EURO 2016 a historická premiéra Slovákov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Majstrovstvá Európy vo futbale takmer vždy predstihli v kvalite Majstrovstvá sveta. Prečo?
Aj preto, že väčšina kvalitných tímov sa nachádza práve v Európe – Španielsko, Nemecko, Holandsko, ale aj v poslednej dobe nevyrovnané Anglicko.
Samozrejme, že aj vo svete sú veľmoci ako Argentína či Brazília, no keď ich doplnia outsideri ako Nový Zéland, Čína či Severná Kórea, zápasy sú síce pestré, no kvalite šampionátu to veľmi nepomôže.
A prvýkrát to hrozí aj Majstrovstvám Európy. Prečo?

 

Nový hrací model

Vedenie UEFA sa rozhodlo pre nový model, aby aj krajiny, ktoré nepatria medzi futbalové bašty, mohli ochutnať atmosféru ME 2016, ktoré sa budú konať vo Francúzsku.
Pôvodný model, kde bolo 16 najlepších európskych tímov, sa zmenil na model, kde sa predstaví 24 tímov v 6 skupinách. A to automaticky znamená zníženie kvality.
A ako to dopadne s atraktivitou zápasov? Rozhodne bude príjemným osviežením vidieť aj menšie tímy ako Albánsko, Island či Severné Írsko. Otáznik však ostáva visieť nad kvalitou týchto zápasov.

EURO 2016

EURO 2016 po prvý raz aj so slovenskými futbalistami!

Slovenská premiéra na EURO 2016

Vo Francúzsku sa na EURO 2016 prvýkrát vo svojej histórii predstavia aj futbalisti Slovenska. Ukázať, čo sa v nich skrýva, budú musieť proti tímom Anglicka, Ruska a Walesu v skupine B.
Skupina je pomerne neatraktívna, pretože Angličania hrajú v poslednej dobe veľmi účelový a pragmatický futbal zameraný na výsledky. Niektorí by mohli povedať, že je to až nudný štýl.
Rusko momentálne prežíva svoje slabšie obdobie a výkony Walesu budú závisieť hlavne od hviezdneho Garetha Balea.

Novinkou je aj to, že zápasy skupiny sa neodohrajú v jednom meste, ale tímy budú cestovať. Slováci odohrajú svoje zápasy v Bordeaux, Lille a Saint­Etienne. Preto ak ich pôjdete povzbudiť na otvárací zápas proti Walesu v Bordeaux, určite si nezabudnite kúpiť darčekové víno so skvelou povesťou, ktoré patrí medzi najzmyselnejšie zážitky regiónu.

 

Chcete ísť povzbudiť našich?

Chystáte sa povzbudiť našich, ale neviete, kde si môžete kúpiť lístky?
Je niekoľko možností, vyskúšali sme si viaceré a najjednoduchšie je kliknúť si na stránku Futbaltour.sk, kde majú pre pripravené kompletné balíčky: lístky, ubytovanie, doprava a aj delegát.
A nielen na Majstrovstvá Európy, ale aj zájazdy na Bayern Mníchov, Manchester United, Chelsea či FC Barcelonu.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.