Plánovanie novej kuchyne krok za krokom. 5 užitočných tipov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rekonštrukcia či zariaďovanie celkom novej kuchyne je projekt, ktorý prináša množstvo otázok. Celý proces však môže byť jednoduchší, ak si ho dôkladne naplánujete a premyslíte. My vám k tomu ponúkame návod v podobe tohto článku. Navrhnite si kuchyňu bez zbytočných nervov a presne podľa svojich predstáv.

 

ikona zdvihnutý palec1. Inšpirujte sa

Inšpirácii sa medze nekladú – na to by ste nemali zabúdať ani v prípade renovácie kuchyne. Návrhy kuchýň nájdete na webe, v 3D Gogle maps prezentácii kuchynských štúdií, prípadne v odborných časopisoch venujúcich sa interiérovému dizajnu.
Inšpirovať sa môžete aj doma, vo vlastnej starej kuchyni. Čo sa vám na nej páči a čo nie? Spíšte si zoznam a osvedčených riešení sa pokojne pridržte aj pri zariaďovaní novej kuchyne.

 

ikona zdvihnutý palec2. Stanovte si rozpočet

Pri hľadaní inšpirácie nepozerajte na cenu jednotlivých komponentov, sústreďte sa skôr na to, aké farby, povrchové prevedenie či spotrebiče sa vám páčia. Prosto a jasne, definujte si štýl kuchyne, ktorý sa vám najviac pozdáva, a snažte sa k nemu čo najviac priblížiť.
Približovanie k ideálu pravdepodobne bude ovplyvnené rozpočtovými mantinelmi, ktoré by ste si v každom prípade mali stanoviť. Počítajte aj s istým navýšením plánovanej sumy, ku ktorému môže z rôznych príčin dôjsť.

rekonštrukcia novej kuchyne

 

ikona zdvihnutý palec3. Pristúpte ku konkrétnym návrhom

Srdcom novej kuchyne bude akiste kuchynská linka. Máte jasno v tom, aký tvar by mala mať? Chcete kuchyňu s ostrovčekom, kuchynskú linku v tvare písmena L, alebo sa vám viac páči kuchyňa v tvaru U? Pokojne si návrh najskôr nakreslite na papier, ktokoľvek s počítačom a pripojením na internet môže využiť návrh kuchyne online s využitím najmodernejšieho plánovača. Načrtnite možné umiestnenie a orientáciu kuchynskej linky, ostrovčeka či stola.

 

ikona zdvihnutý palec4. Vyriešte osvetlenie v kuchyni

Pri plánovaní priestoru nezabudnite ani na osvetlenie v kuchyni. Dobre si rozmyslite, či preferujete studené biele alebo teplejšie žlté. Osvetlenie pracovnej dosky by nemalo byť vecou kompromisov, veď pri práci s potravinami nepotrebujete žiadne odrazy ani tiene. Preto je vhodné zakomponovať bodové svietidlá, prípadne „ledkové“ diódy do spodnej časti vrchných kuchynských skriniek.
Premyslite si tiež, či by sa vám nehodilo osvetlenie vnútorného priestoru skriniek kuchynskej linky. Pre inšpiráciu sa pozrite do kuchynských showroomov.

naši predkovia a osvedčené tipy a trikyPrečítajte si tiež
19 tipov a trikov, ktorými sa riadili naši predkovia.

 

ikona zdvihnutý palec5. Dajte na rady odborníkov

Realizácia novej kuchyne patrí k finančne náročným projektom, preto rozhodne nebude hanbou, ak sa obrátite na profesionálov – skúsených návrhárov kuchýň. Odborník vám poskytne odpoveď na všetky vaše otázky a ozrejmí aj záležitosti, na ktoré ste možno ani nepomysleli. V neposlednom rade získate prehľad o príslušenstve, spotrebičoch či použitých materiáloch, vďaka čomu budete môcť naplánovať vašu novú kuchyňu tak, aby fungovala efektívne a vy ste sa  v nej cítili maximálne príjemne.

rekonštrukcia novej kuchyne

— PR článok —
Foto: Oresi


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.