Módne trendy v roku 2018. Zaostrené na vzory

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poznáte najnovšie módne trendy pre rok 2018? Zima sa pomaličky končí, kabáty a bundy vložíme späť do skríň a konečne príde jar. A s ňou budeme môcť vyťahovať nové štýlové kúsky inšpirované prestížnymi módnymi domami, fashion týždňami a módnymi blogerkami, ktoré sa oplatí poznať.

Hoci Fashion Weeks v módnych mekkách sveta, ako je New York, Miláno a Paríž informovali o trendoch na jar/leto 2018 už na jeseň, je dobré si ich teraz pripomenúť. Napríklad v tejto sezóne budú IN veľké logá na oblečení. Hitom budú aj veľké náušnice od obrovských kruhov až po ťažko vyzerajúce kovové prvky. Úzke džínsy a cigaretové strihy nohavíc sú stále trendy, ale tento rok sa vrátia aj široké nohavice. A vraj bude jedno, či ste chudé, alebo máte pár kíl navyše. Tiež sa budú vo veľkom nosiť baretky (veď Francúzkam tak pristanú 🙂 ), rôzne rázporky, ktoré preslávila Angelina Jolie a napokon aj odvážne, hravé ponožky.
Pripravili sme pre vás prehľad farieb a textúr, s ktorými tento rok prešľap rozhodne neurobíte.

 

Módne trendy v roku 2018

módne trendy postavaBronz, strieborno, mat, lesk

Prvou výraznou zmenou je príchod metalických odtieňov, predovšetkým striebornej. Objavuje sa ale aj medená a bronzová, ktoré považujeme za absolútne úchvatné. Bojíte sa ich medzi sebou kombinovať? Potom neváhajte vyskúšať pravidlo, ktoré sme odpozerali z tohtoročných prehliadok a ktoré je tiež trendom: lesk vyvažuje mat. Ak si oblečiete lesklý top, zvoľte matnú sukňu. V prípade matného outfitu siahnite po lesklých lodičkách alebo lesklej kabelke.

 

módne trendy postavaPruhy

Pruhy sú ustálenou klasikou. Nosia sa síce stále, napriek tomu ich návrhári v minulých rokoch zanedbávali. A to sa tento rok mení.
Kúsky, ktoré sú pretkané šikmými alebo vertikálnymi pruhmi, využijete pre každú príležitosť. Od voľnočasových košieľ až po biznis nohavicové kostýmy. Pruhy sú skvelé, pretože každú ženu opticky zúžia a opticky pretiahnu jej postavu. Za nás na 100 % odporúčame. Na horizontálne pruhy zabudnite. Nielen, že rozširujú, ale v tohtoročnej sezóne ich prakticky nestretnete.

módne trendy

módne trendy postavaKvety

Máte radi kvety? Potom vás poteší, že kvetinové vzory sa od minulého roka stále držia na prehliadkových mólach. A niet divu. Rozjasnia oblečenie a urobia z vás romantickú vílu alebo drsňáčku, pokiaľ ide o kvetinové vzory značky Ed Hardy. Kvety sú vo forme potlače, alebo nášiviek. Takže, ak máte šikovné ruky, pátrajte po nášivkách v galantériách, ktorými môžete obmeniť vaše existujúce oblečenie.

 

módne trendy postavaStrapce

Podobne ako kvety zostávajú naďalej v móde aj strapce. Návrhári prestrihali všetko, čo sa dalo – od minimalistického trimovania na lemoch oblečenia, po dlhé sukne zložené z jednotlivých pruhov látok. Navyše prichádzajú s novým nápadom, namiesto strapcov z látky experimentujú s inými materiálmi, ako je napríklad perie. Látkové strapce aj perie však majú spoločný cieľ: rozbiť jednoliatosť modelu.

módne trendy pre rok 2018 InesPrečítajte si tiež
15 módnych chýb podľa módnej ikony.

módne trendy postavaPlast

Možno to znie futuristicky alebo úsmevne, ale skutočne je to tak. Do módy prenikajú veci vyrobené z plastu, a to nielen doplnky v podobe kabeliek alebo pásikov. Vzhľadom na vývoj spoločnosti možno očakávať, že budúcnosť módneho priemyslu patrí práve recyklovaným plastom.
V sezóne jar/leto 2018 sú prvými lastovičkami nového smeru predovšetkým zvršky – kabáty, bundy. Nie sme si istí, do akej miery je odev pohodlný pre bežné nosenie, má však jednu veľkú výhodu. Dážď vás už nikdy nerozhodí.

Na záver pre vás máme ešte čerešničku na torte v podobe tipu na doplnok sezóny. Sú to náušnice, ale nie hocijaké. Vlani sa nosili kruhy, tie tento rok s pokojným srdcom dajte do šperkovnice a vydajte sa pre abstraktné náušnice a náušnice po ramená. Pamätajte však na to, že veľké náušnice niečo vážia a nie každému budú príjemné. Starostlivo si ich vyskúšajte.

Držíme palce, nech sa v trendoch novej sezóny nájdete a cítite sa nich viac než dobre.

— PR článok —

módne trendy

módne trendy náušnice


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.