Tipy, ako si bez veľkých a finančne nákladných zásahov užiť v interiéri viac tepla

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý z nás chce, aby bol jeho byt v zime teplý a plne komfortný, čo sa však dosahuje veľmi ťažko. A najmä majitelia starších panelových bytov asi vedia, o čom hovoríme. Napriek tomu, že si platíme za dodávku tepla, občas musíme ešte dodatočne zapnúť ohrievač alebo si obliecť ďalšie oblečenie a tí, ktorí majú autonómne kúrenie, nastavujú ho na maximum. To je ale všetko veľmi nákladné.
Čo možno urobiť na zníženie spotreby energie pri vykurovaní domu alebo bytu? Predstavujeme vám niekoľko spôsobov.

 

Utesnite okná alebo si kúpte lacné plastové vchodové dvere

Okná by nemali byť celý deň zakryté záclonami, aby mohli slnečné lúče do miestnosti vstúpiť a ohriať ju. Občas môže ale práve kvalitná tieniaca technika, kam patria aj žalúzie, okno izolovať, čím si v interiéri užijete viac tepla.
Alebo ste možno podcenili vek a kvalitu dverí, ktoré by bolo vhodné vymeniť za nové plastové vchodové dvere s dobrým tesnením. Uvidíte, že to pomôže zvýšiť teplo v miestnosti o niekoľko stupňov.

 

Vetrajte miestnosť

V zime je nevyhnutné miestnosť aj vyvetrať, aby sa dovnútra dostal čerstvý vzduch. Stačí vám na pár minút otvoriť celé okno a strata tepla bude minimálna, pričom vzduch v interiéri sa ľahšie prehreje a nebude tak škodlivý.

ako doma ušetriť na energiách?Prečítajte si tiež
20 praktických tipov, ako doma ušetriť…

 

Investujte do kvalitných stavebných materiálov

Ak sa ešte len nachádzate vo fáze výstavby alebo rekonštrukcie, je dobré myslieť na kvalitnú izoláciu aj pri výbere stavebných materiálov. Spoľahlivý Porotherm je jedným z nich a určite vám bude svojimi vlastnosťami zabezpečovať optimálnu interiérovú klímu veľmi veľa rokov.

 

Udržujte optimálnu stabilnú teplotu

Udržiavanie jednej teploty je oveľa efektívnejšie, ako neustále výkyvy. A potvrdzujú to aj odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorí odporúčajú udržiavať stabilnú teplotu v dome na +21 stupňoch Celzia. Prospeje to nielen vašej fyzickej, ale aj psychickej kondičke. Tak sa o tom presvedčte.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.