7 cvičení proti brušnej obezite

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nadváha nie je len estetický problém, ale aj hrozba pre zdravie. Obezitu veľmi často sprevádzajú choroby srdca a ciev, žlčníka a cukrovka 2. typu. Spôsobuje aj degeneratívne zmeny kostí a kĺbov, najmä bedrových a kolenných kĺbov a chrbtice, a vznik kŕčových žíl.

Takže zbavte sa nadbytočných kíl nielen preto, aby ste dobre vyzerali, ale aj kvôli svojmu zdraviu. Najmä u mužov vídať často brušnú obezitu – najlepší spôsob, ako sa jej zbaviť, je nízkokalorická strava a zvýšená telesná aktivita. Na útechu treba poznamenať, že práve z tohto miesta je najľahšie zhodiť prebytočný tuk. Tukové bunky v tkanivách okolo pása sú u mužov veľké a metabolicky aktívne, takže tuk sa z nich uvoľňuje pomerne ľahko.

Celý problém teda spočíva v tom, ako začať. Ženy chudnú predovšetkým z estetických dôvodov. Mužom vyčnievajúce brucho často ani neprekáža a zvyknú si naň. Ale keď prídu skutočné problémy – srdcovocievne ochorenia, ťažkosti so srdcom, cukrovka a dýchavičnosť pri minimálnej námahe – zdravie sa zhoršuje a často už býva príliš neskoro.

Muži majú tendenciu jesť mastnejšie jedlá, menej zeleniny a ovocia a piť viac alkoholu. V otázkach stravovania a správnej výživy sa orientujú menej ako ženy. Jedávajú nepravidelne a príliš rýchlo, v zhone prehĺtajú veľké kusy, často neraňajkujú a na obed si vyberajú jedlá typu fast food.

Domáci lekár pre mužov

Zmerajte si obvod brucha a ak treba, skúste cvičenia proti brušnej obezite.

Brušná obezita
Muž priberá predovšetkým preto, že príliš veľa je a prebytočné kalórie si ukladá vo forme tuku. Kniha Domáci lekár pre mužov ponúka vyše 200 strán rád a tipov ako znížiť hladinu cholesterolu, ako si udržať správnu hmotnosť, odpovie na otázku koreniť či nekoreniť? alebo čo je glutatión.
Tiež v nej nájdete cvičenia pre osoby s brušnou obezitou.

7 cvičení proti brušnej obezite

  1. Indiánsky beh, čiže 10 minút rýchlej chôdze, 10 minút behu, 10 minút ľahkého behu, 5 minút voľnej chôdze.
  2. Zdvíhanie trupu v ľahu: ruky si prekrížte za hlavou a následne 20-krát zdvihnite trup.
  3. Zdvíhanie nôh: ľahnite si na chrbát a ohnuté nohy dvíhajte nahor. Zopakuje dvadsaťkrát.
  4. Zdvíhanie vystretých nôh: ľahnite si na zem na chrbát a rukami sa chyťte napríklad okraja postele. Potom dvíhajte vystreté nohy čo najvyššie. Niekoľko sekúnd ich tak podržte, potom nohy spustite, pričom ich stále majte vystreté. Zopakuje dvadsaťkrát.
  5. Krúženie trupom: posaďte sa na stoličku, v rukách za chrbtom držte tyč a trup otáčajte raz doprava, raz doľava. Zopakujte tridsaťkrát.
  6. Napínanie sedacích svalov: ľahnite si na brucho a snažte sa pevne stiahnuť svaly zadku. Zopakuje dvadsaťkrát.
  7. Široké drepy: nohy naširoko rozkročte a vykonajte drep tak, aby stehná boli rovnobežne s podlahou. V tejto polohe vydržte niekoľko sekúnd, potom sa vráťte do stoja. Zopakuje dvadsaťkrát.

Viac sa dozviete v novinke Domáci lekár pre mužov.


Zdielať

About Author

Jeden komentár

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.