Lorna Byrneová exkluzívne: Naozaj máte aj vy svojho anjela!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pomohla miliónom ľudí nájsť stratenú vieru. Všade, kam zavíta, prinesie pohodu, pokoj a zvláštne fluidum. So svojimi knihami láme rekordy po celom svete a jej prednášky spojené s osobným požehnaním sa vypredávajú behom pár hodín. Svetoznáma írska mystička Lorna Byrneová príde opäť na Slovensko, kde bude mať dve prednášky a LepšíDeň.sk ju pri tejto príležitosti trošku vyspovedal.

„Všetci máme svojho strážneho anjela,“ tvrdí usmievavá Lorna. Nezáleží na náboženstve, ani na tom, že nie ste veriaci. Ona sama vidí anjelov odmalička a napriek silnej dyslexii (poruche písania a čítania) napísala knihy, ktoré preložili do 27 jazykov a predávajú sa vo vyše 50 krajinách sveta.
Už keď bola na Slovensku pred štyrmi rokmi, zaujímalo ma, kde sú anjeli, keď umierajú deti? Kde sú anjeli strážni v krajinách, kde sa zabíja, zúria tam vojny a ľudia nezmyselne zomierajú? „Sú tam,“ tvrdí presvedčivo írska mystička. „Komunikujú medzi sebou a snažia sa rozprávať s ľuďmi. Snažia sa im šepkať, viesť ich k tomu, aby nebojovali a uzavreli mier. Žiaľ, nie každý chce a vie načúvať anjelom.“

 

Lorna Byrneová: Ste priateľskí a ústretoví

LepšíDeň.sk: Lorna, už ste boli na Slovensku. V apríli 2013 ste mali prednášku a autogramiádu, na ktorú prišli stovky ľudí. Ako si na Slovensko spomínate? Ako sme na vás pôsobili?
LORNA BYRNEOVÁ: Vy, Slováci, ste veľmi duchovne otvorení, ale stále hľadáte niečo, v čo by ste mohli veriť. Mám u vás množstvo čitateľov a medzi nimi je aj veľa mladých ľudí, z čoho mám naozaj veľkú radosť. Pamätám si, že aj na vtedajšej prednáške bolo veľa mladých, povedala by som, že oveľa viac, ako v iných krajinách. To je zaujímavé a potešujúce. Musím tiež povedať, že ste skutočne veľmi priateľskí a ústretoví.

LepšíDeň.sk: Žijeme v dobe technológií. Mobily, tablety, počítače, rôzne technologické hračky… Je pre vás ťažké hovoriť o mystike, anjeloch, o svojich víziách v 21.storočí?
LORNA BYRNEOVÁ: Áno, je to veľmi ťažké, pretože to, čo vidím, sa veľmi ťažko popisuje slovami. Často na to správne slová ani neexistujú. Ale zároveň vidím a cítim, akí sú ľudia hladní po pravde a duchovných veciach. Aj preto veľmi pozorne načúvajú a chcú zistiť viac, čo ma teší. Myslím si, že aj vďaka tomu sú moje knihy také populárne. Ľudia túžia po duchovnejšom spôsobe života, ak okolo nich vládne toľko materiálna.

Knihy Lorny Byrneovej

V slovenčine vyšlo už niekoľko kníh od Lorny Byrneovej a všetky s obrovským úspechom. Napríklad z knihy Anjeli v mojich vlasoch sa predalo takmer 30.000 výtlačkov. Podobne úspešné boli Schody do neba, Posolstvo nádeje od anjelov, či Láska z nebies. V septembri 2017 vychádza darčeková knižka v edícii Srdečne s názvom Anjelské posolstvo a 3.októbra novinka Anjeli na dosah.

lorna byrneová knihy

Spirituálne stretnutie v Bratislave

LepšíDeň.sk: 4.novembra budete mať v Bratislave prednášku, spirituálne stretnutie s názvom Anjeli na dosah. Presne tak sa volá aj kniha, ktorá vyjde pár dní predtým. Po moderovanej a tlmočenej prednáške zvyknete osobne každému požehnať…ako to prebieha? Čo vám vravia anjeli?
LORNA BYRNEOVÁ: Bohužiaľ, zatiaľ nemôžem prezradiť, čo presne sa deje počas požehnávania a ako to prebieha. Môžem však prezradiť, že toto požehnanie je na mojich prednáškach naozaj tá najdôležitejšia časť.

