Čo všetko je potrebné zabezpečiť pri sťahovaní bytu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prišiel čas sťahovania zo starého bytu do nového? Aby vám sťahovanie nepokazilo radosť, začnite s plánovaním v dostatočnom predstihu.
Môžete surfovať po internete, pýtať sa, ale práve prepravné spoločnosti vám môžu zo sťahovaním  pomôcť najviac. Majú skúsenosti a vedia, na čo si dať pozor. Niekedy postačí preprava tovaru do 3,5 t, inokedy je zas potrebné väčšie vozidlo. Výhodou je, že mnohé sťahovacie firmy vám dokážu zabezpečiť nielen prepravu, ale tiež zmontovanie nábytku a jeho naloženie do auta.
Takže nechajte si poradiť pri sťahovaní bytu, či domu.

Balenie nábytku a osobných vecí

Ak chcete svoje veci ochrániť musia byť dôkladne zabalené, aby sa pri preprave a manipulácií nepoškodili.  Niektoré prepravné spoločnosti a sťahovacie firmy vám pritom ponúkajú aj baliace služby. Osobné veci si ale väčšina ľudí radšej balí sama. Tie krehkejšie je potrebné zabaliť do bublinkovej fólie alebo použiť polystyrénový alebo penový výplňový materiál do krabice.
Ak je to možné baľte veci do väčších krabíc rovnakých rozmerov. Ušetríte tak čas pri nakladaní a vykladaní, ale aj priestor v aute. Pokiaľ má každá krabica iný rozmer, môže byť optimálne vyskladanie do nákladného priestoru náročné a zdĺhavé.
Keď sťahujete nábytok odporúča sa ho rozmontovať, aby sa eliminovalo riziko poškodenia a jednoduchšie sa prenášal.

Sťahovacia firma

sťahovanie domu bytuČlovek sa nesťahuje každý deň a aby sa zo sťahovania nestala nočná mora, je niekedy lepšie obrátiť sa na profesionálov. Cena sa odvíja od objemu prepravovaných vecí, a ak chcete, aby bol zabezpečený aj odnos vecí priamo z bytu, priplatíte si často aj za každé poschodie. V konečnom dôsledku vás ale sťahovanie na vlastné náklady môže vyjsť drahšie, pretože preceníte svoje sily a utrpíte ujmu na zdraví alebo majetku.

Výhodou sťahovacích firiem je aj vozový park. Preprava tovaru do 3,5 t je bežne zabezpečovaná dodávkami, v prípade nadrozmerných predmetov je tak možné zabezpečiť adekvátne vozidlo.
Dôležité je aj poistenie pri preprave, ktoré je štandardom pri sťahovacích a prepravných firmách. Overte si ale do akej výšky je poistenie platné.
A teraz vám neostáva nič iné, len sa konečne do toho pustiť.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.