Zlatokopky okrádajú boháčov. A Jennifer Lopez exceluje!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak máte chuť na zábavnú komédiu a navyše vám „sedí“ Jennifer Lopez, do slovenských kín prišiel film Zlatokopky. Partička striptérok sa rozhodne konečne zarobiť poriadne prachy, nielen zbierať pohodené prepitné. A tak začnú okrádať boháčov z Wall Street, ktorí nemajú práve najčistejšie ruky.
V prvom rade musíme povedať – Jennifer Lopez dostala rolu šitú na mieru. Jeden z jej najlepších filmov a ktovie, či niekedy v blízkej budúcnosti dostane tak dobre napísanú filmovú úlohu. Sadla jej dokonale.

“Je to podvod.
Ak ale hráš podľa pravidiel, nevyhráš.”

Skutočné Zlatokopky

Film sa inšpiroval článkom, ktorý vyšiel v New York Magazine pod názvom „ZLATOKOPKY ZABODOVALI“.
Okamžite totiž zaujal pozornosť čitateľov, pretože išlo o neuveriteľne šťavnatý a pikantný príbeh, aké máme radi 🙂 Je o partičke šikovných striptérok, ktoré sa rozhodli rozbehnúť výnosný obchod s bohatými klientami z Wall Street.
Celé to vymyslí a naplánuje exotická tanečnica Ramona (Jennifer Lopez) a čerstvá posila klubu Destiny (Constance Wu), ktorá sa práve zdokonaľuje v umení tancovať pri tyči. Okrem toho sa od svojich skúsenejších kolegýň učí, ako sa popri tanci dostať hlboko do vreciek bohatých zákazníkov.

Nuž, ale nie celkom to tak je. Snažia sa síce okrádať najmä maklérov z Wall Street, ktorí zasa okrádali iných. Ale nepohrdnú ani inými chlapíkmi. Je to proste film o striptérkach, ktoré už nebaví zbierať po troškách prepitné alebo podiely. Rozhodnú sa naozaj si zarobiť prachy. A konečne byť v balíku!

 

Pobaví aj dojme

Film Zlatokopky je zmesou komédie, krimi aj drámy. 110 minút v réžii Lorene Scafariovej pobaví a dobre pri tom zrelaxujete. Keďže ide o skutočný príbeh, film naberá aj iný nádych. Vydarilo sa obsadenie, hlavné hviezdy vytvorili správnu partiu a chémia medzi nimi funguje.
Pre niektorých je to skôr dráma, v ktorej sa vtip využíva na odľahčenie. Rozhodne to je dostatočne „dramatické“ pre chlapov a pravdepodobne sa na tento film žiadny z nich dobrovoľne nevyberie. Veď ktorý by chcel vidieť, ako jeho parťákov, súputníkov a „mužov v zbroji“ okrádajú nejaké prostitútky. Navyše, takáto girl-power, či woman power nesedí mnohým mužom 🙂

Jennifer Lopez a Constance WuOkrem hereckých hviezd je asi scenár tou najsilnejšou zbraňou. Scafariová ho napísala šikovne a umne strieda drámu, komédiu a krimi. Chvíľami sa dojmete nad tým, aké ťažké to majú tieto dámy a že snaha využiť svoj vzhľad a sexepíl na vlastné obohatenie je vlastne v poriadku, Chápete to.
A vzápätí sa uchechtávate na ich spoločných scénkach.

Spomínaný girl-power aspekt funguje vo filme znamenite. Hoci sú to „len“ striptérky, pôsobia silno a sympaticky. Bude vás baviť Jennifer Lopez, ktorá ukázala, že hrať naozaj vie. Perfektne jej sekunduje Constance Wu a vlastne ony dve ťahajú celý príbeh.

Zlatokopky
Film Zlatokopky prináša od 10.októbra do slovenských kín Forum Film.
Má 109 minút, je so slovenskými titulkami a hrajú v ňom: Jennifer Lopez, Constance Wu, Julia Stiles a Lili Reinhart.

film Zlatokopky s Jennifer Lopez


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.