JIKA: Čierna v kúpeľni ako trend

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trendy v kúpeľňovom dizajne sa neustále vyvíjajú a takmer každý rok prinesú niečo nové. Niektoré z nich sú pritom pominuteľné a veľmi rýchlo miznú. Iné sa uchytia a v kúpeľňových interiéroch majú svoje miesto celé roky. Dlhodobým trendom, ktorý sa nedá v poslednej dobe prehliadnuť, a ktorý medzi ostatnými dominuje, sú čierne detaily – doplnky, batérie alebo ďalšie príslušenstvo. Takže čierna v kúpeľni je IN, inšpirujte sa našimi tipmi.

Čierna v kúpeľni

Čierna farba si postupne našla svoju cestu do našich kúpeľní a stále väčšej popularite sa teší nielen medzi priaznivcami výraznejších kúskov a odvážnejšieho dizajnu, ale aj medzi tými, ktorí vsádzajú skôr na klasický štýl alebo minimalizmus. Čierne prvky v podobe doplnkov, batérií, sprchového príslušenstva alebo napríklad splachovacích tlačidiel je možné totiž ľahko kombinovať so širokým spektrom vybavenia, farieb i materiálov. Navyše vhodne doplnia kúpeľne v modernom štýle, ale aj tradičné.

Prostredníctvom drobných detailov je možné kúpeľňu veľmi jednoducho ozvláštniť, dodať celému interiéru výnimočný nádych a vytvoriť dizajnový, ale súčasne absolútne harmonický priestor bez rušivých elementov. „Čierne prvky v kúpeľni upútajú pozornosť a vytvárajú príjemný kontrast, ktorý ale nijako nenarušuje relaxačnú atmosféru. Zároveň môžu pôsobiť veľmi elegantne a sú nadčasové – zo sveta kúpeľňového dizajnu len tak nezmiznú,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ, pod ktorou spadá aj česká značka JIKA.

V prípade drobného kúpeľňového vybavenia v čiernej farbe sa nemusíte báť ani jeho použitia v malých priestoroch. „Pri malých kúpeľniach sa všeobecne tmavé farby neodporúčajú, pretože môžu opticky priestor ešte zmenšovať, a ten následne môže pôsobiť stiesnene. Svetlé farby naopak dodajú vzdušnosť a opticky ho zväčšia. Pokiaľ sa ale vyhnete použitiu čiernej na veľkých plochách a siahnete iba po tmavých kúpeľňových detailoch, nemusíte sa takého efektu obávať a môžete naplno vyťažiť ich dizajnový potenciál aj v malých priestoroch,“ vysvetľuje Iva Šedivá.

Zmena aj bez rekonštrukcie

Pokiaľ túžite po zmene a nechcete ani nepotrebujete vykonávať celkovú rekonštrukciu, môžu byť práve doplnky alebo batérie cestou, ako kúpeľni dodať nový svieži vzhľad, a to bez nákladnej investície. „S doplnkami sa dá dnes naozaj vyhrať, popustiť uzdu fantázii a dotiahnuť s nimi interiér k úplnej dokonalosti tak, aby bol nielen štýlový, ale aj funkčný,“ dopĺňa Iva Šedivá.

čierna v kúpeľniHáčiky na uteráky, mydlovničky, dávkovače mydla, držiaky na kefky a ďalšie doplnky Mio Style v čiernej farbe od značky JIKA pôsobia elegantným dojmom, ktorý ešte upevňuje ich zamatovo hebký matný povrch. Okrem dizajnu je navyše ich benefitom aj kvalitné prevedenie – všetky doplnky sú vysoko odolné proti poškriabaniu. V ponuke značky JIKA nájdete všetko, čo si môžete priať – od závesných tyčí na uteráky, po držiaky toaletného papiera.

Špičkové batérie Mio Style

čierna v kúpeľniBatérie Mio Style značky JIKA nadchnú nielen svojím prevedením v čiernej farbe, ale aj kvalitou a svojimi funkciami. Umývadlové a drezové batérie disponujú funkciou Cold Start, ktorá pomáha šetriť vodu a energiu. K úspore prispievajú aj kvalitné kartuše a perlátory s obmedzovačom prietoku vody.

Značka JIKA prišla s kompletným sortimentom batérií, takže nechýbajú ani sprchové, vaňové alebo bidetové batérie. K dispozícii je aj kompletné sprchové príslušenstvo v čiernej farbe. Aby bola kúpeľňa naozaj kompletne zladená, značka myslela aj na také detaily, ako je umývadlová výpust v čiernej farbe alebo sifón.

Ak nechcete zostávať iba pri doplnkoch a elegantná čierna vás očarila natoľko, že by ste ju radi využili viac, môžete siahnuť po tmavom nábytku. Značka JIKA v tomto roku uviedla novinku, umývadlovú skrinku s umývadlom Pure v nadčasovom dizajne, ktorá sa stane dominantou kúpeľne. Vďaka praktickému riešeniu navyše poskytne dostatok priestorov na uloženie všetkých potrebných vecí, ktoré by mohli pôsobiť rušivo.

čierna v kúpeľni

Doplnky JIKA, batérie aj ďalšie sortimenty českej značky si môžete pozrieť v showroome LAUFEN space Prague v blízkosti námestia I. P. Pavlova.
www.jika.sk

TS, Foto: Jika


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.