Jednoduchý spôsob, ako udržať vaše jazierko a jeho okolie vždy čisté

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Voda je prvé médium života a hlavná látka obsiahnutá vo všetkých živých veciach. Obklopiť sa ňou má preto pre naše zdravie a pohodu veľký zmysel. Pretože je ale náš život sústredený okolo vody,  jej energetická sila si vyžaduje úctyhodné zaobchádzanie, inak nám energia vody môže pri nesprávnom zaobchádzaní ukázať aj svoju negatívnu stránku.

Ak sa ale udržuje vodná plocha alebo nádrž na záhrade v dobrom stave, nedochádza k jej deštruktívnym hnilobným procesom, chorobám ani zhoršeniu vizuálnej stránky.
Udržujte preto jazierko a jeho okolie čisté a sila vodného prvku sa proti vám neotočí. Máme pre vás niekoľko jednoduchých riešení a spôsobov, ako to docieliť.

 

Správna alchýmia je základ

Podľa taoistickej filozofie všetko, čo nás nejakým spôsobom obklopuje, patrí k jednému z piatich prvkov: Zem, Voda, Kov, Oheň a Drevo. Ak rozumiete princípu ich vzájomného pôsobenia a naučíte sa, ako v správnych zónach interiéru alebo exteriéru prvky používať, začnú sa navzájom znásobovať a pomôžu vám vyriešiť vaše problémy.

Na to, aby ste ale pochopili zmysel života a jeho harmóniu, nemusíte byť vyznávačom žiadnej náročnej filozofie. Stačí si uvedomiť podstatu fungovania celého ekosystému a začať sa riadiť podľa jeho princípov. Uplatniť tieto poznatky môžete aj pri výbere správnej chémie do záhradného jazierka. Všetko bez toho, aby ste narušili jeho prirodzenú rovnováhu a vzhľad.

ako si udržať jazierko čisté?

 

Vyskúšajte štartovacie baktérie do jazierka

Aj napriek všetkej snahe z našej strany si každá jedna sezóna a ročné obdobie určuje vlastné pravidlá starostlivosti o záhradné jazierko. Čo to znamená?
Ak napríklad pri vodnej ploche vyrastie strom, musíte popremýšľať nad tým, ako ochrániť vodnú plochu pred lístím, konármi a tieňom. Drobné terénne úpravy sú možné.

Pokiaľ ale potrebujete kvalitu vody v jazierku zlepšiť na maximum, odporúčame vám použiť špeciálne štartovacie baktérie do jazierka. Ideálne na jar, kedy sa preberá k životu, nikdy ale nie je neskoro na to, aby ste nimi zlepšili v jazierku nielen kvalitu vody, ale aj podmienky na život rýb.

záhrada pre relax a meditáciuPrečítajte si tiež
Záhrada na relaxáciu aj relax. 4 rady

 

Filter do jazierka sa postará o správnu rovnováhu

Čím väčší objem vody v jazierku, tým viac vodných rastlín a rýb môžete doň umiestniť. Prirodzená biologická rovnováha vodnej plochy sa vie ale vplyvom okolia veľmi rýchlo narušiť.

Vo väčšine prípadov, na zachovanie čistoty vody a vytvorenie normálnych podmienok pre život rastlín a rýb, sa preto používajú špeciálne biologicky aktívne látky alebo univerzálne filtre do jazierka, ktoré zabezpečujú kontrolu kvality vody bez vašej účasti a zásahu. Zásobujú ju kyslíkom a zaisťujú intenzívnu a nepretržitú biologickú filtráciu jazierka.

Preto, ak máte na záhrade jazierko, ale filtrácia v ňom vám chýba, neváhajte využiť vyššie spomenuté produkty a spokojnosť bude veľká.

— PR článok —
Foto:  Gyuszko-Photo/Shutterstock.com a Alexander Denisenko/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.