LepšíDeň.sk: Odmalička ste videli anjelov, ale v jednej chvíli ste sa rozhodli o nich písať. Hoci ste dyslektička, čiže máte problémy s písaním aj čítaním. Odkiaľ prišiel ten impulz? Od Boha? Od anjelov?
LORNA BYRNEOVÁ: Presne tak, to Boh a anjeli mi povedali, že budem písať a tiež určili čas, kedy k tomu dôjde. Už od detstva ma na to pripravovali, ale ja som to nebrala vážne. Nie som vzdelaná a mám silnú dyslexiu, nedokážem poriadne čítať ani písať. Ani dnes, po toľkých rokoch. Nikdy som nechápala, ako môžu odo mňa chcieť, aby som písala knihy. No oni ma vždy ubezpečili, že keď nadíde ten správny čas, príde pomoc a ja tie knihy napíšem. A tak sa skutočne aj stalo. Je to neuveriteľné.

 

Anjeli na dosah

LepšíDeň.sk: Spomenul som, že v októbri vyjde vaša nová kniha Anjeli na dosah. Plánovaný termín je 3.októbra. O čom bude?
LORNA BYRNEOVÁ: Anjeli na dosah je kniha, v ktorej sa vraciam opäť do detstva a všeobecne do svojej minulosti. Rozprávam v nej o veciach, o ktorých som doteraz nehovorila. Píšem v nej napríklad o svojom stretnutí so Svätým Františkom, o svojom vlastnom strážnom anjelovi, o ukrižovaní Ježiša Krista a mnoho ďalších vecí. Myslím si, že v nej čitateľom odkrývam veľa zo svojho súkromného života. A tiež približujem, ako vyzerá môj každodenný život s anjelmi.

LepšíDeň.sk: Milujete ľudí – to je zjavné už pri krátkom stretnutí s vami. Už keď som vás stretol po prvý raz, bol som prekvapený, koľko lásky, šťastia a priateľstva z vás vyžaruje. Doslova som ho cítil, bolo to úžasné. Zvlášť milujete aj deti a preto ste pred pár rokmi založili charitatívnu nadáciu na pomoc deťom…
LORNA BYRNEOVÁ: Áno, založila… Viete, deti sú naša budúcnosť, nech to znie akokoľvek klišéovito. Sú tým najdôležitejším, čo máme a sú kľúčom k svetovému mieru, pokoju, šťastiu. Musíme sa o ne starať a pomáhať im, ale nielen tým vlastným, alebo tým, ktoré poznáme. Musíme myslieť aj na deti, ktoré sú ďaleko od nás a ktoré ani nepoznáme.
Na svete je, žiaľ, priveľa trpiacich detí a aj niečo pre ne neurobíme, vyrastú s horkosťou vo svojom srdci. A s vedomím, že sa celý svet len prizeral a nič pre ne neurobil. Deti sú nevinné bytosti, neurobili nič zlé a nechápu, prečo musia trpieť. Našou úlohou je urobiť všetko pre to, aby sme im pomohli.

rozhovory lepší deňPrečítajte si aj ďalšie ROZHOVORY.

LepšíDeň.sk: Sme LepšíDeň.sk a vy dokážete ľuďom vylepšovať deň. Ako by ste však popísali samu seba?
LORNA BYRNEOVÁ: Som obyčajný človek ako ktokoľvek z vás. Iba mám dar vidieť anjelov fyzicky tak, ako vy vidíte ľudí na ulici. Ľudia sa ma často pýtajú, aké je moje poslanie. Povedala by som, že ja sama som posol. Dostala som úlohu hovoriť o Bohu, anjeloch a pomáhať ľuďom k tomu, aby si uvedomili, že všetci majú anjela strážneho. Že nie sme len telo, ale predovšetkým duša, ktorá je nesmrteľná. A že nikdy nie ste na nič sami, pretože Boh vás miluje a posiela neustále na pomoc svojich anjelov.

Pozrite si VIDEO z mája 2017, kedy bola Lorna Byrneová v Česku.
Moderuje Jan Menděl:

LORNA BYRNEOVÁ príde na Slovensko 4.novembra – bude mať dve prednášky. Prvú o 9:30 a druhú o 15:30 v Ateliéri Babylon. Vstupenky na popoludňajšiu prednášku sa začnú predávať až vo chvíli, keď sa vypredá ranná prednáška.
Prednášky budú ako zvyčajne formou tlmočeného rozhovoru a na konci dá Lorna osobné požehnanie všetkým, ktorí budú mať záujem.
Vstupenky si môžete kúpiť iba na Ticketportal.sk, ich cena je 30€ a môžete si vybrať konkrétne sedenie. Na obidvoch prednáškach sa bude predávať najnovšia kniha Anjeli na dosah aj s podpisom Lorny Byrneovej.

Ak chcete sledovať novinky a zaujímavosti o Lorne Byrneovej, vynikajúcu stránku má v češtine, a tiež ju nájdete na Facebooku v českom jazyku.

Pre LepšíDeň.sk Milan Buno

lorna byrneová v bratislave prednáška


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.