Vyberte sa na túru. Dobrá kondička predlžuje život

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Náš život je plný stresu a nepríjemných udalostí, ktoré zanechávajú na našom tele rôzne negatívne stopy. Podlomená psychická a fyzická kondícia potom komplikuje vykonávanie bežných činností, práce a starostlivosti o rodinu i deti. Aj preto je možno dobré, poprepletať náš život činnosťami, ktoré môžu vplyv spomínaných negatívnych faktorov eliminovať na minimum.

Pohyb je v tomto smere najlepšie riešenie! Napriek tomu, že sú autá a ich nové náhradné diely Toyota pripravené poslúžiť nám v každej jednej situácii, podľa prieskumov, dlhodobé cesty v aute ohrozujú inteligenciu. Je preto lepšie rozhýbať naše telo.

 

Súvislosť medzi cvičením a dĺžkou života potvrdená

Prakticky všetci lekári a medicínski odborníci zdôrazňujú veľký vplyv cvičenia na kvalitu života. Čím skôr začnete s pravidelnou fyzickou aktivitou, tým dlhšie zostanete zdraví. Nová štúdia vykonaná v USA uvádza ešte silnejšie tvrdenie: kondícia predlžuje našu dĺžku života!

Vedci z Clevelandu v štáte Ohio analyzovali údaje zo skoršej dlhodobej štúdie, ktorá sledovala viac ako 120 000 účastníkov počas viac ako 20 rokov. V nej sa zistilo jasné spojenie medzi kondíciou z hľadiska spotreby kyslíka a očakávanou dĺžkou života. Ak teda budete vo vykonávaní fyzickej aktivity vytrvalí, môžete očakávať, že zostanete na Matke Zemi pomerne dlho.

turistika na SlovenskuPrečítajte si tiež
Turistika na Slovensku. 20 dôležitých pravidiel.

 

Vyberte si zábavnú formu pohybu

Aby ste sa donútili svoje telo rozhýbať, nemusíte utekať hneď do posilňovne. Fyzická aktivita sa dá predsa realizovať aj zábavnou formou. A najkrajšie túry v Tatrách môžu byť dobrým začiatkom.

Okrem toho môžete prevetrať aj bicykel. Podľa prieskumov vážia cyklisti o 3 kilá menej ako vodiči.  Zároveň touto prepravou šetríte prírodu a spoznávate krásu okolia na čerstvom vzduchu.

Ak sa teda chcete dožiť dlhého veku, pohyb by mal byť vo vašom živote základ!

— PR článok —
Foto: Olga Danylenko/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.