Témy, ktorým sa na prvom rande vyhýbajte  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O čom sa rozprávať na prvom stretnutí? Poviete si – niečo sa nájde. Ale ak ide o človeka, ktorý sa vám páči, zaujal vás, „chcete ho“, tak to nie je také jednoduché. Zrazu zneistiete, či budete hovoriť zaujímavo, pútavo, rozumne… Ak ste výnimočná žena, tak určite viete, čomu sa na prvom rande máte vyhnúť 🙂
Ako povedal Benjamin Franklin: „Nikdy nezabudnite vysloviť správnu vec v správny moment, no oveľa ťažšie je zdržať sa komentára v nevhodnom okamihu.“ Takže prvá dobrá rada – nemusíte hneď všetko komentovať. Možno sa to od vás ani nečaká a nateraz ešte neviete o potenciálnom partnerovi veľa, tak nechcete šliapnuť vedľa.

Niekedy si však nevhodný okamih neuvedomíme a sme takí nervózni, že občas vyslovíme to, čo nám práve napadne. Mnohí z nás majú zlé konverzačné návyky, ktoré sme si vypestovali rokmi. Použijeme ich na aj prvom rande, dôležitom stretnutí, a ani si neuvedomíme, že je na tom čosi zlé. Že to mohlo vyznieť nevhodne, netaktne, hlúpo… A potom len vidíme, ako náš partner zrazu ochladne a drží si odstup.

 

ikona vzťahy párNespomínajte svojho bývalého partnera

Dámy, ak vám zrazu napadne nejaká anekdota týkajúca sa vášho bývalého priateľa, ovládnite sa a radšej nehovorte nič. Hoci môže ísť o bezvýznamnú situáciu, skutočnosť, že stále myslíte na bývalého priateľa, rozptýli vaše čaro u každého muža.

Nikdy nehovorte o bývalom priateľovi zle, ani že ho nemôžete vystáť a že vám lezie na nervy. Možno si myslíte, že je dôležité, aby vaša nová známosť vedela, že ste sa vyrovnali s rozchodom. A takto sa to snažíte dať najavo, no robíte pravý opak.
Muž, s ktorým ste na rande, si bude myslieť, že ste sa s rozchodom ešte nevyrovnali a stále vás ťažia nevyriešené emocionálne problémy, ktoré on s vami vôbec nemá chuť rozoberať.

 

ikona vzťahy párNesťažujte sa na svojho ex

Okrem toho, že nehovoríte o bývalom, ani sa naňho nesťažujete. Môže to následne vyzerať, akoby ste mali za sebou celý rad nevydarených vzťahov. A váš nový potenciálny partner začne premýšľať, či hlavným dôvodom nevydareného vzťahu je naozaj váš bývalý priateľ alebo vy sama.
Vždy, keď sa sťažujeme na bývalých partnerov, riskujeme, že budeme vyzerať ako obeť, čo nie je ani sexy, ani príťažlivé.

To isté platí aj v opačnom prípade. Muž, s ktorým práve randíte, nechce počúvať o tom, aký skvelý bol váš bývalý partner. V zásade platí, že muž nepotrebuje vedieť o vašich pretrvávajúcich citoch k bývalému partnerovi. Najlepšie je, nechať si ich pre seba.

na prvom rande

 

ikona vzťahy párVyhýbajte sa rozhovoru o svojej hmotnosti

Nuž, je to divné, ale je to častá chyba žien: aby odľahčili situáciu a ukázali, že si vedia zo seba urobiť srandu, že sa neberú tak vážne, nadhodia čosi o svoje hmotnosti alebo postave. „Dámy, vedzte, že téma vašej hmotnosti je nudná a mali by ste sa o nej zhovárať skôr s kamarátkami, s mužom to nemá veľký význam. Pozval vás predsa na rande, takže vás asi považuje za príťažlivú. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste na rande mali rozoberať, čo sa vám nepáči na vašej postave,“ radí vyhľadávaný odborník na vzťahy Matthew Hussey, autor hitu Nájdi si chlapa.

Chcete ho nenápadne pripraviť na chvíľu, keď sa posuniete o level vyššie a on z vás strhne šaty – zjajkne a vezme nohy na plecia? Žiadne strachy. Vyhnite sa komentárom o tom, aké máte tučné stehná a že po noci plnej vášne bude musieť navštíviť chiropraktika.
Držte jazyk za zubami. Ak ide s vami na rande, tak ste preňho okúzľujúca. Bodka.

Toto nehovorte:

Tu je niekoľko viet, ktoré by z vašich úst nikdy nemali zaznieť.

  • „Naozaj? NAOZAJ si myslíš, že som pekná/štíhla/ sexy?“
    V skutočnosti hovoríte: Prosím ťa, zopakuj svoj kompliment, aby som sa cítila sebavedome. Nemám dosť sebadôvery a spolieham sa na názor ľudí okolo mňa, aby mi potvrdili, že za niečo stojím.
  • „Ale nie. Nie som vôbec sexy/pekná/šarmantná. Na svete sú oveľa krajšie ženy.“
    V skutočnosti hovoríte: Potrebujem trochu viac uistenia, lebo si ma zaskočil. Prosím ťa, povedz mi ešte raz, že som pekná, aby som konečne prekonala pocit menejcennosti.
  • „Muži ma nikdy nevolajú na rande.“
    Čo k tomu dodať? To hovorí samo za seba a chlap by pri tejto vete mal spozornieť…

vzťahyPrečítajte si tiež
Vzťahy, ktorým by ste sa mali vyhýbať.

 

ikona vzťahy párNeistota na prvom rande

Je prirodzená, to si uvedomte ako prvé!
Neistota môže vzťah zložiť na kolená, a to najmä vtedy, ak sa týka len jedného z partnerov. „Stretol som už mnoho mužov, ktorým trhalo srdce, keď museli opustiť nejakú ženu,“ spomína Matthew Hussey, ktorý robí aj rôzne školenia. „Keď som sa ich spýtal na dôvody, povedali: „Je to skvelá žena, no vyčerpala ma. Tak veľmi si neverí! Keď som sa rozprával s inými ženami, robila mi žiarlivé scény a trvala na tom, aby som ju stále uisťoval o tom, že je jediná na svete a že ma iné ženy nezaujímajú.“

Potreba neustáleho uisťovania svedčí o tom, že nie sme dostatočne sebaistí. Sebaistota znamená, že nepotrebujeme, aby nám niekto ustavične pripomínal, že sme žiaduci.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.