Výhody profesionálnej sťahovacej služby v porovnaní so samostatným sťahovaním

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sťahovať sa svojpomocne alebo radšej zainvestovať a nechať túto nepopulárnu činnosť na profesionálov? Táto skoro až hamletovská otázka prebleskne hlavou skoro každému, kto sa chystá sťahovať do nového bytu, domu alebo kancelárie. Profesionálne sťahovanie má však svoje neodškriepiteľné výhody a často ide dokonca o jedinú racionálnu možnosť.

Sťahovanie dokáže byť veľmi náročné nielen z pohľadu fyzickej námahy, ale aj časovej náročnosti a skrýva dokonca mnohé riziká. Poškodenie či strata prenášaných vecí, úrazy vplývajúce z neopatrnosti a prílišnej námahy, prípadne únava, ktorú budete pociťovať ešte pár dní. Všetko toto vás pri svojpomocnom sťahovaní môže postretnúť. V snahe ušetriť a mať veci absolútne pod kontrolou si aj napriek tomu veľa ľudí na svojpomocné sťahovanie bytov trúfa. Predstavíme vám však výhody využitia profesionálnej sťahovacej služby, ktoré nad týmito argumentami zaručene prevážia.

Balenie a príprava na prevoz prakticky bez práce

Pár drobností si pri sťahovaní určite zvládnete pobaliť aj sami, no všetko ostatné si sťahovacia služba ochotne zoberie na starosť. Pridanou hodnotou sú pritom skúsenosti s plánovaním a organizáciou celého balenia a prípravy na prevoz. Na začiatku preto môžete očakávať podrobný harmonogram bez ohľadu na to či ide o sťahovanie kancelárií alebo jednoduché sťahovanie z bytu do bytu.

Ak vám niekto sľúbi komplexné sťahovacie služby, tak tie v každom prípade zahŕňajú aj balenie vecí, ktoré by vám inak zabralo dlhé hodiny a možno dokonca aj dni. Profesionálne zabalené veci budú zároveň pri preprave a manipulácii dôkladne chránené.

Rýchla, efektívna a bezpečná preprava

Asi málokto má bežne k dispozícii auto na sťahovanie s dostatočnou kapacitou. S bežným osobným autom síce prenášanie menších vecí zvládnete, no budete musieť ísť na „viackrát“, čo znamená väčšiu časovú náročnosť a tiež vyššie náklady na palivo. Profesionálna sťahovacia služba presne vie, akú prepravnú kapacitu zabezpečiť, aby všetko prebehlo rýchlo, efektívne a rovnako aj bezpečne. Sťahovacie služby spravidla disponujú rôznymi typmi väčších aj menších úžitkových či nákladných vozidiel, s ktorými zabezpečujú sťahovanie na dlhšie aj kratšie vzdialenosti.

výhody sťahovacej služby

Roztriedenie vecí v novom priestore

Nebolo by super prísť do nového a nájsť si veci už pekne rozložené s tým, že ich finálne rozmiestnenie si už sami doladíte? Bez námahy, potu a akýchkoľvek starostí? Tak presne toto môžete očakávať od profesionálneho sťahovania. Prídete už len do nového a drobnosti si doladíte už presne podľa seba.

Možnosť krátkodobého uskladnenia

Nie vždy je možné sťahovanie dokončiť v rámci jedného či dvoch dní. Najmä pri väčších priestoroch, sťahovaní firiem či rôznych komerčných objektov, prebieha sťahovanie vo viacerých fázach a flexibilne sa prispôsobuje napríklad úrovni dokončenia priestorov, alebo organizácii na konkrétnom pracovisku. Profesionálne sťahovanie je riešením aj vtedy, ak potrebujete prenášaný nábytok, mobiliár či čokoľvek iné, krátkodobo alebo dokonca sezónne uskladniť.

tipy pri sťahovaníPrečítajte si tiež
Čo všetko je potrebné zabezpečiť pri sťahovaní bytu?

Bez rizika ujmy na zdraví či majetku

So sťahovaním sú spojené viaceré zdravotné riziká, najmä netrénovaní sa ľahko prepracujú k presileniu či rôznym úrazom. Problémy vám ľahko môže spôsobiť aj prenášanie ťažších predmetov nesprávnou technikou a bez vhodných pomôcok. Svojpomocné sťahovanie vás preto môže pomerne ľahko ohroziť na tom, čo je najcennejšie, teda na zdraví. V prospech využitia profesionálov vyznieva jednoznačne aj poistenie proti straterozbitiu. Každá poctivá sťahovacia služba má poistenie, takže ak by vám aj náhodou niečo pri sťahovaní poškodili, dočkáte sa náhrady. Z tohto pohľadu sa vám svojpomocné sťahovanie môže v konečnom dôsledku celkom predražiť.

TS, foto: Depositphotos.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.