Nákup auta z bazáru. Je týchto 5 mýtov naozaj pravdivých?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nákup auta je spravidla veľká investícia, pri ktorej sa počíta každé ušetrené euro. Tisíce ľudí stoja každoročne pred voľbou kúpy bazárového alebo nového auta. Prečo by ste mali auto z druhej ruky vôbec zvažovať?
Pozrite sa s nami na najčastejšie mýty, ktoré pri nákupe auta z bazáru vznikajú a na to, ako je to v skutočnosti. Poradíme, či sa naozaj oplatí kupovať jazdené auto z bazáru a ako vlastne postupovať. Na čo si dávať pozor.

 

ikona auto1. “Väčšina bazarových áut má nejakú skrytú poruchu.”

Kvalita a reputácia predávajúceho sú alfou a omegou. Ak auto kupujete z overeného bazáru, poskytuje vám to istú záruku kvality a do istej miery aj istotu, že na aute nenájdete žiadne skryté závady. Autá, ktoré nájdete v bazáre, sú pred predajom starostlivo preverené a kontrolované, aby sa možnosť poruchy znížila na minimum. Dajte si preto záležať na tom, kde sa rozhodnete kúpiť nové auto.

Náš tip
Ak nekladiete žiadne otázky, neobjavíte žiadne problémy. Vyberte si spoločnosť, ktorá má dobré referencie od zákazníkov.

auto z bazáru

 

ikona auto2. “Investovať do bazárového auta sa neoplatí, lebo dlho nevydrží.”

Nákup jazdeného vozidla so zárukou už nie je raritou. Ak ste už kúpili auto, ktoré skontroloval mechanik, najistejšou cestou je pravidelná údržba. Stále sa ale môže stať, že sa niečo pokazí. Dnes už nie je problém nájsť autobazáre, ktoré ponúkajú aj servis vozidiel. Opäť platí pravidlo, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Opýtajte sa svojho predajcu na pozáručný servis.

 

ikona auto3. “Pri použitom aute sa nemôžem spoľahnúť na to, že je 100% bezpečné.”

Rok čo rok sa bezpečnosť umiestňuje medzi top prioritami, ktoré sú pre ľudí pri kúpe auta kľúčové. V posledných rokoch automobilky posúvajú hranice bezpečnosti na nové úrovne. Tieto bezpečnostné prvky sú navrhnuté tak, aby vydržali dlhšie, ako len pár rokov. Napriek tomu je veľmi dôležité, aby ste sa vy sami v aute cítili bezpečne.

auto z bazáru

 

ikona auto4. „Ak mám nejaký problém, neexistuje žiadna podpora.“

V minulosti pochybní predajcovia ojazdených vozidiel zarábali na tom, že predali takmer šrot bez toho, aby poskytovali akékoľvek záruky.
To už v dnešnom konkurenčnom prostredí nie je možné a väčšina predajcov sa riadi heslom: “Šťastní zákazníci sú dobrí zákazníci,” a ak sa niečo pokazí, podajú vám pomocnú ruku. Navyše, mnohé z áut, ktoré nájdete v inzerátoch alebo bazároch, sú ešte v záruke.

auto na firmu?Prečítajte si tiež
Oplatí sa vám kúpiť auto na firmu?

 

ikona auto5. “Rozdiel cien oproti novým autám nie je taký veľký.”

Je pravda, že predajcovia áut sa snažia dosiahnuť zisk – koniec koncov, je to obchod. Pri porovnaní cien nových a ojazdených áut ale často zistíte, že z ekonomického hľadiska sa nákup ojazdeného auta oplatí. Či už hľadáte lacné alebo luxusné auto, často zaplatíte veľmi rozumný peniaz za veľa muziky

Jedným z mýtov pri predaji alebo kúpe ojazdených áut je, že predajcovia nemajú kapacitu na to, aby sa vám osobne venovali naplno. Ak sa rozhodnete pre nákup auta z bazáru, dbajte na to, aby ste boli pre predajcu prioritou. Ide o vaše peniaze a zaslúžite si len tú najlepšiu starostlivosť.

— PR článok — 
Zdroj: Bigstock.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.