Kruhy pod očami. 5 dôvodov, prečo ich máme a ako sa ich zbaviť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď máme kruhy pod očami, najčastejším vinníkom je nedostatok spánku. Aspoň si to myslíme, no nemusí to byť práve ten dôvod. Áno, nedostatočný alebo nekvalitný spánok býva vinníkom, že ich máte, pretože odpočinok a spánok prispieva k celkovej sviežosti pokožky na tvári, vrátane okolia očí. Ale nevyspatosť zďaleka nie je jediný dôvod. Pozrite si ďalšie dôvody a tipy, ako sa kruhov pod očami zbaviť.

 

Kruhy pod očami

V prvom rade používajte na okolie očí iba kozmetické prípravky, ktoré sú na to určené. Nie akýkoľvek krém, ktorý nájdete na poličke v kúpeľni. Osvedčili sa očné krémy s obsahom peptidov, ktoré vedia vďaka zlepšovaniu pružnosti a pevnosti pleti nielen znížiť tvorbu vrások, ale predovšetkým zmierniť opuchy. Potláčajú vačky pod očami, zosvetľujú tmavé kruhy a celkovo vylepšujú vzhľad.
Po štyridsiatke zaraďte do pravidelnej starostlivosti rôzne masky a gélové podložky pod očné okolie. Vtedy sa totiž začína viac prejavovať starnutie pokožky, riešime nielen kruhy pod očami ale aj ovisnutú pokožku, vrásky, pigmentové škvrny.

Pár užitočných tipov: výborná je maska s výťažkom ženšenu, ktorá pleť hydratuje, obmedzuje výskyt vrások a osviežuje pokožku okolo očí. Tiež používajte prípravky s obsahom aloe vera, kyseliny hyaluronovej, vitamínu E, či alantonínu – látky, ktoré pôsobia protizápalovo, vyživujú pokožku a regenerujú ju.
Vhodný je aj arganový olej, prípadne guľôčka pod oči, ktorá upokojuje pokožku.

arganový olej účinky a využitiePrečítajte si tiež
Arganový olej prezývaný tekuté zlato. Jeho liečivé účinky.

 

Tu sú najčastejšie dôvody, prečo mávame kruhy pod očami:

1.Gény od rodičov

S tým nič nenarobíme. Geneticky máme daných množstvo vecí, od povahy, cez chorobnosť a náchylnosť na niektoré ochorenia, až po takú triviálnu vec ako sú kruhy pod očami. Práve gény môžu spôsobiť, že máme pod očami tmavšiu pokožku. Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí z oblasti Stredomoria, čiže Taliansko, Chorvátsko, Grécko… Takéto „genetické“ kruhy, čiže nadmernú pigmentáciu sa však dajú potlačiť laserovým ošetrením.

 

2.Anatómia kostí

Ďalší dôvod, ktorý veľmi neovplyvníme. Ide o spôsob tvarovania kostí v tvári. „Keď majú ľudia hrubšie slzné kanáliky, tiene a zasunuté položenie očí dávajú miestam pod nimi tmavší vzhľad. Nie je to však vinou pigmentácie alebo žiliek, ale jednoducho postavením tvárových kostí,“ vysvetľuje dermatológ Bruce Katz z newyorského centra Juva Skin and Laser Center.
Opäť pomôže estetický dermatologický zákrok, ktorý dokáže opticky pozdvihnúť a tým zosvetliť túto oblasť na tvári.

kruhy pod očami ako sa ich zbaviť

 

3.Modré žilky

Veľmi častý dôvod, ktorý dáva pokožke v okolí očí modrastý nádych. Modré zafarbenie žiliek spôsobené odvádzaním okysličenej krvi sa odráža na pokožke viečok aj v kruhoch pod očami. Nejde však o rozšírené cievky pod pokožkou, ale naozaj o modré žilky.

 

4.Príliš veľa slnka

Pobyt na slnku nám prináša množstvo benefitov – od vitamínu D až po krajšiu, hnedastú pokožku, ktorá vyzerá naozaj príťažlivo a zdravo. Ak si však nechránite oči a ich okolie, prílišné opaľovanie môže spôsobiť kruhy pod očami. Pokožka na tých miestach je veľmi citlivá a slnečné lúče ju môžu rýchlo podráždiť, takže sa viac prekrví a následne naberie tmavší vzhľad. Takže nezabúdajte si pred opaľovaním natierať aj okolie očí.

 

5.Dráždivý mejkap

Možno sa snažíte prekryť kruhy pod očami mejkapom, ale nemusí to byť tá správna cesta. Musíte si dávať pozor, aby kozmetika nedráždila jemnú pokožku okolo vašich očí, či už je to riasenka, očné tiene alebo dokonca korektor. Niekto jednoducho reaguje na mejkap alergicky a potom si spôsobuje kruhy pod očami škriabaním alebo prílišným trením.

S tým súvisí aj ekzém, ktorý síce nespôsobuje priamo kruhy, ale následné trenie prstami. Neustále dotýkanie svrbiacich miest. Nadmerné škriabanie môže viesť k opuchom pokožky a k praskaniu drobných žiliek okolo očí. Niekedy to môže zájsť tak ďaleko, že to pripomína pomliaždeniny.

kruhy pod očami ako sa ich zbaviť

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.