Jednoduchý spôsob, ako mať v dome viac tepla. Kúpte si koberec

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dlažba, parkety, laminát, linoleum, liata podlaha či dokonca bambusová podlaha, možnosti položenia podlahy sú v dnešnej dobe nekonečné. Podlaha bude navyše súčasťou vášho domova na dlhú dobu, a preto výber správnej podlahovej krytiny nie je práve jednoduchý. Ale akokoľvek sa nakoniec rozhodnete, koberec dodá vášmu obytnému priestoru teplý a osobný nádych. Okrem toho existuje mnoho ďalších výhod, ktoré koberec do vášho interiéru prináša.
Zdieľame s vami tipy na výber a výhody koberca!

 

Príjemné teplo v interiéri bez energie

Koberec v byte poskytuje teplo a krásny vzhľad. Niekedy je až prekvapujúce, koľko toho dokáže urobiť s atmosférou jednoduchý a zároveň kvalitný koberec. Väčšina ľudí si pre svoju podlahu vyberá základné farby. Často drevo, tmavé a biele tóny. Kobercom preto môžete dodať interiéru aj trochu viac farby a atmosféry.

Vlnený koberec nielenže nepriamo odovzdáva teplo, ale zároveň udržuje vaše nohy v teple, najmä ak si zvolíte koberec s vysokým vlasom s vlneným podtónom. V chladných mesiacoch ho určite oceníte a už nikdy nebudete musieť nosiť hrubé ponožky, ale naopak naďalej môžete chodiť po dome naboso.

koberec a viac tepla v dome

 

Koberec sa hodí do každého interiéru

Neexistuje koberec, ktorý by nebol pre vás ten pravý. Dnes majú koberce všetky tvary a veľkosti. Či už máte radi rôzne potlače, špeciálne vzory alebo jednoduchý koberec, svoju topku si nájde  každý. Môžete si vybrať koberec, ktorý vyhovuje vášmu interiéru, vkusu a ročnému obdobiu. V niektorých obchodoch je dokonca možné nechať si vyrobiť koberec na mieru.

 

Jednoduchá výmena

Ak vás už nebaví alebo chcete niečo nové, koberec jednoducho a rýchlo vymeníte. Oproti novej podlahe je cena nového koberca omnoho výhodnejšia. Kúpte si preto viac kobercov a striedajte ich v závislosti od vašich preferencií a ročného obdobia.

rustikálny štýl tipyPrečítajte si tiež
Rustikálny štýl je čoraz obľúbenejší.

 

Dokonalá zvuková izolácia a ochrana podlahy

Pociťujete na vašej súčasnej podlahe veľa kročajového hluku? Potom nezaškodí experimentovať s kobercom. Mnohé moderné koberce sú známe svojimi zvukotesnými vlastnosťami. Čím je koberec hrubší, tým je efekt väčší. Takže, nielenže sú jemné k nohám a vytvárajú hrejivú atmosféru, ale môžu pôsobiť aj veľmi upokojujúco na vaše uši, čo je obojstranne výhodná situácia!

 

Vytvorí jednotu

Ďalšou dôležitou výhodou koberca je, že dokáže vytvoriť dokonalú jednotu vo vašom interiéri. Ak sa rozhodnete dať pod nábytok alebo štýlové Hairpin nohy stola na podlahu koberček, celé to previaže a vytvorí v obývačke súdržný celok. Koberec sa dá samozrejme umiestniť aj pred nábytok tak, aby v interiéri stál samostatne. Stačí si správne vybrať a tešiť sa z jeho výhod, ktoré vašej domácnosti prinesie.

— PR článok —
Foto: Pixel-Shot/Shutterstock.com, dekorstudio.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.