Poznáte strihy pánskych košieľ a viete si vybrať ten správny?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vybrať si správnu košeľu nemusí byť problém, ak poznáte základné zásady a strihy. Pri kúpe si treba uvedomiť, ako dlho budete v danej košeli, pretože vám musí nielen dobre sadnúť, ale musíte sa v nej cítiť aj pohodlne.
Dlhé roky bol najčastejší len klasický strih. No vyštíhlené strihy vedia zmeniť pánsku eleganciu na nepoznanie. Comfort, modern fit, slim alebo super slim – poznáte strihy pánskych košieľ? A viete si z nich vybrať?

Nesmrteľná pánska klasika

Väčšina z nás si tento pojem spája napríklad s filmovými alebo hudobnými hitmi, ktoré nikdy nestarnú. Rovnako to platí aj o niektorých kúskoch pánskeho oblečenia. Jedným z nich je aj pánska košeľa. Nosila sa vždy, nosí sa dnes a bude sa nosiť aj naďalej. Či už každodenne, občasne alebo príležitostne, pravdepodobne by sme však nenašli takého muža, ktorý by ju nemal vo svojom šatníku-minimálne jednu.

Každé oblečenie si píše svoju históriu, niektoré kratšiu, iné dlhšiu. V prípade pánskej košele ide určite o pomerne dlhú históriu a zároveň aj prítomnosť. Veď dnes ju nosia už malí chlapci na rôzne výnimočné udalosti. Rozdiel oproti minulosti je iba v tom, že aj pánska košeľa sa vyvíjala, menila podobu, tvar, strih, štýl až napokon dospela. No rozhodne ešte nepovedala svoje posledné slovo.

 

Najdôležitejší faktor pri výbere

Dnešní moderní muži sa čoraz viac stotožňujú s nosením košele, a to v mnohých prípadoch aj každodenne. Ak patríte aj Vy medzi nich, mali by ste vedieť, aký strih pánskej košele sa hodí na Vašu postavu.
Najdôležitejším a prvoradým prvkom pri výbere košele je správny strih.

  • Ak ste šťastlivcom so štíhlou postavou, rozhodne by ste mali siahnuť po strihu košieľ Slim Fit alebo super slim.
    Slim fit sú v oblasti hrude a pása aj o 10 cm užšie ako comfort fit.  Dodajú vám športový a sexi look.
    Super slim nosia absolútne štíhli muži s atletickou postavou.
  • Ak ste „majiteľom“ zavalitejšej postavy, voľte radšej klasický strih košieľ comfort fit. Je to univerzálny rovný strih, ktorý nedá vyniknúť vašej postave, ale skvele vám sadne.
  • Zlatou strednou cestou môže byť košeľa strihu modern fit, ktorá je mierne zúžená v páse a skvelo sa hodí k štíhlej až normálnej postave.

strihy pánskych košieľ

Pri skúšaní košieľ treba dbať na to , aby mala košeľa určitú vôľu , ale na druhej strane sa nemôžete v košeli topiť. Základ je, aby Vám košeľa padla v ramenách. Majte na mysli, že niekedy budete v nej celý deň, a preto je veľmi dôležité, aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie.
Pre niektorých mužov môže byť dôležitým prvkom pri výbere košele aj značka. Každý má nejakú tú svoju obľúbenú. Rozhodne by ste však mali staviť na košele Hugo Boss, ktoré z Vás urobia dokonalého džentlmena.

móda žena s extravagantným klobúkomPrečítajte si tiež
Módne prehrešky. Dajte si na ne pozor.

Vyberte si tú pravú pre seba

Každý moderný chlap vie, že tá správna pánska košeľa dokáže hotové zázraky. Dodá mužovi eleganciu, štýl a určite bude pre nežnejšie pohlavie príťažlivý a sexy. V dnešnej dobe nepochybne nie je núdza o pánske košele, práve naopak. Kamenné i internetové obchody nás doslova zaplavujú veľkým výberom a bohatou ponukou pánskych košieľ. Preto je niekedy ťažšie vybrať si tú správnu, s ktorou budete maximálne spokojní. Šťastie môžete vyskúšať napr. na Gatio.sk a nechať sa očariť ponukou kvalitných pánskych košieľ. Možno Vás niektorá chytí za srdce a padne Vám nielen do oka, ale aj na Vašu postavu.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.