Trendy v interiérovom dizajne pre rok 2020

LinkedIn

Staviate dom, prípadne si zariaďujete byt?
Poďte sa s nami spoločne pozrieť na najnovšie trendy v interiérovom dizajne a v interiérových dekoráciách. V roku 2020 tak budete nadčasoví a trendy.
Ktorá farba bude podľa vás farbou roka a ako nadviažu dizajnéri na problém, ktorý predstavujú plasty? Pozrite sa s nami na trendy, ktoré ovládnu rok 2020 a inšpirujte sa novinkami na trhu.

 

Farba roka 2020

Farbou roka 2019 bola koralová farba označovaná ako takzvaný živý korál, living coral. Táto farba so sebou priniesla náznak ženskosti, pričom pôsobí naozaj pozitívne.
Aká farba ale bude vládnuť roku 2020? Je ňou zaujímavý odtieň zelenej farby s názvom Back to Nature.
Táto farba bude v budúcom roku zdobiť tie najmodernejšie interiéry, takže ak vás láka už teraz, neváhajte ju použiť. Ak vám môžeme poradiť, najviac vynikne v kombinácii s bielou farbou či bledými odtieňmi spomínanej koralovej.

farba roku 2020 back to nature

Farba roka 2020, Back to Nature, zdroj: behr.com

Náš tip
Ste zvedaví na najnovšie trendy, no tak či tak ich neviete zakomponovať do svojich interiérov? V tomto prípade je najlepšie využiť služby profesionálov z interiérového štúdia a nechať si poradiť, prípadne navrhnúť vhodné moderné riešenie pre váš interiér.

Nové materiály

Ďalším zaujímavým trendom, ktorý sa dostáva do popredia, je inovácia priemyslu pri vytváraní nových, neobvyklých materiálov. Tieto materiály sú založené na recyklácii a alternatívnych technológiách, takže predstavujú akúsi rovnováhu medzi dnešnými technológiami a prírodou.

Recyklácia

Ako sme už načrtli, čoraz obľúbenejšou témou vo všetkých sférach je práve recyklácia. Dokonca aj v interiéri si recyklované materiály a veci nájdu svoj nový zmysel. Vzhľadom na obrovské množstvo existujúcich plastov sa dostáva do popredia ich opätovné využitie, a to aj v interiérovom dizajne. Z odpadu sa teda razom stáva štýlový a zároveň funkčný interiérový doplnok či nábytok.

trendy v interiérovom dizajne - ekológia

Ekológia a princíp udržateľnosti

Okrem recyklovaných doplnkov sa v moderných interiéroch čoraz častejšie objavujú aj drevené a ručne vyrábané doplnky či nábytok. Rok 2020 sa bude niesť v ešte väčšej snahe o udržateľnosť, a teda sa ponesie v znamení minimalizmu a ekologického prístupu.

Skladací nábytok

Nakoľko aj ľudí je stále viac a viac a nehnuteľnosti stále dražejú, naše príbytky sa vo väčšine prípadov zmenšujú. A práve vďaka tomu sa dostávajú do popredia skladacie nábytky. Určite ste si už všimli zaujímavé multifunkčné rozkladacie kúsky. Môžu nimi byť stoličky, stoly či pohovky, ale takisto aj celý skriňový systém.

Spätí s prírodou

A na čo sa bude klásť dôraz? Na prírodu. A to nielen recykláciou a minimalistickým štýlom.
V kurze budú izbové kvety, ale aj prírodné prvky. Vďaka tomu bude váš interiér nielen štýlový, ale aj útulný a budete sa v ňom cítiť naozaj príjemne.

trendy v interiérovom dizajne

Koberce na stenách?

Isto ste si už všimli takzvané nástenné koberce. Ide o dizajnové kúsky, ktoré nahradia naše obrazy či nástenné hodiny. Tento trend sa posúva vpred a bude len ťažké nepodľahnúť mu. Samozrejme však treba byť opatrný pri ladení nástenného koberca so samotným interiérom.

Dajte na svoj vkus

Samozrejme, že pri zariaďovaní vášho interiéru nemusíte myslieť na najnovšie trendy. Hlavné je predsa aj tak to, aby ste sa vo svojom dome či byte cítili príjemne. Tieto trendy preto berte len ako akúsi inšpiráciu. Konečné rozhodnutie bude tak či tak na vás.
Dúfame, že sme vás dostatočne inšpirovali a pri zariaďovaní vášho domova si vyberiete to najlepšie.

— PR článok —


                                                                       Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!

About Author

Avatar