Majú koberce svoje čaro? Správne zvolený koberec vie zanechať dobrý dojem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už sa vám niekedy stalo, že ste stáli vo vašej obývačke a premýšľali nad tým, ako ju spraviť útulnejšou? Možno sa vám stalo, že ste stáli v spálni a hovorili si, že by ste chceli, aby tento priestor nevyzeral tak prázdne. Existuje veľa prostriedkov, ktorými si môžete skrášliť váš domov. Na popredných priečkach by sa medzi nimi určite umiestnil koberec. Ten, hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, môže dodať našej izbe úplne nový nádych.

To, čo sme mohli kedysi nájsť v každej izbe našej starej mamy sa v posledných rokoch z ľudských domovov postupne vytráca. Sú to koberce. Možno si niekto myslí, že už dávno nie sú v móde. Dnešní výrobcovia by vás však vyviedli z omylu. Koberce majú aj v dnešnej dobe svoje čaro.

Internetové predajne poskytujú možnosť zadania si našich požadovaných parametrov do vyhľadávania, a tak môžeme jednoduchšie a hlavne rýchlejšie kúpiť koberec podľa našich predstáv.

 

Aké sú výhody kobercov?

Výhod existuje veľmi veľa, medzi tie najhlavnejšie však patria:

1. Pohlcovanie prachu

To, čo sa niekomu môže zdať ako nevýhoda je v určitom zmysle výhoda. Koberce skutočne pohlcujú nečistoty a prach. Vďaka nim nie sú častice vo vzduchu a nám sa lepšie dýcha. Samozrejme ich ale musíme pravidelne vysávať a čistiť. Dnes sa dajú kúpiť aj kusové koberce, ktoré vieme jednoducho zdvihnúť a vyčistiť.

2. Sú príjemné

Existujú rôzne druhy kobercov a je len na vás, aký si vyberiete. Ak si však chcete skutočne vychutnať chôdzu po niečom mäkkom, určite siahnite po Shaggy koberci. Je typicky „huňatý“ a zaujme nielen svojím vzhľadom ale aj funkciou. Dlhé mäkké strapce môžu byť aj príjemne hrejivé, čo môže potešiť najmä v zime. Veľkou výhodou je, že vyzerajú výborne v každej miestnosti a vedia zanechať dobrý dojem.

ploché nohy a cvikyPrečítajte si tiež
Ploché nohy. 6 cvikov na hravé cviky pre deti.

3. Aj na hranie

Prečo by sme mali kúpiť deťom do izby detský koberec? Nielen, že splní základné požiadavky, ale môže predstavovať aj zdroj zábavy. Domy, ulice, autíčka, cestné premávky, či rôzne farebné zvieratká môžu byť spestrením každej detskej izby. Zároveň môže byť koberec vhodný ako bezpečná podložka na hranie.

— PR článok —
Foto: ocwarfford / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.