Po čom ženy túžia alebo Krása, sebavedomie a kozmetika

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Či už zápasíte so sebavedomím dlhodobo, alebo vás len občas prepadajú pocity úzkosti z vyrážok, kruhov pod očami či unavenej pleti, jedným z mnohých spôsobov, ako ho pozdvihnúť, je správna kozmetika. A nemyslíme tým iba líčenie. Aj pravidelná starostlivosť o telo a pleť vám pomôže do každého dňa vkročiť s úsmevom. Ako na to?

Krása je veľmi subjektívna záležitosť. Niektorí preferujú nalíčenú tvár, iní zase prírodný pôvab bez príkras. Pravda však je, že aj jemná kozmetika prejasní pleť a pomáha jej vyzerať zdravo bez toho, aby bolo potrebné dokrášľovať tvár make-upom alebo tieňmi. Okrem toho prispeje k zvýšeniu vnútorného sebavedomia.

Venujte čas sami sebe

Niekedy sa človek potrebuje vydýchať a stráviť čas v pokoji sám so sebou. To je skvelou príležitosťou na to, vytvoriť si rituál, do ktorého zaradíte starostlivosť o pleť, meditáciu alebo napríklad len chvíľku s dobrou knižkou. Všetky tieto aktivity môžu prispieť k zvýšeniu sebavedomia. Ako? Čítanie a meditácia pomáhajú zrelaxovať a sú prospešné pre našu myseľ, starostlivosť o telo a tvár zase prebudia a osviežia pokožku. Spája ich potom to najdôležitejšie – tieto veci robí človek pre seba, pre lepší pocit zo seba samého. A tým prirodzene rastie aj sebavedomie.

Zdravá pleť nepotrebuje šminky

Vtipov o mužoch, ktorí si vlasy aj telo umývajú jediným prípravkom 3 v 1, od hlavy až po päty sa utierajú jedným uterákom, pleť si čistia jednoduchým chrstnutím vody do tváre, a aj tak vyzerajú dokonale, je nespočetne. To však nie je starostlivosť, akú by si pokožka zaslúžila, nie je na nej nič zdravé a póry ani zďaleka patrične nevyčistí. Pritom stačí úplné minimum, aby sa človek cítil príjemne a mal zo svojej pleti lepší pocit. Odlíčenie, vyčistenie alebo masáž jej pomôžu prejasniť a predchádzať nedostatkom. Pri pravidelnom ošetrovaní môžete už po niekoľkých dňoch pozorovať zmeny k lepšiemu.

jogurt pre krajšiu pleť a vlasyPrečítajte si tiež
Jogurt. 8 trikov, ako ho využiť na pleť, vlasy, krajšie zuby a proti vráskam.

Robte to pre seba, nie pre okolie

„Veľmi ti to pristane, ale kvôli mne si sa nemusela maľovať!“ Kto by túto vetu aspoň raz v živote nepočul. V tejto súvislosti je dôležité položiť si otázku, či sa líčite, aby ste zaujali niekoho iného, alebo preto, že sa s make-upom a riasenkou cítite lepšie vy sama a robíte to pre svoju radosť. Spokojné so sebou by ste totiž mali byť v prvom rade vy sama, na názore ostatných už toľko nezíde.

Sebavedomá krása, alebo krása v sebavedomí?

Krása sa skrýva aj v iných veciach než len na tvári. Samozrejme, že spokojná, zdravá a dobre vyživená pleť má všetky predpoklady pre to, pripísať si aspoň kúsok zásluh na vnútornom sebavedomí. Šminky vám s ním síce môžu pomôcť, skúste však nezabúdať na prirodzenú krásu. Pokiaľ ste od prírody sebavedomá, vaša krása môže spočívať práve v tom.

TS, foto: GTeam / stock.adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.