Domáci recept na vynikajúce pečené čokoládové müsli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Müsli – a zvlášť čokoládové musli – sa teší obľube vo veľkej časti sveta a pre mnohých je to neoddeliteľná súčasť raňajok. Málokto však vie, že jeho zrod sa datuje do roku 1900 v neďalekom Švajčiarsku. V tých časoch bol vo švajčiarskej nemocnici podávaný tento pokrm pacientom ako súčasť liečby spolu s veľkým množstvom zeleniny a ovocia.

Müsli je populárne aj z toho dôvodu, že suroviny v ňom možno ľubovoľne obmieňať podľa chuti a preferencií. V súčasnosti sa müsli podáva v suchej sypanej forme, v pečenej forme, vo forme granoly, s mliekom, s jogurtom, s čerstvým ovocím či dokonca vo forme tyčiniek. Fantázii sa v tomto prípade medze naozaj nekladú.

Domáci recept na čokoládové müsli

V tomto recepte si pripravíme výborné čokoládové müsli, ktoré svojou chuťou poteší deti i dospelých. Najvýraznejšiu chuť v recepte bude samozrejme tvoriť čokoláda spolu s orechmi a kokosom. Namiesto hrozienok je možné zvoliť brusnice alebo iné kandizované ovocie, poprípade pridať semiačka ako napr. slnečnicové, tekvicové či ľanové.

SUROVINY

 • 250 g ovsených vločiek
 • 100 g čokolády (v recepte 50 g horkej a 50 g mliečnej čokolády)
 • 60 g masla
 • 2 PL javorového sirupu
 • 1 PL kakaa
 • Za hrsť sušených hrozienok
 • Za hrsť kešu orechov
 • Za hrsť pekanových orechov
 • Za hrsť kokosových lupienkov
 • ½ ČL mletej škorice
 • Štipka soli

recept na čokoládové musli

POSTUP

recept postupRúru si predhrejeme na 160 stupňov Celzia. Pripravíme si väčšiu misu, do ktorej najskôr nasypeme suché ingrediencie okrem kakaa. V mise tak budeme mať nachystané ovsené vločky, oba druhy orechov, hrozienka, kokosové lupienky a štipku soli so škoricou.

recept postupDo menšej misky si nalámeme čokoládu, no pár tabličiek odložíme bokom. K čokoláde pridáme maslo a spolu rozpustíme do tekutej podoby.
Do teplej čokolády s maslom prilejeme javorový sirup a kakao. Zmes vylejeme do väčšej misy s pripravenými suchými surovinami. Poriadne premiešame.

recept na čokoládové musli

recept postupZmes vysypeme na plech vystlaný papierom na pečenie a rovnomerne rozložíme. Plech dáme do rúry a pečieme 10 až 12 minút.

recept postupPo upečení müsli necháme vychladnúť, kým nebude už iba mierne teplé. Vtedy pridáme kúsky nasekanej čokolády. Čokoláda sa trochu roztopí a vytvorí tak chrumkavé zlepené kúsky müsli.

recept postupPo úplnom vychladnutí skladujeme müsli v uzatvorenej nádobe maximálne 2 týždne, no verte, že tak dlho vám určite nevydržia 🙂
Dobrú chuť.

recept na domáce čokoládové musli

Foto: LepšíDeň.sk/autorka


Zdielať

About Author

Klaudia Plevová

Volám sa Klaudia, pochádzam zo západného Slovenska a som predovšetkým manželka a matka. Mám vyštudovaný odbor Ekonomika a manažment podniku na Žilinskej univerzite v Žiline. Som milovníčkou udržateľného a zdravého životného štýlu. Mám rada veľa pohybu rôzneho druhu, pomalú módu, dobrú kávu či film, a v neposlednom rade varenie a pečenie.

Komentáre sú uzavreté.