Starček, ktorý si získa vaše srdcia. Hendrik Groen | Tip na čítanie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte chuť na láskavý, humorný a pohodový príbeh? Taký, pri ktorom by ste si oddýchli, zasmiali sa a ktorý by vám pohladil vašu čitateľskú dušu? Ak ste mali kedysi radi tajné denníky Adriana Mola, toto je seniorská verzia, ktorá vás pobaví rovnako. Ak nie viac. Jedna z najhumornejších kníh za posledné roky. „Keď budem starý, chcem byť Hendrik Groen,“ povedal John Boyne, autor bestselleru Chlapec v pásikavom pyžame.
Táto kniha je naozaj cesta, ako sa naozaj dožiť stovky 🙂

Ak ste ešte nepočuli o denníku Hendrika Groena, napravte to…a nebudete ľutovať. Hendrikove dva tajné denníky odrážajú život v jeho nádhernej podstate: humorný, plný lásky a priateľstva, ale aj smutný, či dojímavý. Miestami zaútočí na vašu bránicu, ale ešte častejšie sa vaše oči orosia slzami. HRAJTE o tento láskyplný a dojemný knižný komplet. Dve knihy, po ktorých si uvedomíte, že nemôžete vzdávať ani jeden jediný deň. Aj keď to občas nie je jednoduché… Súťaž ukončená. Nižšie nájdete výhercu.

„Je 1.január a ani v novom roku nemám rád starých ľudí. To šuchtanie sa za rolátormi, tá nepatričná netrpezlivosť, to večné sťažovanie sa, tie koláčiky k čaju, to vzdychanie a stonanie.
Ja sám mám osemdesiattri a štvrť roka.“

 

Hendrik Groen a jeho tajný denník

Hendrik Groen má síce svoje roky, ale rozhodne sa nechystá do starého železa. Chce si ešte užívať, nie apaticky čakať na svoju smrť. A tak si píše tajný denník o svojom živote v jednom amsterdamskom domove dôchodcov. Píše o každodennom živote, o anarchistickom spolku Starí, ale nie mŕtvi, ale najmä o jednej žene, ktorá sa nasťahuje do domova. Je to žena, po akej vždy túžil a kedy ak nie teraz je čas niečo podniknúť? Veď je v najlepších rokoch…

Hendrik Groen

„Samozrejme, že sme tu tak trochu odborníci, pokiaľ ide o skúsenosti. Je tu dosť starých ľudí, ktorí s postupujúcim vekom strácajú niť….Ak má človek šťastie, je to veselý chaos, a ak má smolu, začne naháňať strach alebo sa stane agresívnym.“

 

Tajomný Hendrik

Hendrik GroenTajný denník Hendrika Groena získal cenu čitateľov za najlepšiu knihu roka 2016 a je to jeden z najúspešnejších holandských literárnych debutov. Prvá i druhá kniha sú vtipnou, ironickou, ale aj veľmi trenou sondou do každodenného života v domove dôchodcov. Nielen Hendrik si získa vaše srdcia. Spolu takmer 850 strán príjemného čítania, ktoré si budete užívať.
V dvojke Nový tajný denník Hendrika Groena, kedy má o rok a trištvrte viac ako v jednotke :-), je Hendrik stále plný chuti do života.

Autor Hendrik Groen je pseudonym a médiá rady špekulujú, kto sa za tým menom skrýva. Je to naozaj osemdesiatnik? Nejaký známy holandský spisovateľ? Alebo dokonca stand-up komik?
Pozrite si aj ďalšie naše knižné tipy a teraz už – poďte súťažiť!


Výherca kníh

Ďakujeme za všetky vaše odpovede a skvelé tipy na knižky. Z mnohých vyberáme:
Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. Muž menom Ove. Tu žila Britt-Marie. Ja velkáč. Ja malkáč. Zločinecký gang penzistov. Kúzelníkov únik z reality. Doppler. Pán Kaplan má třídu rád a iné.
Ste skvelí, inšpirovali se nás. Veríme, že Tajný denník Hendrika Groena a pokračovanie potešia Sandru Bulkovú z Bratislavy.
Blahoželáme.

HRAJTE o 2 knihy o Hendrikovi Groenovi

Foto: Plt.nl, LovelyBooks, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.