Zimná dovolenka bez stresu? Nezabudnite na cestovné poistenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ešte stále máme pred sebou niekoľko zimných týždňov, ktoré sa dajú využiť na relax v SKI centrách alebo na chate vzdialenej od ruchov mesta. Aby ste si tento čas užili čo najlepšie, máme pre vás zopár tipov.
Prísť na miesto, ktoré malo najbližšie dni slúžiť ako oáza relaxu a zistiť, čo všetko ste zabudli vám na pohode určite nepridá. Stalo sa vám už niečo také v minulosti? Pravdepodobne áno, tak ako mnohým ďalším – niekedy zabudnete na triviálnu vec, ktorá by vám však spíjemnila pobyt. Inokedy zabudnete na naozaj dôležitú vec, ktorá sa vám môže vypomstiť.
Vytvorili sme preto krátky checklist, s ktorým môžete predísť niektorým stresovým „ó nie…“ momentom.

 

1.Uzatvorte cestovné poistenie

Cestovné poistenie nie je zbytočný luxus a môže vám pomôcť v nepríjemných situáciách, s ktorými by ste mali počítať. Aj preto v našom zozname figuruje ako prvé. Netýka sa len dovolenky v zahraničí, mali by ste naň myslieť aj v prípade, že vyrážate do hôr.

Vybrať si môžete z týchto typov cestovných poistení:

  • Cestovné poistenie do zahraničia
  • Poistenie do hôr
  • Poistenie storna

Na problémy môžete naraziť už pred dovolenkou. Kvôli chorobe či zraneniu cestu zrušíte a prepadnú vám poplatky za ubytovanie. Práve poistenie storna je dôvodom, prečo uzatvárať poistku v predstihu.

zimná dovolenka a cestovné poistenie

 

2.Overte si rezervácie

Nebolo by to prvýkrát, čo nadšení výletníci prišli na miesto svojej dovolenky a zistili, že nemajú nocľah. Nenechávajte nič na náhodu a minimálne týždeň pred termínom cesty sa so správcom ubytovania skontaktujte.

Snažte sa skontaktovať s hotelom či chatou najmä prostredníctvom e-mailu. V prípade potreby budete môcť prostredníctvom správ dokázať, že ubytovanie ste mali skutočne rezervované.
Ak sa chystáte na lyžovačku a výbavu si chcete požičiavať na mieste, overte si aj jej dostupnosť.

 

3.Spíšte si dôležité kontakty

Pri vycestovaní do zahraničia vás väčšina mobilných operátorov privíta v krajine SMS správou s tarifami, ale aj s kontaktom na slovenskú ambasádu v krajine. Väčšinou takúto správu ignorujete alebo automaticky zmažete…nerobte to a uchovajte si ich. Nebudete strácať čas a nervy, keď k niečomu nemilému dôjde a vy budete musiať čo najrýchlejšie niekam zavolať.

Čo však v prípade, že váš mobil z nejakého dôvodu nefunguje?
Je síce nepravdepodobné, že pri skupinovom cestovaní sa nenájde ani jeden funkčný mobil, no pripraviť sa môžete aj na takúto eventualitu. Pred cestou si spíšte dôležité čísla a kontakty starým overeným spôsobom na kúsok papiera. Aby vás neprekvapila prevrhnutá káva alebo dážď, papierik si môžete po domácky zalaminovať do lepiacej pásky.

lyžiarske strediskáPozrite si
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

4.Využite na ceste technológie

Mobil sa vám síce môže pokaziť či stratiť, mimo týchto scenárov vám ale pomôže v rôznych situáciách. Platenie v zahraničí pomocou mobilepay aplikácií je oveľa bežnejšie, než u nás a vy sa tak nemusíte trápiť s výberom hotovosti alebo so zámenou meny.

Pri strate dokladov totožnosti vám do istej miery pomôžu aj fotokópie. Stačí, ak si ich nahráte na cloud, napríklad Google Drive a v prípade potreby sa nimi preukážete – v tomto prípade však veľmi záleží na osobe, s ktorou jednáte.
No a dobrým zvykom je vziať si so sebou aspoň jednu externú batériu. Neprekvapí vás tak vybitý mobil, nech ste kdekoľvek.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.