Pozrite sa na svet inými očami. A žite lepšie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niekedy stačí malá zmena pohľadu a všetko vyzerá úplne inak. Často sme zacyklení a nedokážeme sa pozrieť na veci z nadhľadu. Objektívne. Pritom každý vieme ovplyvniť svet. Meniť ho po kúskoch. „Každý z nás má v sebe neuveriteľné schopnosti, ktorými dokáže zázračné veci,“ tvrdí Hanka Sekulová, autorka knihy Inými očami. „Všetko je iba o tom, čomu sme schopní a ochotní uveriť.“ 

 

Dokáže jeden človek zmeniť svet?

Nemá to zmysel, ja sám človek aj tak nič nezmôžem… tak reaguje veľa ľudí na myšlienku, ako zmeniť svet okolo seba.
Áno, bola by to pravda vo chvíli, ak keby sme každý jeden z nás boli izolované samostatné ostrovčeky. No nie sme, aj keď sa veľakrát často tak cítime.  Ako izolované ostrovčeky vo veľkom vesmíre.
„V skutočnosti sme ako kvapky v mori,“ píše vo svojej knihe Hanka Sekulová. „Všetci pospájaní jednou vodnou plochou, v ktorej jediná kvapka s atramentom dokáže zafarbiť celú vodnú hladinu okolo seba. A aj keď už nevidno farbu, tak drobné čiastočky atramentu sú vo forme molekúl rozpustené na veľkom priestore. Oveľa, oveľa väčšom, ako bola samotná maličká kvapka s atramentom…“

pestujte si priateľstváPrečítajte si aj
Pestujte si priateľstvá. Budete mať lepší život

Motýlí efekt

Tak je to aj s nami.  My sme tie kvapky s atramentom. Každá jedna z nich je dôležitá a každá jedna dokáže zafarbiť, alebo zmeniť chemické zloženie veľkej vodnej plochy.
To si treba uvedomiť a uveriť tomu.

Napokon, poznáte efekt motýlieho krídla? Aj maličké zmeny na jednom mieste môžu viesť k dramatickému vývoju na inom, vzdialenom mieste, ktoré nemusí s tým prvým ani súvisieť.

Napríklad niekde bez premýšľania zasadíte semienko. Po niekoľkých rokoch zistíte, že z neho vyrastá strom, ktorý však neplodí a navyše ohrozuje susedov, pretože korene im ničia základy domu…

„Záleží na každom jednom z nás,“ pripomína autorka v knihe Inými očami. „A zmeňme najskôr sami seba. Zmeňme sa na kvapku, ktorá namiesto atramentu nesie v sebe svetlo.  Namiesto vody môžeme zmeniť svet okolo seba.  Ako tú vodu. Každé jedno svetielko bude presvetľovať viac a viac priestoru okolo nás.  Každé jedno svetielko zvýši jas až zmení tmavú noc na svetlý deň.“

Motýlí efekt

Sú geopatogénne zóny výmysel?

Tak ako my vplývame na druhých, všetko ovplyvňuje nás.
Napríklad kedysi naši predkovia vedeli, že existujú rôzne anomálie v energetickom obale zeme.
Vedeli, že zvieratá tieto anomálie dokážu bezpečne vycítiť (ako dokážu vycítiť mnoho iných vecí).

V minulosti sa inak stavalo inak, ako dnes. V minulosti sa aj stavba domu robila viac v súlade s prírodou, aj pri stavbe domu. Pred samotnou stavbou sa išlo hľadať najvhodnejšie miesto. Ako predvoj vyslali najskôr zvieratá. Kde si ľahol pes, tak tam postavili dom. Pretože pes vyhľadáva najradšej miesta s dobrým pôsobením.
A na to miesto, kde spával pes, zvyčajne postavili aj posteľ.
Kde si ľahla mačka, tomu miestu sa oblúkom vyhli. Aj mraveniskám.

Možno ste už počuli o geopatogénnych zónach.
Možno tomu veríte a možno nie.
„Väčšinou vznikajú na miestach rôznych zlomov, podzemných prameňov, pozdĺž elektromagnetickej zemskej mriežky,“ vysvetľuje Hanka Sekulová. „Anomálie môžu byť s pozitívnym pôsobením na človeka, zvieratá a rastliny, alebo s negatívnym, ktoré sa prejavuje zvyčajne chradnutím, únavou, rôznymi ochoreniami.“

Preto je veľmi dobé vedieť, kde sa anomálie nachádzajú. A ako sa im vyhnúť…

psy a geopatogénne zóny

Nepodceňujte geopatogénne zóny. Môžu vám zmeniť život.

Inými očami

Hanka Sekulová

Hanka Sekulová

Aj o tomto píše vo svojej knihe Hanka Sekulová, ktorá sa snaží vnímať prírodu a žiť v jej súlade. Ako sama tvrdí, vníma toky energií a cíti myšlienky. Nemá rada slovo ezoterika, vyhýba sa konšpiračným teóriám a nepovažuje sa za nejakú motivátorku.

Len píše o tom, ako to cíti a ako sa aj my môžeme vydať na cestu k lepšiemu a krajšiemu.
Vo svojej knihe Inými očami píše o láske, pozitívnom naladení, rodine, ale aj o kulte tela, nevšímavosti, ľahostajnosti. Sebaláska, zdravie, stravovanie, hudba ako liek, ale aj liečivá príroda, či chov zvierat – keď čítate túto knihu, akoby ste sa s ňou rozprávali. Je to taká pohodová debatka u nej doma, na terase, s teplým čajom a v pozadí počuť šumenie stromov.
A vami sa šíri príjemný pocit pohody, že všetko raz bude lepšie.
Možno už zajtra.
A že to viete ovplyvniť…


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.