5 tipov, ako lacno cestovať. Inšpirujte sa a vychutnajte si to

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tiež patríte k ľuďom, ktorí radi cestujú? Avšak necestujete často, pretože vám každá cesta ukrojí značnú časť vášho rozpočtu? Nemusí to tak byť a pokojne aj vy môžete lacno cestovať. S našimi jednoduchými tipmi totiž môžete na cestách značne ušetriť.
Napríklad by ste mali chodievať tam, kde domáci, či už ide o občerstvenie, bary, obchody, reštaurácie – neskočte na typické lákadlá pre turistov, ktoré sú predražené.
Ak máte radi pamiatky, sústreďte sa na veľké mestá, ktoré ponúkajú niekoľko bezplatných atrakcií ako súkromné zbierky, múzeá, či historické budovy financované zo sponzorských darov.
Alebo využívajte vernostné programy – čím viac cestujete, tým sa vám otvára viac možností, rôzne bonusové programy, výhody. Zbieranie míľ, cashback a hodnoťte ubytovanie, lebo niekedy vás za to aj odmenia 🙂

 

ikona slnečník1. Cestujte mimo sezóny

Ak máte radi spoznávačky, ideálne na cestovanie sú jar a jeseň. Mimosezónne cestovanie je totiž oveľa výhodnejšie – a netýka sa to len cestovania a ubytovania. Zároveň sa vyhnete aj masám turistov a nekonečným radom pred turistickými pamiatkami.

 

ikona slnečník2. Kúpte si lacné letenky

Ak cestujete do vzdialenejších destinácií, práve za letenky spravidla zaplatíte najviac. Nemusí to však byť tak. Nízkonákladové spoločnosti, akými sú napríklad Ryanair či Wizz Air, ktoré odlietajú aj z Bratislavy, vám umožnia cestovať už za pár eur. Letenku si kúpte 5 – 8 týždňov pred odletom.chcete lacno cestovať?

 

ikona slnečník3. Cestujte vlakom alebo autobusom

Pri cestách v rámci Slovenska alebo do neďalekého zahraničia nemusíte jazdiť autom. Autobusy a vlaky vás spravidla vyjdú lacnejšie, a navyše v nich zažijete ďalšie dobrodružstvá. Cestovanie autobusom však nezavrhujte ani pri cestovaní na väčšie vzdialenosti. Aj takéto cestovanie môže byť totiž prekvapivo pohodlné, a navyše pri ňom výrazne ušetríte. Stačí využiť sieť autobusov Flix Bus a Flix Bus zľavy.

Cestovanie vlakom sa oplatí aj v prípade, že sa do niektorej krajiny dostanete letecky a chcete ju bližšie spoznať. Lacné cestovanie vlakom vás čaká najmä v krajinách strednej a východnej Európy, v západnej Európe je tento spôsob dopravy podstatne drahší. Ak sa predsa len rozhodnete pre cestovanie po koľajniciach aj v týchto krajinách, hľadajte výhodné regionálne cestovné lístky, ktoré vám umožnia cestovať určitý čas neobmedzene.

 

ikona slnečník4. Nájdite si lacnejšie ubytovanie

Na ubytovaní sa dá ušetriť vždy. Na svojich cestách predsa nepotrebujete prespávať práve v 4-hviezdičkovom hoteli. Využívajte preto rezervačné systémy. Na stránke Booking.com, ale aj na iných rezervačných systémoch, nájdete cenovo výhodné ubytovanie. Ba čo viac – na ubytovanie môžete použiť aj náš Booking zľavový kód.

Ďalšou možnosťou je prejsť si ponuku portálu Airbnb, cez ktorý ponúkajú ubytovanie na prenájom miestni ľudia. Takéto ubytovanie je spravidla nielen cenovo dostupné, ale nachádza sa často aj vo veľmi zaujímavých lokalitách. Samozrejme, najviac ušetríte vtedy, ak môžete niekde bývať zadarmo 🙂 Áno, aj to sa dá. Kliknite na stránku CouchSurfing.org a nájdite si svoj gauč na prespatie zadarmo. Ide často o skromný nocľah, no postačí a je naozaj zadarmo. Nielenže ušetríte peniaze, ale zároveň si nájdete aj nových priateľov.

Pozrite si naše CESTOVATEĽSKÉ TIPY.Lepsiden.sk cestovanie

ikona slnečník5. Ušetrite na strave

Keď už sa pohybujete v cieľovej destinácii, na návštevu miestnych reštaurácií radšej zabudnite. A to hlavne vtedy, ak sa nachádzajú v blízkosti turistických cieľov. Pozrite sa radšej na ponuku pouličných bistier, prípadne – čo je spravidla ešte najvýhodnejšie – nakupujte v miestnych potravinách. Veľa peňazí tiež môžete ušetriť vtedy, ak si na cestu pribalíte fľašu a priebežne si ju necháte naplniť vodou.

— PR článok —
Foto: Unsplash, Pixabay


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.