5 dôvodov, prečo je ľahké zamilovať si Bratislavu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bratislava leží na oboch stranách Dunaja a ponúka nielen atraktívne či historické pamiatky a kultúrne ponuky, ale aj nezabudnuteľnú gastronómiu a vzrušujúci nočný život. Rovnako ako New York alebo každé iné veľké mesto, ani Bratislava nikdy nespí a ponúka širokú škálu možností pre turistov aj obchodných cestujúcich.
Tu je päť dôvodov, prečo sa vám návšteva hlavného mesta Slovenska rozhodne oplatí a kam v letnej Bratislave najlepšie vyraziť?

 

Mesto, v ktorom sa história stretáva s kultúrou

Bratislava je možno najmladším hlavným mestom Európy, no napriek tomu má bohatú históriu. Vďaka svojej perfektnej polohe medzi Rakúskom a Maďarskom a vďaka dlhoročnému vzťahu s Prahou zohrala Bratislava ústrednú úlohu v mnohých historických udalostiach a je domovom mnohých veľkolepých pamiatok.

Jednou z najvyššie položených pamiatok v meste je Bratislavský hrad, postavený na začiatku 10. storočia, ktorý každoročne víta tisíce návštevníkov. Fanúšikovia historických miest by sa mali zastaviť aj na neďalekom hrade Devín, nachádzajúci sa len 10 km od mesta. Jeho ruiny svedčia o dlhej histórii, ktorá siaha až ku Keltom a Rimanom.

Ďalšou nevyhnutnosťou na historickej prehliadke Bratislavy je dóm sv. Martina. Kostolná budova na okraji starého mesta je známa najmä ako korunovačná katedrála panovníkov Uhorského kráľovstva. Tu bolo korunovaných jedenásť panovníkov a ich osem manželiek.

navštívte Bratislavu

 

Pozrite sa na mesto z inej perspektívy

Pre nádherný pohľad na mesto z vtáčej perspektívy sa vydajte na vrch Slavín. Čaká tu na vás úchvatná panoráma mesta vrátane hradu, starého mesta a Malých Karpát. Na samotnom kopci sa nachádza vojnový pamätník na počesť sovietskych vojakov, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní Bratislavy počas 2. svetovej vojny.

 

UFO a pláž?

Povinnosťou pre všetkých návštevníkov Bratislavy je reštaurácia UFO s vyhliadkovou plošinou. Tento symbol mesta sa nachádza na moste cez Dunaj, ktorý postavili v 60. rokoch 20. storočia. Výťah na jednom z mostných pilierov vedie nahor s krásnym výhľadom na mesto a jeho hlavné atrakcie. Medzi júnom a septembrom je pláž pod UFO-m, kde môžete zblízka zažiť pulzujúce mesto na Dunaji. Pláž je ideálnym miestom na letný štart do rušnej dlhej a horúcej noci, ktoré sa ešte lepšie spoznáva v pohodlných dámskych šľapkách.

 

Halušky, a čo ešte?

Bratislava je tiež ideálnym mestom pre gurmánov. Okrem množstva krčiem a reštaurácií so slovenskými, maďarskými či rakúskymi špecialitami by mal každý návštevník Bratislavy ochutnať jednu vec: Halušky. Tradične sa vyrábajú s bryndzou, kúskami slaniny a cibuľkou – aj keď sú po celom Slovensku známe tisíce ďalších rôznych variácií.

 

Nakupovanie? Áno prosím!

Bratislava je známa aj svojimi nákupnými centrami. Príležitostí, ako odľahčiť peňaženku o pár eur, je naozaj dosť a na každom kroku. Veľké nákupné centrá nájdete ako v centre mesta, tak aj v blízkom okolí. Jedným z najlepších nákupných centier s dobrými reštauráciami je Eurovea, ktorá sa nachádza na Dunaji, pri ktorom si v nie jednej kaviarni a na slovenské pomery môžete vychutnať nevídanú romantickú atmosféru.

bratislava hradPrečítajte si tiež
Korunovačná Bratislava. Vyberte sa po stopách kráľov.

— PR článok —
Foto: Rasto SK/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.