Naučte sa opticky zväčšiť obývačku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie každá rozmerovo malá obývačka musí tak aj pôsobiť. Existuje niekoľko trikov a dizajnérskych „fínt“, vďaka ktorým dokážete malý priestor opticky zväčšiť. Na boj s malým priestorom vám napríklad poslúžia sedacie súpravy, doplnky a dôležité je hlavne svetlo. Ako sa do toho pustiť a kde by ste mali začať?

 

Začnite svetlom

Čím viac svetla pustíte do izby, tým lepšie. Samozrejme, že teraz nevybúrate celú stenu len preto, aby ste mali priestor presvetlený. V prvom rade odostrite okná, vytiahnite žalúzie a vpustite dnu čo najviac prirodzeného svetla.
Taktiež si dajte záležať na dobrom a vhodnom umelom osvetlení – žiadne obrovské lustre, ktoré vám ukroja z priestoru. Skôr niečo menšie a minimalistické. Dobrým trikom, ako miestnosť rozžiariť, je natrieť steny na bielo resp. inou svetlou farbou. Každopádne sa vyhýbajte tmavým farbám, ktoré izbu ešte viac zmenšia.

 

Pokračujte nábytkom

Aj nábytok je lepšie vybrať si v svetlých farbách. Veľkú rolu v tom môže zahrať svetlá podlaha či koberec. Čo sa týka samotného nábytku, tak vyberajte nábytok v čistých líniách s nízkym ťažiskom.
Namiesto mohutnej sedačky v tvare U si vyberte nižšiu pohovku s minimalistickými líniami. Ak budete mať izbu v svetlých odtieňoch, pri sedačke vôbec neprekáža, ak si vyberiete niečo, čo miestnosť rozžiari. Napríklad oceľová modrá, žltá či akákoľvek pastelová farba.

sedačka na mieru

Opticky zväčšiť miestnosť sa dá rôznymi trikmi – svetlom, nábytkom na mieru, či doplnkami.

Opticky zväčšiť izbu doplnkami

Áno, doplnky majú niekedy magickú moc.
Dajú sa prirovnať k šperkom na žene – sú dôležité a dokážu rozhodnúť o tom, či je outfit skvelý, alebo totálny prepadák.
V prvom rade sa zbavte množstva drobností, sošiek, suvenírov či porcelánových sloníkov, ktoré miestnosť iba preplnia. Nahraďte ich jedným veľkým a výraznejším doplnkom.
To isté platí aj o obrazoch. Je lepšie mať jeden-dva rozmernejšie obrazy, ako desiatky malých, chaoticky umiestnených po stenách.

A tip na záver – nebojte sa pridať zrkadlá do obývačky. Priestor urobia hlbším a budete sa tam cítiť príjemnejšie a hlavne priestrannejšie.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.