“Je vzrušujúce, keď filmári oživujú literárne postavy!”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Označujú ho za nekorunovaného kráľa novodobého mysteriózneho trileru a mnohí ho prirovnávajú ku Stephenovi Kingovi. „Vôbec mi to neprekáža, som jeho veľký fanúšik,“ usmieva sa Blake Crouch, ktorého začínajú spoznávať aj slovenskí čitatelia.
Veď z jeho kníh sa stávajú neuveriteľné bestsellery. Preložili ich do 30 jazykov a u nás vychádzajú jeho knihy vo vydavateľstve Zelený kocúr. Blake si už vyslúžil pochvaly typu „jeden z najvýraznejších talentov trileru 21.storočia“ a tam určite zapadá aj novinka Mestečko Wayward Pines: Nevyspytateľný.

V slovenčine už teda vyšli dve knihy, pribudne tretia a Blake Crouch si získava čoraz viac fanúšikov aj u nás. Veď ako vraví, „ľudia radi sledujú horory, zvyšujú hladinu endorfínov, stúpa adrenalín, ale bez strachu z dôsledkov.“ Preto tak milujeme strašidelné a mrazivé príbehy.
Prečítajte si o jeho knihách viac a HRAJTE o 9 kníh tohto výnimočného autora spolu s vydavateľstvom Zelený kocúr. Stačí nižšie odpovedať na dve naše otázky a ste v hre o tri balíčky.

 

Wayward Pines

Blake je pomerne často v hľadáčiku filmových tvorcov. Jeho knihy sa totiž čítajú ako film. Sú plné akcie, prekvapení a doslova máte pocit, akoby ste sledovali vynikajúci filmový trhák.

Z jeho knižnej trilógie Wayward Pines vznikol úspešný televízny seriál s Mattom Dillonom v hlavnej úlohe. V slovenčine vyšli prvé dva diely Wayward Pines Borovice (1.časť) a Nevyspytateľný (2.časť). Ak máte radi kvalitné čítanie a mrazivé napätie, neváhajte a siahnite po týchto knihách. Bude vám to trošku pripomínať kultové Mestečko Twin Peaks (Blake sám priznáva, že sa ním inšpiroval), či knihy Stephena Kinga a Paula Wilsona.
Ponurá strašidelná atmosféra plná napätia a nečakaných zvratov, ktoré vyrážajú dych. To je Wayward Pines a príbeh tajného agenta Ethana Burka, ktorý dostane so svojím parťákom tajnú úlohu: vypátrať, kam zmizli jeho kolegovia v zapadnutom mestečku uprostred malebnej prírody…

literárne postavy blake crouch

Temná hmota

Skvelý moderný sci-fi triler, ktorý prestížny Book Reporter ohodnotil jasne a stručne: Temná hmota je jedna z najlepších kníh akéhokoľvek roku…a akejkoľvek reality.“
Je to šikovný mix filmov ako Matrix, Červený trpaslík, Akty X a osudový dotyk s Ashtonom Kutcherom. „Je to moja najobľúbenejšia kniha zo všetkých, ktoré som napísal,“ povedal v rozhovore pre Pravdu Blake Crouch. „S každou voľbou, ktorú urobíme, vznikne nový alternatívny svet. Predstavte si, že existujú milióny možností a verzií nás samotných, ktorí žijeme rôzne iné životy. Máme rôzne iné zamestnania, rôznych iných partnerov – o tom všetkom je moja kniha Temná hmota.“

knihy lepsiden.skPozrite si viac článkov o knihách.

Literárne postavy ožívajú…

Prečítajte si viac o trileri Temná hmota, naozaj stojí za to!
Už sa schyľuje aj k filmu, z čoho sa teší samotný Blake. „Je to neskutočne vzrušujúce a cítim úžasnú pokoru, keď vidím, ako filmári prebúdzajú poje postavy k životu,“ povedal v jednom rozhovore Blake Crouch.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.