10 tipov, ako sa dostať von zo šialeného sveta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy máte občas pocit, že svet naokolo zošalel? Každý sa niekam náhli, niektorí aj „cez mŕtvoly“, ďalší sú nevšímaví a necitliví. Zvyšuje sa stres, tlačia na vás, pribúdajú povinnosti a vy zrazu neviete, kam skôr skočiť.
Súčasné životné tempo dáva zabrať mnohým a tak nečudo, že nás oberá o vnútorný pokoj. Nedokážeme si užívať bežné každodenné maličkosti, dokonca ani krásne chvíle, v ktorých sa ocitneme.
Ako sa dostať von z tohto šialeného sveta? Ako spomaliť a vychutnávať si každý jeden deň?

Máme pre vás 10 tipov od človeka, ktorý sa už 22 rokov intenzívne zaoberá duchovnými náukami. Pomáha ľuďom nájsť cestu k sebe samým a v Česku je už veľmi obľúbený. Keď sa s ním stretnete osobne, pocítite pokoj, ktorý z neho vyžaruje. Usmievavý chlapík, pohoďák, s ktorým si skvele podiskutujete. Možno aj preto si výborne rozumie so svetoznámou írskou mystičkou Lornou Byrneovou, ktorú už niekoľkokrát doviedol do Česka a na Slovensko.
Nechajte si poradiť a inšpirovať sa.

Jan Menděl

Kto je Jan Menděl?
Spisovateľ a osobný poradca. Autor dvoch úspešných kníh, ktoré sa orientujú na ezoteriku – Cesta ven ze šíleného světa a Afirmace. Okrem písania poskytuje ľuďom konzultácie a pomáha im zbaviť sa napr. depresií, úzkostí a panických atakov v prípadoch, kde klasická liečba a terapia zlyhali.
Už v mladosti sa dostal k hypnóze, vďaka ktorej nazrel do hlbín ľudskej duše a s jej pomocou dlhé roky robil príležitostné regresie. Rád sa delí so svojimi myšlienkami, nielen na svojej stránke Jan Menděl, ale aj na Facebooku, kde má jeho profil Afirmace – Jan Menděl vyše 42.000 fanúšikov. Pravidelne tam píše krátne inšpiratívne texty na zamyslenie.

 

10 tipov, ako vyjsť zo šialeného sveta

Jan Menděl tvrdí, že afirmácie sú veľmi využívanou a účinnou technikou, ako naprogramovať svoju myseľ. Negatívne myšlienky na nás útočia neustále – či už ide o našu postavu, hmotnosť, tvár, ale aj šikovnosť, schopnosti v škole alebo zamestnaní.
V takýchto chvíľach však výborne funguje preprogramovanie podvedomia, ktoré dokáže každý z nás. Ponúkame vám jeho 10 tipov, ako sa dostať von zo šialeného sveta a mať lepší život.

ikona smile relax1.Vnímajte duchovno

Duchovný život sa začína vo chvíli, kedy si uvedomíme, že sme nesmrteľné duchovné bytosti, ktoré sa znovu a znovu rodia na Zem. Aby sme sa tu učili, rozvíjali a rástli. V tej chvíli sa prestaneme báť smrti a prikladať veľkú dôležitosť veciam ako je majetok, krása, či sláva. Nič z toho si do duchovného sveta neodnesieme, len zážitky, skúsenosti a duševné schopnosti.

ikona smile relax2.Slobodná vôľa

Náš najväčší dar je slobodná vôľa, ktorú môžeme najviac prejaviť v tom, čo si myslíme. V živote nemáme vždy vplyv na to, čo sa okolo nás deje, ale vždy máme na výber, ako na to zareagujeme. Máme možnosť myslieť a teda žiť podľa seba. Žiaľ, málokto tento dar efektívne využíva.

