Je čierna farba vhodná na leto? Na tieto príležitosti určite áno!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V lete je milión príležitosti pekne sa nahodiť a ísť sa zabávať. No dobre, niekedy to nie je len o zábave – napríklad keď sa musíte zúčastniť firemného večierka či pracovnej večere 🙂
V každom prípade, dusno a teplo nepoľavuje ani po zotmení. Väčšina podujatí sa koná pod holým nebom bez klimatizácie a šaty sú najlepším riešením, ako sa horúčave nepoddať. V závislosti od toho, na aký typ spoločenskej akcie idete, či je to recepcia, narodeninová oslava, umelecká premiéra alebo koncert – treba sa primerane obliecť.
V súčasnosti je už viac menej samozrejmosťou na pozvánkach uvádzať dress code. Je to tak kvôli tomu, aby sa predišlo rozpakom hostí skrz nevhodné oblečenie. Ak ste jednu takúto pozvánku dostali, máte o starosť menej!

Elegantnými šatami sa nedá nič pokaziť

Záhradné párty sú pre leto typické. Samotná záhrada evokuje v nás pocit, že by na šatách nemali chýbať romantické kvetinové vzory a svetlé pastelové farby. Ale tiež sa treba prispôsobiť tomu, či sa podujatie koná cez deň alebo vo večerných hodinách a opäť, pri akej príležitosti! Večer by sme odporúčali skôr tmavšie šaty so žiadnymi, alebo menej nápadnými vzormi.

Začiatok leta je aj časom promócií, keď sa zo študentov oficiálne stávajú magistri a inžinieri. Ak máte v rodine niekoho, kto sa rozhodol túto slávnostnú chvíľu zdieľať spolu s Vami, potom by ste si na výbere oblečenia mali dať obzvlášť záležať.
Na tom, akú budú mať dámske šaty farbu, až tak nezáleží. Dôležitejší je strih. Určite sa vyvarujte šiat s odhalenými ramenami, prípadne len so špagetovými ramienkami. Niektoré časti tela by skrátka mali ostať zahalené.
Vhodné nie sú ani hlboké výstrihy – či už vpredu alebo na chrbte. Akurátna dĺžka šiat je po kolená. Dlhšie šaty, ale zas nie po zem, sú v poriadku tiež. Kratšie sú na uváženie, no skôr by ste sa im mali vyhnúť.
A čo materiál? Samozrejme kvalitný a látka jednofarebná, nepriesvitná! Silonky a lodičky s uzavretou pätou i špičkou sú povinné… Aj napriek vyšším vonkajším teplotám!

na prvom rande sa vyhýbajte týmto témamPrečítajte si tiež
Témy, ktorým sa na prvom rande vyhýbajte!

Viete, čo sa skrýva za skratkou LBD?

Vogue Coco Chanel little dress codeV momente, kedy nežná časť sveta prvýkrát uzrela jednoduché čierne šaty na fotke Vogue, stali sa „must have“ každého ženského šatníka. Ich autorka, Coco Chanel, musela byť na seba právom veľmi hrdá. Šaty si dokonca v módnej brandži vyslúžili familiárne pomenovanie LBD, akože Little black dress.
A čo bolo na nich vlastne tak zaujímavé?
Práve ich jednoduchosť a praktická farba, ktorá dokázala zamaskovať kilogramy navyše, ako i prípadné škvrny. V kontraste k dlhým bohatým sukniam a korzetom boli na tú dobu skutočne výnimočné.

Malé čierne šaty boli pôvodne navrhnuté ako koktejlové a večerné šaty nekomplikovaného strihu s dĺžkou po kolená. Stal sa z nich kult a dnes existujú v mnohých obmenách – čipkované, s dlhým alebo krátkym rukávom, úzke alebo Áčkového strihu, kratšie alebo mierne predĺžené a pod. Malé čierne šaty si dĺžku viac menej zachovali a farbu, logicky, tiež.
Nie je žiadnym módnym prešľapom, obliecť si tie isté koktejlové šaty na seba dva a viackrát. Vhodné sú na raut či firemné večierky, cez deň po kolená – večer skôr ich dlhší variant!

čierna farba šaty

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.