Moderný vzhľad budovy vďaka dizajnovej fasáde

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vzhľad akejkoľvek budovy je súčasťou prvého dojmu, najmä čo sa týka exteriéru. Fasáda, okná, ale aj úprava okolia budovy je prvou vecou, s ktorou sa  človek dostane do kontaktu. Moderné budovy, určené nielen na obytné ale aj administratívne, či výrobné prevádzky, potrebujú staviť na prvý dojem, ktorý je v mnohých ohľadoch kľúčový. Práve preto je dôležité sa zameriavať nielen na funkčnosť budov, ale práve aj na dizajnové prevedenie stavieb, ktoré je funkčné, praktické, moderné a nadčasové.

 

Odvetrané fasády

Odvetrané fasády sa dajú aplikovať na akúkoľvek už postavenú stavbu, ale rovnako sú pri niektorých budovách priamo súčasťou projektu. Ich dizajn je veľmi moderný a dá sa realizovať v rôznych farebných prevedeniach. Je ideálny pre akúkoľvek nadrozmernú budovu, ale rovnako sa dá aplikovať aj na rodinné domy, napríklad aj v rámci rekonštrukcie. Údržba tohto typu fasády je nenáročná a nevyžaduje si takmer žiadnu starostlivosť.

 

Dizajnové profily

Odvetrané fasády sa najčastejšie realizujú vo forme jednoduchých panelov rôznych farieb. Možné je však na stavbu využívať aj rôzne dizajnové profily, ktoré jej dodajú textúru a omnoho estetickejší vzhľad. Originalita týchto stavieb spolu s jednoduchosťou prevedenia pôsobí elegantným a nadčasovým dojmom.
Na výrobu týchto dizajnových profilov sa používa ako materiál hliník, ktorý je odolný a môže byť upravovaný v rôznych povrchových úpravách. Všetky typy dizajnových profilov odvetraných fasád nájdete na stránkach AVG-Group.com.

ako si vylepšiť kuchyňuPrečítajte si tiež
15 trikov, ako si vylepšiť kuchyňu a kúpeľňu.

 

Obklady zo skla

Ďalšou obľúbenou dizajnovou novinkou sú obklady zo skla, ktoré sú ideálne na kancelárske priestory, ale rovnako môžu byť súčasťou moderného dizajnu akejkoľvek stavby. Vďaka preskleným panelom sa do interiéru dostane veľa svetla, čo prináša možnosť ušetriť na energiách a samotný priestor pôsobí omnoho priestrannejšie. Obklady zo skla sú nesmierne moderným prvkom, ktorý pôsobí nadčasovo a elegantne v kombinácii s akoukoľvek fasádou.

Fasáda ako základný prvok ochrany vášho domova by mala byť odolná, mať skvelé tepelnoizolačné vlastnosti a vyžadovať si minimálnu údržbu. Všetky tieto predpoklady spĺňajú odvetrávané fasádne systémy, ktoré sú aj finančne priaznivým riešením. Zároveň ponúkajú zákazníkovi možnosť naplno prejaviť svoju kreativitu pre realizácii samotnej fasády, čo sa týka vzhľadu, či povrchovej úpravy.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.