Začnite triediť kuchynský odpad už dnes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O separovaní kuchynského odpadu sa v médiách hovorí čoraz častejšie. Aj napriek tomu je však veľa rodín, ktoré odpad ešte stále netriedia, resp. to nerobia správne. Nejde o to, že by nechceli. Buď nevedia ako alebo v tom nevidia zmysel. Triedenie odpadu má však obrovský význam, najmä v dnešnej dobe, kedy je klimatická hrozba reálnejšia než kedykoľvek predtým.

Pod pojmom „triedenie odpadu“ si mnoho ľudí predstaví veľa práce – veľa práce s čistením nádob a s udržiavaním poriadku. No skrátka robota navyše. Viete, čo vám veľmi uľahčí separovanie domáceho odpadu? Sú to koše na triedený odpad do kuchyne. Tieto koše sa stanú vašimi pomocníkmi, pretože s nimi môže byť triedenie odpadu jednoduché.
Na výber je niekoľko typov. Podľa počtu zberných nádob ich delíme na koše s jednou či viacerými nádobami.

 

Košové systémy s jednou nádobou  

Sú vhodné do kuchyne, kde už napríklad separujete plasty do samostatného vreca a sklo ukladáte automaticky bokom. V tom prípade vám bude stačiť kôš s jednou nádobou. Triediť môžete napríklad bioodpad alebo hliníkové materiály.  

 

Košové systémy s viacerými nádobami  

Ak doma ešte vôbec netriedite, pomôcť by vám mohol kôš s viacerými nádobami s rozdielnym alebo identickým objemom. Každú nádobu si označte, aby ste vedeli, čo kam patrí. Je už len na vás, či si zvolíte závesný alebo výsuvný systém pre zabudovanie do spodných skriniek kuchynskej linky.  

kôš na kuchynský dopad

 

Aké sú výhody košov na triedenie?  

  • Samotné triedenie  

Najväčšou výhodou je samozrejme to, že nezaťažujete svoj komunálny odpad odpadom, ktorý sa dá separovať. Ak je váš odpad v podobe zvyškov jedál priveľký, môžete použiť kuchynský drvič odpadu. Tento praktický spotrebič sa čoraz viac dostáva do povedomia slovenských domácností.  

  • Využitie priestoru  

Tým, že ide o koše, ktoré sú zabudovateľné, získavate veľkú výhodu. Nemusíte mať v kuchyni položené veľké odpadkové nádoby, ktoré budú všetkým na očiach a v malých bytoch, kde počítate každý meter štvorcový, oceníte úsporu podlahovej plochy. Zabudovateľné koše môžete upevniť do kuchynskej skrinky, ktorú veľmi nevyužívate.  

Koše na triedený odpad sa stanú vašimi obľúbenými kuchynskými pomocníkmi! 

— PR článok — 
Foto: Ground Picture / Shutterstock.com 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.