Chráňme seba, svojich blízkych i svoj majetok kvalitnými vchodovými dverami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý človek má vo svojej prirodzenosti zakódovaný pud sebazáchovy a s ním súvisiacu potrebu chrániť svoj život, svoje zdravie i svoju rodinu. Samozrejme, chránime aj svoj majetok, na ktorý sme si veľakrát ťažko zarobili, našetrili, aby sme sa mohli tešiť napríklad z novej kuchynskej linky, vysnívanej sedačky, štýlovej obývacej steny či vkusne zariadenej spálne.
Preto sa o svoju domácnosť staráme, chránime svoj príbytok pred nepovolanými „návštevníkmi“ či nežiaducimi živlami. Súčasťou tejto ochrany by mali byť aj bezpečnostné vchodové dvere, ktoré pocit bezpečia ešte viac umocnia.

 

Vstupná brána do nášho domu či bytu

Vchodové dvere sú tou čiarou, ktorá oddeľuje vonkajší svet od nášho súkromia. Preto by sme si na ich výbere a kvalite mali dať záležať a dôkladne si premyslieť, do ktorých vchodových dverí sa rozhodneme investovať, nakoľko pôjde o dlhodobejšiu investíciu. Čo by sme si mali uvedomiť hneď na začiatku je, že na vstupných dverách sa rozhodne neoplatí šetriť. Zabezpečenie domu by malo byť pre nás prioritou.

S tým úzko súvisia aj ďalšie faktory, ktoré treba vziať pred kúpou dverí do úvahy. Vchodové dvere do domu by mali mať dlhú životnosť, byť odolné voči požiaru, zaistiť maximálnu bezpečnosť a tiež odolať hluku vonkajšieho prostredia. V neposlednom rade svoju úlohu zohráva aj celkový vzhľad dizajn dverí.

Čo sa týka samotného materiálu dverí, veľmi populárne a kvalitné sú hliníkové vchodové dvere, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom, majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a vysokú úroveň odolnosti voči vlámaniu. S poslednou vlastnosťou veľmi úzko súvisí aj úroveň zabezpečenia, ktorá je tiež veľmi dôležitým faktorom, pretože nie každé vchodové dvere, ktoré na trhu existujú, spĺňajú kritérium bezpečnosti.

vchodovými dverami

 

Bezpečnostné dvere s certifikátom, ich vzhľad, dizajn

Už vyššie sme spomenuli, že nie každé vchodové dvere spĺňajú kritérium „bezpečnostné“. Treba sa pri výbere zamerať na dva kľúčové faktory: či majú certifikát o tom, že spĺňajú európske normy a druhým faktorom, ktorý nás presvedčí o úrovni bezpečnosti dverí, je ich cena. Rozhodne by sme sa nemali nechať zlákať až podozrivo nízkou cenou. V tomto prípade totiž platí, že kvalitné bezpečnostné vchodové dvere nemôžu byť podozrivo lacné.

Bezpečnostné dvere disponujú viacerými prvkami, ktoré zabraňujú vlámaniu, ako sú oceľové vnútorné výstuže s rámom, istiace body, bezpečnostné kovanie a, samozrejme, vložka. Všetky tieto náležitosti si treba vopred overiť, aby sme, ako sa hovorí, nekupovali „mačku vo vreci“.

Na čo by sme nemali zabudnúť je aj fakt, či kupujeme bezpečnostné dvere do domu alebo bytu. Vchodové dvere do domu sú vyrobené tak, aby odolali nielen zlodejom, ale aj poveternostným vplyvom, požiaru a hluku z ulice. Svojimi tepelnoizolačnými parametrami zabraňujú prenikaniu chladu alebo prílišného tepla do interiéru.

ako sa nenechať vykradnúť?Prečítajte si tiež
Sezóna zlodejov sa začala. Tipy, ako sa nenechať okradnúť.

V dnešnej dobe je už samozrejmosťou, že si môžeme dať vyrobiť vchodové dvere na mieru, aby sme mali istotu, že perfektne „sadnú“ k nášmu domu či bytu. A aj ich vzhľad je dôležitým prvkom, pretože sú to práve vchodové dvere, ktoré ľudia vidia ako prvé, keď prichádzajú k nám na návštevu.

Súčasný trh ponúka rôzne farebné kombinácie, varianty vchodových dverí, ktoré si môžeme z jednej strany prispôsobiť interiéru a z druhej strany zladiť s exteriérom alebo aj s farbou domu.

Dokonca možno zvýšiť bezpečnosť vchodových dverí rôznymi technológiami, ako sú napríklad uzamykacie systémy na kartu, odtlačok prstov alebo PIN kód. Takéto vybavenie môže potešiť všetkých milovníkov technológií, ktorí tak môžu kontrolovať svoju domácnosť na diaľku cez mobilnú aplikáciu.

— PR článok —
Foto: Wilm Ihlenfeld/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.