Dnešné rolety sú lepšie a krajšie ako kedykoľvek predtým. V čom sú výnimočné?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ešte pred nástupom žalúzií vládli svetu tieniacej techniky rolety. Montovali sa na okná  aj balkónové dvere, no žalúzie ich vďaka svojim výborným vlastnostiam rýchlo nahradili. Avšak teraz sú rolety späť a sú krajšie a lepšie ako kedykoľvek predtým.
Z čoho si môžete vyberať?

Rôzne farebné prevedenia

Rolety na okná už dávno nepôsobia fádne a zastaralo. Nové látkové verzie ponúkajú na výber hneď z niekoľkých rôznych variantov, od úplne zatemňujúcich modelov až po rolety s možnosťami plynulej regulácie svetla. Veľkou prednosťou je široká farebná škála, ktorú dokážete doladiť ku každému interiéru či exteriéru. Voliť môžete od klasických sivých či bielych farieb cez prírodné odtiene, prirodzene sýte farby až po jemnú kvetinovú potlač či pruhy.

Moderný screenový imidž

Slovo screen najčastejšie pomenúva obrazovku. A naozaj, keď zatiahnete screenové rolety, tak trocha ako obrazovka aj vyzerajú. Preto sú vhodné najmä k moderným domom alebo všade tam, kde sa vám budú páčiť.

Výhodou screenových modelov je termoregulačná funkcia, ktorá v zime šetrí energiu a v lete zasa bráni prehrievaniu. Vďaka špeciálnej perforovanej látke sú čiastočne svetelne priepustné, čo znamená, že vaše priestory úplne nezatemnia. Vy tak máte stále možnosť sledovať vonkajšie priestory. Dnu sa však naopak dokáže dostať iba svetlo, no zvedavé pohľady susedov nie.

inteligentná domácnosťPrečítajte si tiež
Inteligentná domácnosť vám spríjemní bývanie a ušetrí peniaze.

Zatemňovacie efekty

Zatemňovacie rolety sa používajú všade tam, kde je potrebné dosiahnuť úplnú tmu. Špeciálna látka blackout dokáže plne pohltiť svetlo. Môžete ich teda využiť v laboratóriách, ale aj na administratívnych pracoviskách.

Funkcia noc a deň

Pokiaľ sa vaše preferencie v množstve svetla vo vašich priestoroch často menia, je vhodné využiť rolety s funkciou noc a deň. Rolety tohto typu majú látku rozdelenú na priehľadné a nepriehľadné pruhy. Keďže disponujú dvomi vrstvami látky, pomocou prekrývania priehľadných a nepriehľadných pruhov dokážete dokonale regulovať intenzitu svetla vstupujúceho do miestnosti. V noci tak dosiahnete úplnú tmu, cez deň zasa vpustíte do interiéru potrebnú dávku prirodzeného denného svetla.

Vonkajšie i vnútorné varianty

Na dnešných roletách je skvelé, že majú vonkajšie i vnútorné varianty. To znamená, že ich nemusíte nutne montovať iba do interiéru, ale pokojne zavesiť dolné modely tienenia okna aj von. Na „pobyt“ v exteriéri je ich povrch špeciálne upravený, čím dokážu odolať aj nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Rolety v novom dizajne sú zaujímavé nielen svojou farebnosťou, ale aj vysokou funkčnosťou. Už ste si teda vybrali, ktorý model sa vám hodí najviac?

TS, foto:  Pedal to the Stock / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.