svetlo svietnik

ikona smile relax3.Ovládnite svoje myšlienky

Nemôžeme sa stať skutočne šťastnými a vyrovnanými, kým sa nenaučíme ovládať svoje myšlienky. Väčšina ľudí je dnes otrokom svojej mysle, ktorá je preplnená všemožnými a často protichodnými informáciami. Tie na nás útočia z každej strany.
Musíme sa naučiť mať svoju myseľ pod kontrolou, ovládať ju a usmerňovať.
Musíme vedieť pravidelne vypnúť, uviesť sa do pokoja a meditovať. Nie je to vôbec ťažké, ako sa niektorým zdá. No je to oveľa potrebnejšie ako v minulosti, pretože naše psychické zdravie je vplyvom okolia ohrozenejšie.

ikona smile relax4.Milujte sami seba

Najdôležitejší vzťah nášho života je ten, ktorý máme sami so sebou. Musíme si to uvedomiť a tomuto vzťahu venovať dostatočne veľa času a pozornosti. Sebaláska je jeden z pilierov spokojného a naplneného života. Fyzického i duševného zdravie.
Musíme sa naučiť mať sa radi, správať sa k sebe s láskou a rešpektom a byť na seba dobrý. A potom to naučme aj naše deti. Iba člobek, ktorý sa má rád, môže mať skutočne rád aj druhých ľudí. Taký človek je nosičom mieru, ktorý tento svet tak potrebuje.

ikona smile relax5.Spriaznená duša?

Hľadanie spriaznenej duše je tak trochu naivná strata času. Každý z nás ma za sebou nespočetne veľa predchádzajúcich životov, aj veľa partnerov. Láska je to najdôležitejšie v živote, ale nemali by sme ju obmedzovať len na partnerskú lásku. A nemali by sme ani hľadať šťastie, ktoré nám chýba vo vnútri, niekde tam vonku, vo vzťahu.
Kto nevie byť šťastný sám, šťastie v partnerstve nedosiahne. No ak sa stretnú dvaja šťastní a spokojní ľudia a dajú sa dohromady, ich šťastie sa znásobí. Stále však treba myslieť na to, že každý vzťah sa raz skončí. Preto treba žiť a milovať naplno.

Prednáška 'Cesta von zo šialeného sveta'
Vďaka svojím výsledkom je Jan Menděl aj medzinárodne akceptovaný. Pozývajú ho na video a online konferencie. V roku 2018 prednášal napríklad na ezoterickom festivale Allfest 2018. Jeho prácu si všimla aj vplyvná mezinárodná duchovná organizácia Peace Revolution.
V decembri bude mať prednášku v pražskom kine Lucerna. V januári píde aj na Slovensko – presne 19.januára bude prednášať v bratislavskom Stredisku kultúry Vajnorská. Vstupenky len za 15€ si môžete kúpiť TU. Prevedie, ako treba zmeniť svoje myslenie a prístup k životu tak, aby ste si dokázali zachovať vnútorný mier, rovnováhu, duševné i fyzické zdravie. A napokon nájsť v sebe radosť a šťastie, ktoré nie sú závislé od vonkajších okolností.

Jan Menděl a jeho dve knihy

 

ikona smile relax6.Karma existuje

Karma alebo božie mlyny existujú. Preto sa môžeme uvoľniť a nemusíme sa stále rozčuľovať nad tým, čo kto povedal alebo urobil. Keď naozaj prijmete myšlienku, že vďaka karme vládne na svete absolútna spravodlivosť, veľmi sa vám uľaví. Začnete sa starať viac o seba a čistotu vlastného prahu. Stanete sa proaktívnejšími v budovaní lepšej budúcnosti.
My sami sme zodpovední za všetko, čo sa nám v živote stalo. A sme to práve my s našimi myšlienkami a činmi, kto si vytvára vlastnú budúcnosť.
Preto sa snažme byť čo najväčšími optimistami a pomáhať všade, kde sa dá. Vieme, že heslá typu „za dobrotu na žobrotu“ šíria iba nešťastní ľudia, ktorí žijú v negatívnom a nespravodlivom svete.

