Čo darovať dieťaťu k sviatku? Zakúpte mu pohodlný sedací vak!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už dávno je prežitkom darovať dieťaťu len sladkosti a hračky. V moderných rodinách sa čoraz viac uprednostňujú zdraviu prospešné alternatívy k bežnej výbave v detskej izbe. Takýmto efektným darčekom sú aj detské sedacie vaky, v ktorých ich nezastihne len zábava a relax.

 

Čo je sedací vak?

Hlavnou funkčnou stránkou sedacích vakov je vytvárať komfortné alternatívne sedenie oproti bežným kreslám, pohovkám alebo taburetkám. Ich konštrukčné spracovanie obmedzuje nadmerný tlak na chrbticu, bedrá a kĺby. Aj vďaka tomu zaraďujeme sedacie vaky medzi ergonomické a flexibilné darčeky pre deti, ktoré dostať v rôznych veľkostiach, tvaroch, štýlových prevedeniach a vo farbách. Navyše je to jeden z mála darčekov odporúčaných aj pediatrami a fyzioterapeutmi.

Ako vybrať vhodný sedací vak pre deti?

Pri sedacích vakoch je rozhodujúcim kritériom typ a objem výplne, veľkosť a nosnosť (resp. zaťaženie), kvalita poťahovej látky a dostupné varianty.

 

Typ a možnosti výplne

Na to, aby sedacie vaky pre deti zabezpečili ergonomické sedenie, rozlišujeme, či sú vyplnené polystyrénovými guľôčkami alebo vzduchom pri nafukovacích vakoch. Guľôčková výplň sa po usadení prispôsobuje, kopíruje prirodzenú stavbu chrbtice, bedier a panvy. Podporuje relaxáciu pre svaly a maximálnu koncentráciu u detí pri hre alebo učení.

Informujte sa u predajcu aj o možnostiach dokúpenia samotnej výplne, keďže častým užívaním sa opotrebúva a znižuje svoju funkčnosť. Taktiež dávame do pozornosti ľahko udržateľné a umývateľné sedacie vaky z ekokože.

knižné darčekyPrečítajte si tiež
7 tipov na knižné darčeky pre deti.

 

Veľkosť a zaťaženie

Veľkosť ovplyvňuje samotná výška osoby, ktorá ho bude užívať a dispozičné riešenia miestnosti. Rozlišujeme sedacie vaky pre najmenších a pre dorast, pričom každý z nich pre svoju mobilitu, skladnosť a elimináciu ostrých hrán sa pohodlne využíva vo všetkých obytných miestnostiach. Nosnosť závisí od toho, či je sedací vak pre jednu alebo viac osôb, alebo sa využíva ako prístelka.

 

Aký typ sedacieho vaku je najlepší pre deti?

Pre deti a dorast odporúčame sedacie vaky kopírujúce tvar kresielka pre pohodlné sedenie aj opretie chrbtice a tzv. hrušky (alebo oválne vaky), ktoré nahrádzajú sedenie v kreslách a v kancelárskych stoličkách.

— PR článok —
Foto: Olesia Bilkei / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.