Kozmetika sama o sebe nestačí. Aká strava lieči a vplýva na akné?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte pleť, ktorá je pokrytá nevzhľadným akné? Kozmetika s obsahom špeciálnych látok je riešenie, avšak, sama o sebe na odstránenie problému nestačí. Mali by ste zmeniť aj stravu. Hormóny robia svoje, no ani nezdravá strava ku kvalite pleti nepridáva. Aj správnou stravou teda môžete ovplyvniť pozitívny vzhľad pleti a zbaviť ju akné.
Ktorých potravín sa to konkrétne týka a ako zdravá strava vplýva na pleť, sa dozviete v tomto článku.

 

Účinná liečba akné pozostáva z viacerých krokov

Preto by ste mali s liečbou akné začať aj zvnútra. Presnejšie úpravou stravy, ktorú najčastejšie konzumujete. Najväčšiu časť úspechu ošetrenia tvorí samozrejme správna starostlivosť o pleť.   Špeciálne produkty sú prospešné v každom štádiu vášho akné, bez ohľadu na to, či vás postihuje akútne, trpíte neskorým akné alebo redukujete jazvy. Účinná liečba akné je však zložená z viacerých krokov, medzi ktoré patrí aj úprava jedálnička.

Ide predsa o veľmi zložité kožné ochorenie, ktoré si vyžaduje holistický prístup a ohľaduplný životný štýl. Ten tvoria aj potraviny, ktoré vám môžu pomôcť v boji proti vzniku pupienkov. Téme výživy sa preto oplatí venovať pri akné naozaj dôkladne. V kombinácii so správnou starostlivosťou bude vaša pleť potom vyživená zvnútra aj zvonku.

príčiny akné a ako mať čistú pleťPrečítajte si tiež
Akné sú príčiny akné a ako im účinnej predchádzať?

 

Čo by ste mali jesť, keď máte akné?

Strava proti akné by mala pozostávať z čo najprirodzenejších a nespracovaných potravín. Siahnite po sezónnych produktoch, vyberajte si potraviny s protizápalovými vlastnosťami a dochuťte čerstvými bylinkami. Kurkuma je tiež známa tým, že pôsobí protizápalovo.

Strava, ktorá eliminuje akné, je bohatá na zelenú zeleninu: či už ako smoothie, príloha, do polievok alebo ako surová strava. Na nečistú pleť sa odporúčajú mastné morské ryby dva dni v týždni, ako aj celozrnné výrobky, nízkosacharidové ovocie a kuracie mäso. Ako prílohy sú vhodné celozrnné cestoviny, ryža alebo zemiaky.

 

Akým potravinám by ste sa mali vyhnúť, ak máte akné?

Výrobky z bielej múky ako rožky, chlieb a sladké pečivo nepriaznivo ovplyvňujú hladinu cukru v krvi. Vajcia a mliečne výrobky sú tiež podozrivé z podpory zápalových procesov. Platí to aj pre bravčové mäso. Mali by ste sa čo najviac vyhýbať hotovým výrobkom a sladkostiam, alkoholu a káve.
Aspoň na určitý čas môžete takéto kontrolované stravovanie vyskúšať a uvidíte, či to zaberie.

— PR článok —
Foto: Pixel-Shot/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.