Trendy v bývaní na rok 2021. Zamerané na obývacie izby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rok 2021 je tu a s ním aj nové trendy v bývaní. Vedeli ste napríklad, ktoré farby tento rok letia? A aký nábytok je tento rok in? Urobili sme pre vás výber tých najzaujímavejších nápadov na nový lifting vašej obývačky. Máme tipy ako pre malé byty, tak pre milovníkov otvorených priestorov a luxusu. Poďme si ich všetky predstaviť.

 

Multifunkčný nábytok má zelenú

Bývate v malom byte a trpíte nedostatkom úložných priestorov? Je načase to zmeniť. Hitom tohtoročných trendov je multifunkčný nábytok. Čím viac funkcií, tým lepšie! Keďže od príchodu pandémie trávime viac času doma, náš byt sa nám musí prispôsobiť. Našimi stálicami sú komody, ktoré donedávna pojali všetky naše doplnky, no je načase expandovať.

Pokiaľ si zaobstaráte rozkladaciu pohovku s úložným priestorom, budete ho môcť využiť na uskladnenie kancelárskych potrieb či si do neho schovať vybavenie vašej domácej posilňovne. To isté platí aj o konferenčných stolíkoch. Kúpte si taký, ktorý má zásuvky a poličky. Môžete v nich napríklad skladovať poháre k vášmu domácemu baru.

trendy v bývaní obývacia izba

Koberce nepatria len na zem

Novým trendom, ktorý sa začal presadzovať už v roku 2020, sú koberce na stene. Nebojte sa farieb a vzorov. Koberce na stene miestnosť opticky rozdelia – a vy si navyše budete pripadať útulnejšie a bezpečnejšie.

 

Luxus v hlavnej úlohe

Milujete zamat a luxusné štýlové osvetlenie? To je výborné! Rok 2021 praje opulentnosti a luxusu. Posedenie v zamatovom kresle, k tomu zdobený luster a lampičky na komodách a skrinkách. Opulentne vybavené obývačky skvele dopĺňajú akékoľvek zlaté doplnky: lustre, vázy, misky, skrátka čokoľvek vás napadne.

 

Prírodné motívy a nahota

Pokiaľ si na luxus a zlaté doplnky nepotrpíte, vyskúšajte úplný opak. Prírodná obývacia izba s béžovými stenami a minimom nábytku. S farbami to nepreháňajte a držte sa skôr pri zemi.

 

Džungľa vo vašej obývačke

Izbové rastliny, zelené steny, drevo a makramé dekorácie, kam len oko dovidí. Čím viac času trávime vnútri, tým viac nám všetkým chýba príroda. Nie je teda nič jednoduchšie, ako si prírodu priniesť domov a vytvoriť si tak domácu džungľu.
Kúpte si sukulenty a zelené rastliny, ktoré nevyžadujú veľa starostlivosti, aby ste mali istotu, že sa vaša obývacia izba nezmení v pohrebisko rastlín. Vytvárajte si zákutia plné rastlín, ktoré poslúžia ako oáza pokoja a relaxácie.

trendy v bývaní obývacia izba

 

Moderný vidiek

Túžite po pokoji a tichu? Preneste si domov tradičný štýl vidieka. Ale nezabudnite mu dodať nádych moderny. Navráťte sa k tradičným hodnotám a stavte na drevený vzor a keramické prvky. Vidiecky interiér vyzerá skvele v kombinácii s pastelovými farbami a klasickými vzormi – pruhy a šachovnice.

 

Púštna oáza

Milujete zemité tóny, terakotu, piesok a púštne odtiene? Zariaďte si vašu obývačku v štýle púštnej oázy. Skombinujte prvky terakoty, keramiky, steny premaľujte na púštne odtiene a nezabúdajte ani na zelené rastliny a sukulenty.
Ako dekoráciu môžete použiť vázy naplnené pieskom alebo si vytvoriť zákutia s púštnymi rastlinami. Nábytok voľte ratanový a na gauč si kúpte veľa farebne zdobených vankúšikov, ktoré by sa hodili do rozprávky Tisíc a jednej noci.

inteligentná domácnosťPrečítajte si tiež
Inteligentná domácnosť vám spríjemní bývanie aj ušetrí peniaze.

 

Modrá obloha

Farbou, ktorá sa tento rok bude podľa bytových dizajnérov silne presadzovať, je nebesky modrá. Navodzuje totiž pocit pokoja a relaxácie, čo je presne to, čo moderný človek potrebuje. V prípade, že chcete, aby vaša obývacia izba slúžila aj ako oddychová zóna pre ďalších členov rodiny, jednu stenu prefarbite na nebesky modrú alebo aspoň zakomponujte modré doplnky. Doplnky často môžete kúpiť doslova za pár korún, stačí, keď narazíte na zľavové kódy, ktoré vhodne využijete.

Nech už rok 2021 prinesie čokoľvek, bytoví dizajnéri majú jasno. Pretvorte svoju obývačku v miestnosť, v ktorej sa budete cítiť dobre. Pri výbere nového nábytku a doplnkov neváhajte prelistovať aj bytové katalógy a ponuky e-shopov.

— PR článok —
Foto: Zdroj obrázka: KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com,
Photographee.eu / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.