ikona smile relax7.Odriekanie a sebaovládanie

Jeden z najväčších mystikov 20.storočia František Bardon povedal: „Každý vzostup sa začína schopnosťou odriekania a každý pád stratou sebaovládania.“ Je dobré žiť naplno a užívať si všetky veci v živote. No je tiež dôležité pochopiť, že šťastie nikdy nenájdeme v telesnom potešení a rozkoši.
Preto je vždy dobré mať na uzde svoje zvyky a nikdy príliš neprepadnúť jedlu, pitiu, sexu a zábave. Dopriať si s mierou, no radosť hľadať skôr v sebe a v duchovným činnostiach. Príroda, konanie dobrých skutkov a meditácie sú oveľa lepšími nosičmi radosti.

ikona smile relax8.Rozum a intuícia

Nemali by sme zahadzovať zdravý rozum ani intuíciu. Máme ich z nejakého dôvodu a mali by sme ich udržiavať v rovnováhe. Tam, kde intuícia mlčí, používame zdravý rozum. No ak rozum zlyháva a blúdi, riaďme sa svojimi pocitmi. A ak mlčia obaja, potom je to úplne jedno. Môžeme si napríklad hodiť mincou.

pohoda a pokoj žena na brehu jazera

ikona smile relax9.Náš potenciál a sila

Máme v sebe ohromný potenciál a silu, preto by sme o sebe nemali nikdy pochybovať a podceňovať sa. A aby sme túto silu objavili a mohli začať využívať, musíme nutne začať na úrovni myšlienok. Musíme si vypestovať silnú vôľu a disciplínu, naučiť sa meditovať a ovládať svoje myšlienky. Len čo sa to aspoň trošku naučíme, zistíme to, čo jogíni a mystici vedia odnepamäti. A síce, že duch skutočne víťazí nad hmotou a my máme možnosť prekonať všetky svoje prekážky, slabosti a problémy. A žiť šťastne, spokojne a v mieri. Musíme to ale chcieť a byť ochotní pre to niečo pravidelne robiť. Ako so všetkým.

ikona smile relax10.Láska a dôvera

A to najdôležitejšie nakoniec: aby náš život získal naozaj zmysel a hlboký rozmer, musíme sa obrátiť k tomu, kto nás a všetko okolo nás stvoril. K Bohu.
Boh nemusí byť len abstraktný alebo dokonca desivý obraz niečoho, čo je mimo nás. Naopak, mal by to byť náš najdôvernejší priateľ, najbližší pomocník, najmilujúcejší rodič, ktorým napokon aj je.
Hovorme s ním, prosme ho a všímajme si znamenia, ktoré nám posiela. Keď to urobíme a začneme počúvať, náš život zaleje slnko a my už sa nikdy nebudeme cítiť sami, opustene a bezradne. Jediné, čo musíme urobiť, je požiadať a dôverovať. Skúsme to, nemáme čo stratiť.

Prednáška 'Cesta von zo šialeného sveta'
Vďaka svojím výsledkom je Jan Menděl aj medzinárodne akceptovaný. Pozývajú ho na video a online konferencie. V roku 2018 prednášal napríklad na ezoterickom festivale Allfest 2018. Jeho prácu si všimla aj vplyvná mezinárodná duchovná organizácia Peace Revolution.
V decembri bude mať prednášku v pražskom kine Lucerna. V januári píde aj na Slovensko – presne 19.januára bude prednášať v bratislavskom Stredisku kultúry Vajnorská. Vstupenky len za 15€ si môžete kúpiť TU. Prevedie, ako treba zmeniť svoje myslenie a prístup k životu tak, aby ste si dokázali zachovať vnútorný mier, rovnováhu, duševné i fyzické zdravie. A napokon nájsť v sebe radosť a šťastie, ktoré nie sú závislé od vonkajších okolností.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.