Vyhľadávač Google a jeho žartíky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy používate vyhľadávač Google prakticky denne, aj niekoľkokrát? Väčšinou asi len zadáte hľadané slovo, či frázu do okienka a hotovo. Google ako bezkonkurenčne najpoužívanejší internetový vyhľadávač na svete, je však známy svojím nadľahčeným a „cool“ prístupom. Veľmi rád napríklad do svojej stránky vkladá mnoho drobných žartov alebo prekvapení.

Objavovaním takýchto google-žartíkov sa bavia ľudia po celom svete. Mnohé takéto výstrelky existujú len na krátky čas, pretože sú vytvorené napríklad pri nejakej konkrétnej príležitosti, iné však prežívajú dlho. 

Vyhľadávač Google. Vtipkár

Príklad jednoduchej zábavky je fráza Do a barrel roll(urob otočku). Ak ju do vyhľadávača zadáte, stránka skutočne urobí otočku o 360° v smere hodinových ručičiek.

google vyhľadávač

Urob otočku…a google ju urobí:-)

Ak ste jedným z priaznivcov legendárnej hry Super Mario, zadajte do vyhľadávača výraz Super Mario Brothers. Na pravej strane sa objavia súhrnné informácie, ktoré budú obsahovať typickú kocku z tejto hry, ktorá pri klikaní bude vypľúvať mince (vrátane autentického zvuku).

Pripomienkou niekdajšej minulosti je výraz Google in 1998 (Google v roku 1998). Ak ho zadáte do medzinárodnej verzie vyhľadávača (www.google.com), zobrazí sa v podobe, akú mal pri svojom zrode v tomto roku.

Na Google.com fungujú aj iné triky.
Chcete si hodiť mincou a žiadnu nemáte? Zadajte výraz Flip a coin a vyhľadávač za vás hodí virtuálnou mincou a oznámi vám výsledok. Rovnako sa dá použiť aj výraz Roll a die, ktorý za vás hodí virtuálnu hraciu kocku.

Vyhľadávač obsahuje aj niekoľko integrovaných hier. Ak zadáte výraz Atari breakout a následne kliknete na sekciu obrázkov, prostredie sa premení na legendárnu hru Breakout z konzoly Atari (ktorú možno poznáte aj pod menom jej nástupcu – Arkanoid). Hrať ju môžete donekonečna, pričom výraz funguje aj na slovenskej verzii tohto vyhľadávača.

legendárna hra Breakout

Zahrajte si legendárnu hru Breakout.

Na Google.com nájdete aj klasiku v podobe Pacmana. Stačí zadať Google Pacman a môžete začať hať.

V spolupráci s technologickým magazínom PCRevue

vyhľadávač Google

vyhľadávač Google a la legendárny Pacman.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.