Einpark: Uhlíkovo neutrálne biznis centrum v Bratislave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na začiatku bola vízia. Na konci je moderná ekologická budova, ktorá spĺňa tie najvyššie štandardy udržateľnosti. Za rok dokáže ušetriť v porovnaní s bežnými kanceláriami viac ako milión kilogramov emisií a takmer 2 a pol milióna litrov pitnej vody. Einpark je nielen slovenský unikát. Biznis centrum v bratislavskej Petržalke môžeme právom zaradiť medzi najekologickejšie budovy sveta.

Slovenský developer Corwin je známy svojím záujmom o udržateľnosť v architektúre. Už počas návrhu a výstavby biznis centra Einpark boli zohľadnené prísne kritériá medzinárodnej certifikácie LEED Platinum.

Týmto krokom sa projekt zaradil medzi 1 % najudržateľnejších budov na svete. Biznis centrum Einpark je výnimočnou ukážkou toho, že moderné kancelárie môžu byť ekologické a ich prevádzka dlhodobo udržateľná.

Einpark – uhlíkovo neutrálne biznis centrum

Budovy s certifikátom LEED sú známe tým, že chránia životné prostredie a zároveň podporujú zdravé pracovné prostredie pre nájomcov a ich zamestnancov.

Einpark je ešte o krok vpred – po splnení veľmi prísnych kritérií sa zaradil medzi niekoľko desiatok budov sveta, ktoré získali certifikáciu LEED Zero Carbon. Prevádzka týchto budov je uhlíkovo neutrálna.

Einpark Office v porovnaní s bežnými kancelárskymi priestormi prináša:

  • úsporu energií až 77 %,
  • úsporu pitnej vody až 51 % – viac ako 2 milióny litrov pitnej vody ročne,
  • o 27 % vyššiu spokojnosť nájomcov,
  • o 25 až 30 % vyššiu produktivitu zamestnancov.

Chcete sa zaradiť medzi spokojných nájomcov biznis centra Einpark? Pozrite si ponuku voľných kancelárií na prenájom.

Výnimočné kancelárie pri Einsteinovej

Ak navštívite kancelárie v biznis centre Einpark Offices, už nebudete chcieť odísť. Medzi základné piliere pre zdravú klímu v kanceláriách Einpark patrí zelená strecha, chladiace trámy, inteligentná vzduchotechnika či kvalitná tepelná a zvuková izolácia. Práve zdravé a motivujúce pracovné prostredie predstavuje dôležitý prvok ovplyvňujúci spokojnosť zamestnancov.

Na viac ako 16 tisíc metroch štvorcových rozdelených do 7 podlaží dokázal developer v spolupráci s architektonickým štúdiom A1 Architecture vytvoriť jedinečné kancelárske priestory. Okrem kancelárií v budove nájdete 1800 metrov štvorcových obchodných priestorov, v ktorých už dnes sídli bistro či reštaurácia.

einpark Bratislava

Spoločne na zelenej vlne

Dokázať, že vybudovať uhlíkovo neutrálne biznis centrum na Slovensku nie je nemožné, sa už Einpark Office podarilo. Certifikát LEED Carbon Zero si biznis centrum udrží, ak dokáže prevádzkovať budovu s neutrálnou uhlíkovou stopou aj počas ďalších rokov. Podstatným krokom pre dosiahnutie tohto cieľa je spolupráca s nájomcami.

Jedným z významných prvkov pre udržanie nízkej uhlíkovej stopy je aj podpora ekologického cestovania do práce. Lokalita pri Einsteinovej má výbornú pešiu dostupnosť, jednoducho sa k budove dostanete na bicykli aj mestskou hromadnou dopravou.

V Einparku sa nachádza 75 miest pre bicykle a 11 nabíjacích staníc pre elektromobily. Pre tých, ktorí potrebujú použiť auto, disponuje Einpark 328 parkovacími miestami.

Ak vám nie je životné prostredie ľahostajné, v Einpark Offices ste správne. Kancelárie na prenájom sú stále voľné, pozrite si ponuku.

TS, volnekancelarie.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.