Nové bývanie: Zariaďte si domov podľa svojich predstáv

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kúpa nehnuteľnosti je veľkou životnou investíciou. Po všetkých vybavovačkách prišiel konečne rad na interiér. Zariaďovanie domácnosti však tiež vyžaduje svoj čas, trpezlivosť a peniaze. Ako si skrášliť nové bývanie?

 

Začnite dispozičným riešením

Priestorové možnosti svojej novej domácnosti by ste mali poznať naspamäť. Práve od tých záleží, či sa vaše predstavy stanú realitou. Domy a moderné bungalovy sú v nich pritom flexibilnejšie, pretože ich dispozíciu ľahko upravíte. Pri bytoch už menej.

Na začiatku je potrebné poznať všetky rozmery. Podľa nich si budete vyberať hlavné časti zariadenia, čo vám pomôže aj pri plánovaní rozpočtu. Obzvlášť dôležité sú miery kuchyne a kúpeľne. Umiestnenie spotrebičov a kuchynskej linky či sprchy, ovplyvní to, ako budete priestor využívať.

Spravte si jednoduchý nákres každej miestnosti a rozdeľte v nej všetko vybavenie. Získate tým stručný prehľad o tom, ako bude váš nový domov vyzerať. Použite aj rôzne programy dostupné na internete, prípadne pomoc odborníka. Ten vám pripraví celkovú vizualizáciu priestoru, a tak sa vám bude ľahšie rozhodovať.

nové bývanie vybaľovanie

 

Potrebujete pomoc profesionála?

Práca odborníka môže navýšiť vaše náklady, ale aj ušetriť množstvo starostí. Dizajnér má množstvo skúseností a prehľad, vďaka ktorému vám efektívne poradí. Tiež by nemal zabudnúť ani na tie najmenšie detaily. Osloviť ho odporúčame najmä vtedy, ak chcete ušetriť čas.

Zvyčajne má totiž kontakty na ďalších odborníkov a dodávateľov. Nemusíte sa preto venovať prieskumu trhu. Dostanete sa k overeným a spoľahlivým výrobcom, ktorí vám možno poskytnú aj zľavy. A tie potešia, pretože návrh jednej miestnosti dokáže vyjsť aj na viac než 300 eur.

inteligentná domácnosťPrečítajte si tiež
Inteligentná domácnosť vám spríjemní bývanie a ušetrí peniaze.

 

Pripravte si plán

Po ujasnení vašich predstáv prišiel čas na vytvorenie zoznamu spotrebičov, nábytku a ďalšieho zariadenia. Uľahčí ich nákup a plánovanie potrebných financií. Ušetrí vám aj čas, pretože s istotou na nič nezabudnete.

Priložiť k nemu môžete aj obrázky a vzorky ďalších základných súčastí priestoru, ako je napríklad farba stien a podlahy, či obkladu. Dotvoríte nimi celkový obraz vášho budúceho domova a vyskúšate si, ako spolu ladia jednotlivé kombinácie.

nové bývanie návrh

 

Inšpirujte sa

V prvom rade ide o vaše bývanie a o to, ako sa v ňom budete cítiť. Ide predsa o miesto, kde trávime najviac času a dobíjame energiu. Nebojte sa teda riadiť podľa svojich nápadov a pocitov.

Pri prezeraní existujúcich riešení však môžete prísť na niečo, čo by vám bežne nenapadlo. Buďte kritickí, no otvorení novým myšlienkam. Niektoré riešenia, vás možno na prvý pohľad nezaujmú, ale v skutočnosti riešia nejaký praktický problém.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.