte sa na všeobecné informácie na internete, ale pýtajte sa. Zriaďovateľ musí mať naplánovaný každý jeden deň do detailov, a určite nebude mať problém o tom hovoriť. Ak áno, dajte od takého subjektu ruky preč. Tiež sa spýtajte na náhradný program v prípade nepriaznivého počasia.
  • Ujasnite si cenu tábora. Niektorí zriaďovatelia uvedú základnú sumu, no až po podpise, či tesne pred táborom dostanete informáciu o ďalších poplatkoch. Nenechajte sa oklamať nízkou cenou a spýtajte sa na prípadné dodatočné poplatky za extra výlety, vstupy, poistenie ap. Tiež si overte, čo obsahuje plná penzia – či len jedlo, alebo tiež nápoj, ovocie, prípadne malú sladkosť k tomu.

tábory pre deti twistovo

Tipy na tábory pre deti

Bombovo je cestovná kancelária z Nitry, ktorá robí nielen tábory, ale aj školy v prírode. Fungujú už dve desaťročia a majú množstvo spokojných detí ( i rodičov). Sú hraví, kreatívni a svoje tábory pekne rozdelili podľa tém a vekových kategórií. Pre najmenších aj tínedžerov, umelecké aj dobrodružné, oddychové i športové, anglické, mystické a tiež zahraničné
Tu si pozrite ich katalóg letných táborov na rok 2017.

Twistovo každý rok pripravuje skvelé detské letné tábory, pričom nechýbajú prekvapenia a plno zábavy. Šéfom tímu je známy moderátor Vlado Voštinár a tento rok už oslavujú 15.výročie vzniku. Pred pár rokmi získali certifikát Vysokej dôveryhodnosti v ratingovej kvalite AA a rýchlo sú vždy obsadení. Stále vynovujú program, ktorý je naozaj kvalitný a pútavý. Skvelý areál Oliwa resort sa nachádza v Trenčianskej Teplej, majú výbornú stravu a príjemných animátorov (ľudia s pedagogickým vzdelaním). Na ich facebookovom profile nájdete vždy novinky a videá.

DenneTabory.sk je stránka občianskeho združenia Preliezka a ponúka rôzne denné i pobytové tábory: na výučbu angličtiny, Malí kuchárikovia, Traja pátrači (s pomocou indícií pátrajú po záhadách), či Šantivé iHRYsko, kde si decká precvičujú pozornosť, postreh, logiku a komunikačné schopnosti. Takýto denný tábor od pondelka do piatka stojí 124€.

Tabory.sk je vynikajúci celoslovenský katalóg táborov, v ktorom nájdete doslova stovky pobytových, zahraničných i krátkych táborov, ale aj klubové tábory, tábory pre najmenších, či rôzne podujatia. Môžete vyhľadávať buď podľa spomínaných kategórií, alebo cez fulltextový vyhľadávač (zadáte termín, hľadané slovo-tému, vek dieťaťa, prípadne môžete špecifikovať kategóriu).

farma hrubá boršaPrečítajte si tiež
Farma Hrubá Borša. Tip na výlet pre rodiny s deťmi.

My alebo naši známi vyskúšali aj tieto zaujímavé detské tábory (tak si prípadne kliknite a zistite viac):

  • Historický tábor Fortlandia (stredoveký detský tábor pre deti od 8 do 16 rokov)
  • Tábor Wachumba je od sedemročných až po 17-ročných. Wachumba znamená  po svahilsky  lásku – lásku k životu, lásku k sebe, k ľudom a k svojmu okoliu. Ide o tábory postavené na zážitkovej pedagogike.
  • Volis Academy for kids organizuje denné i týždňové tábory, a sú ideálne na hravú výčbu jazykov: kvalitní lektori a efektívna metóda vyučovania.
  • Denný detský tábor City Camp – robia divadelný, tanečný, výtvarný a športový tábor, všetko v bratislavskej Petržalke. Často sa chodí do okolitej prírody, do blízkosti lesov, parkov, jazier, potokov. Od vlaňajška majú dokonca poldenný tábor pre deti nad 10 rokov.
  • Duchonka land je letný detský tábor, veľmi obľúbený. Poskytujú aj bezlepkovú stravu, kamarátom garantujú bývanie na spoločnej izbe, vracajú zálohu v prípade ochorenia či úrazov. Organizujú táborovú olympiádu, diskotéky, aj túry okolo vodnej nádrže Duchonka, na zrúcaninu Topoľčianskeho podhradia alebo na Kulháň.

 

Detský tábor so zľavou?

Hoci mnohé pobytové i denné tábory sú už rezervované a v niektorých nemusíte zohnať ani jedno miesto, stále sa dá vyberať. Dokonca niektoré zľavové portály ponúkajú rôzne tipy pobytových a denných táborov. Kliknite si napríklad na Zľavomat, kde nájdete celú položku pobytových detských táborov. Najčastejšie ide o 6 až 7 dňové tábory od 129€.
Podobne si môžete kliknúť na ZľavuDňa.sk.

Foto: Bombovo, Twistovo, Pixabay

tábory pre deti europark

Aj tieto články by vás mohli zaujímať:

Facebook Comments
Celkovo prečítaní 229x, 1 prečítaní dnes

Aj tieto články by vás mohli zaujímať: