Domáca granola s jogurtom a čučoriedkami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sú jedlá a recepty, ktoré si obľúbite – niekedy ani neviete prečo, inokedy sa vám k nim viažu príjemné spomienky. Footblogerky Mimi Nemčeková a Barbora Drahovská vydali knižku Zdravé raňajky a v nej majú aj svoj obľúbený recept. Pochúťka spojená s peknými zážitkami 🙂 Volá sa to domáca granola s jogurtom a čučoriedkami.

„Všetky recepty a ich príprava majú svoj príbeh, ale pri fotení domácej granoly sme sa strašne nasmiali práve pri fotení,“ spomínajú Mimi a Barbora.
Granolu nainštalovali vonku v záhrade na tkanom obruse, na letné ležadlo a čipkovanou utierkou simulovali vejúcu záclonu. Jedna fotila, kamarátka liala javorový sirup a tretia, držiac utierku čakala na vietor. „Keď nás niekto pozoroval, tak sa musel veľmi zamýšľať, čo sme to na tom ležadle vyrábali,“ usmieva sa Mimi s Barborou.
Napokon však vznikla naozaj nádherná fotografia s tou pravou raňajkovou náladou.
Tak vyskúšajte ich obľúbený recept.

domáca granola

Barbora a Mimi. Ich obľúbený recept – domáca granola. 

Domáca granola s jogurtom a čučoriedkami

Ak máte na raňajky radi chrumkavé müsli, nie je nič ľahšie, ako si doma pripraviť rýchlu granolu. Šup-šup zmiešame 4 ingrediencie a kým stuhnú, môžeme si dať rannú sprchu. Granola je skvelá aj samotná – nakrájaná na pásiky poslúži ako čerstvá domáca müsli tyčinka. „Na raňajky ju zbožňujeme najmä v kombinácií s jogurtom a čerstvými čučoriedkami,“ dodávajú obľúbené footblogerky z portálu bite me.

Recept pre 2 osoby
Čas prípravy: 10 minút + 15 minút na odstátie

Potrebujeme:
6 PL ovsených vločiek
1 PL slnečnicových semiačok
1 PL sušených brusníc
2 PL medu
400 g bieleho jogurtu (alebo sójového jogurtu)
50 g čerstvých alebo rozmrazených čučoriedok

POSTUP: V hrnci zmiešame ovsené vločky, semiačka a brusnice s medom. Povaríme 2 minúty, kým sa med trošku roztopí a obalí všetky ingrediencie. Potom zmes rozotrieme na papier na pečenie a necháme 15 minút stuhnúť.
Granolu rozdelíme na menšie kúsky a podávame na bielom jogurte posypané čučoriedkami.

bite me tip: Granolu môžete po rozotrení na papier na pečenie dať pri 180 stupňoch na 5 až 7 minút piecť do rúry. Bude tak extra chrumkavá.


Zdielať

About Author

Jeden komentár

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.