Béžové koberce a prírodné materiály ako základ pre domov v súlade s prírodou

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V dnešnej uponáhľanej dobe sa mnohí usilujú zariadiť svoj domov tak, aby bol nielen miestom na bývanie, ale tiež skvelým útočiskom a harmonickým priestorom. Jedným z kľúčových prvkov k tomu, aby ste to dosiahli, sú doplnky. Tie by mali byť v súlade s prírodou, v bledých či zemitých farbách. Čo tak pri zariaďované staviť na béžové koberce? 

Béžová farba so svojou neutrálnou paletou odtieňov pripomína prírodné prvky ako piesok, kameň či zem. Táto jednoduchosť a neutrálnosť umožňujú ľahké začlenenie do rôznych farebných kombinácií a štýlov, čím sa stáva ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po vkusnom, modernom a príjemne pôsobiacom domove. Presne preto sa béžové koberce opäť dostávajú na vrchol a stávajú sa z nich najpredávanejšie doplnky do domov, bytov aj kancelárií.

Prírodné vzory na béžových kobercoch

Béžové koberce s prírodnými vzormi ako drevo či lístie sa stávajú perfektným prvkom v interiéroch. Kombinujú v sebe krásu neutrálnych odtieňov, teplo domova, harmóniu a prírodu. Jemné vzory na béžových kobercoch evokujú dojem pohody a prirodzenosti, vlnené koberce zas pripomínajú pohyb vody.

Môžete si byť istý, že béžové koberce s prírodnými vzormi krásne zapadnú do ktorejkoľvek miestnosti vo vašom domove. Vybrať si môžete tmavšie či bledšie odtiene, malé aj veľké vzory a dokonca sa môžete rozhodnúť, či vám bude viac pasovať koberec s vysokým alebo nízkym vlasom. Pri výbere treba brať ohľad na to, v akom štýle máte nábytok. Béžové koberce by totiž mali byť len akousi čerešničkou na torte, ktorá všetky prvky interiéru krásne zjednotí.

koberec a jeho výhodyPrečítajte si tiež
Majú koberce svoje čaro?
Správne zvolený koberec vie zanechať dobrý dojem.

Béžové koberce do každej miestnosti

Béžové koberce sú najuniverzálnejšie, preto sa hodia k rôznym typom aj farbám nábytku. Pokiaľ máte danú miestnosť zariadenú bielym nábytkom, béžový koberec v nej vytvorí dojem modernosti. A čo hnedý nábytok? Niet pochýb o tom, že hnedá a béžová spolu dokonale ladia. Dokonca sa môžete spoľahnúť na to, že béžové koberce, najmä tie v bledších odtieňoch a s jemnými vzormi, dodajú hnedému nábytku iskru luxusu.

Alebo plánujete zariadiť miestnosť so šedým nábytkom? Šedá pôsobí sama o sebe trochu chladno, preto je výborný nápad skombinovať ju s béžovým kobercom. Nábytok v tmavošedej doplňte bledšími odtieňmi, ideálne budú béžové koberce s jemnými vzormi a vysokým vlasom. No a bledý nábytok v šedej farbe je pomerne univerzálny, preto môžete zvoliť béžové koberce s výraznejšími vzormi či v hravých odtieňoch. Fantázii sa medze nekladú, tak nech sa páči, poďte sa ponoriť do sveta harmónie, štýlovosti a luxusu. Napríklad s béžovými kobercami z https://krasnekoberce.sk/farby/bezove-koberce.

TS, foto: Laci_10 / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.