Vo štvrtok a možno aj v piatok nás čaká ďalšie sneženie, hrozia aj kalamity

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najmä vo štvrtok a v piatok očakávajte na veľkom území Slovenska ďalšiu snehovú nádielku – výraznejšie sa zhorší počasie, bude snežiť a na niektorých miestach bude pršať. Hrozia aj záplavy.  Situácia sa začne zhoršovať už od štvrtka rána a viaceré regióny čaká opäť snehová kalamita.

Po pomerne pokojnej strede, ktorá bola aj slnečná, príjemná (hoci chladná), príde vo štvrtok zmena. Do studeného vzduchu totiž mieri frontálna vlna, ktorá sa rozprší a rozsneží, a to hlavne na miestach, ktoré si už zažili tento týždeň komplikácie.

Výdatné sneženie vo štvrtok

Už vo štvrtok od rána budú teploty pod bodom mrazu prakticky na celom Slovensku. Postupne sa z juhu okolo obeda dostane nad naše územie sneh a dážď. Keďže teploty budú pomerne nízke, sneh sa nebude tak rýchlo topiť. Mierne teplejšie môže byť na juhozápade Slovenska, kde budú zrážky  prevažne kvapalné.

„Na mnohých miestach bude sneženie, na juhu miestami aj výdatné. Ojedinele poľadovica a tvorba snehových jazykov. Lokálne hmla. Chladno. Nočné teploty niekde klesnú až na -14 stupňov, cez deň vystúpia vo štvrtok na -3 až +2 stupne,“ hlási SHMÚ.

počasie shmú

Do štvrtkového večera bude silno snežiť najmä na juhu a východe Slovenska, čo môže spôsobiť mnohé problémy. Bude to najmä v Banskobystrickom a Košickom kraji, kde sa očakáva od 10 do 10 cm nového snehu.
Zo štvrtka na piatok sa sneženie bude predbežne presúvať na sever a západ.
Takže pripravte sa na komplikácie na cestách.

Nejasný piatok

Piatok je v tejto chvíli ešte trošku záhadou – nie je isté, či bude pokračovať sneženie, dážď, alebo sa zrážkové počasie zmierni. Podľa predpovedí sa to však môže miešať. V jednom meste bude snežiť, v ďalšom o pár desiatok kilometrov ďalej bude pršať. Samotní meteorológovia nemajú zatiaľ v piatku jasno.

Po utorkovej kalamite, keď na niektorých miestach napadlo v priemere 10 až 15 cm snehu (na horách aj viac ako 30 cm), nás teda čaká ďalšie silné sneženie.

sneženie kalamita počasie

Foto: Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.