Biely nábytok dokonale presvetlí interiér!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Univerzálna a nadčasová farba – presne tieto charakteristiky perfektne vystihujú bielu. Patrí medzi základné farby a aj pri nábytku je to jeden zo štandardných odtieňov, ktorý sa ľahko udržiava. Alebo v prípade potreby opravuje napríklad obnovou náteru.
Biely nábytok dokážete zladiť k takmer akémukoľvek štýlu: vie byť ozdobou interiérov zariadených v čoraz obľúbenejšom škandinávskom štýle. Ale neodmysliteľne patrí aj k romantickému provensálskemu štýlu bývania, je dušou vidieckych, klasických aj moderných interiérov.
Prečo sa oplatí uvažovať o bielom nábytku a aké má výhody či nevýhody? Pozreli sme sa mu na zúbok!

 

Biely nábytok opticky zväčší aj menšie priestory

Biele plochy odrážajú viac svetla, preto sa do malých interiérov odporúča zakomponovať čo najviac tejto farby. Nie iba na stenách, ale ideálne aj pri nábytku, aby ste z nie príliš veľkého priestoru vyťažili maximum.

Biely nábytok má aj ďalšie výhody. Biela je všestranná farba, vyvoláva pocit čistoty, sviežosti. V lete pohľad na ňu schladí, v zime zase zahreje. Okrem toho, pri dopĺňaní či vymieňaní starého nábytku si nemusíte lámať hlavu s tým, či biela zapadne k vášmu nábytku, ktorý už doma máte. Biele knižnice, poličky alebo komody sa hodia k čomukoľvek a fantasticky na nich vyniknú akékoľvek dekorácie od sviečok, kvetov, ozdôb až po umelecké diela.

biely nábytok je IN

 

Bielej farby sa netreba báť

Bojíte sa, že biela je nevýrazná farba, ktorá sa hodí maximálne do kúpeľne alebo sa ľahko zašpiní? Možno ste si všimli, že popularita bieleho nábytku v poslednej dobe narastá, pretože ľudia si všímajú jej potenciál. Ak sa rozhodnete zariadiť si domácnosť bielym nábytkom, pohrajte sa s odtieňmi béžovej, krémovej, sivej, ak chcete dodať miestnosti útulný charakter.
Ak máte radšej výraznejšie farby v interiéri, siahnite po doplnkoch a dekoráciách v sýtych farbách a prejavte svoju kreatívnu stránku. Vždy, keď dostanete chuť na zmenu, stačí obmeniť doplnky a nemusíte meniť nábytok. K bielej nebudete mať problém zladiť čokoľvek.

Nie všetko predsa musí byť len biele. Pre tých, čo by doma túžili mať aj drevené prvky, sú ako stvorené kombinácie bieleho dreva s dubom alebo napríklad orechom. Zaujímavo riešené drobné detaily ozvláštnia aj jednoduchú bielu skrinku.

ako vybrať sprchový kútPrečítajte si tiež
Vyberáte nový sprchový kút? Tipy, na čo myslieť.

 

Nadčasové zariadenie

Trendy v nábytku sa často menia – raz sú v móde skrine z tmavého, lešteného dreva, ako to bolo najmä v minulosti. Potom ich vystrieda vlna svetlejších odtieňov, ako je borovicové drevo. Biela je však v kurze vždy – jej nadčasová elegancia vás môže tešiť dlhé roky bez toho, aby ste mali pocit, že váš nábytok je zastaralý. V moderných, jednoduchých a minimalisticky ladených prevedeniach sa biele komody, skrinky či poličky budú hodiť do rôznych miestností: do kuchyne, obývačky, spálne, detskej izby, pracovne, jedálne aj predsiene.

Viete, kde zoženiete moderný biely nábytok z masívu za férové ceny? Drevenakrajina.sk má bohatý výber nábytku, ktorý uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka a aj tých, ktorým je blízke vedomé nakupovanie.

— PR článok —
Foto: Drevenakrajina.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.