Na Slovensko prichádza najhorkejšie pivo, aké kedy v Radegaste uvarili

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pivovar Radegast prináša na slovenský trh novinku. Výčapný špeciál Radegast Ratar je charakteristický výraznou horkou chuťou a chmeľovou arómou. Ide o najhorkejšie pivo v 51-ročnej histórii pivovaru. Pre spotrebiteľov je dostupný od začiatku tohto roka vo vybraných obchodných reťazcoch v sklenenej fľaši a plechovke.

 

Mimoriadne horká chuť

Nošovická novinka z pivovaru Radegast je svetlý spodne kvasený výčapný špeciál. Má mimoriadne horkú chuť, dôkazom čoho je 50 jednotiek IBU (International Bitterness Units). Je to v priemere o 21 jednotiek viac ako dosahujú bežné pivá.
Aktuálne je jednotkou v horkosti, ktorá nemá na slovenskom a ani českom trhu medzi bežne dostupnými pivami rovnakú alternatívu. Trikrát chmelený výčapný špeciál varia sládkovia z mäkkej beskydskej vody, svetlého sladu z vlastnej sladovne, farebného sladu, karamelového sladu a prémiového chmeľu Polaris. Obsahuje 4,3  % alkoholu.

horké pivo ratar radegast

 

Čoraz obľúbenejšie horké pivá

Mária Dzureková, brand manažérka značky Radegast

Mária Dzureková

Práve výrazná horká chuť, ktorá je typická pre tento svetlý špeciál, je čoraz viac vyhľadávaná a žiadaná aj medzi spotrebiteľmi. Spomínaný trend možno sledovať nielen vo svete, ale aj na Slovensku či v susednej Českej republike.
„Potvrdzuje nám to doterajší úspech svetlého ležiaka Radegast Ryze Hořká 12 na Slovensku, ale aj ohlas zákazníkov na samotný Ratar, ktorý sme minulý rok ponúkli v limitovanej edícii na výčape. Spotrebitelia preferujú horkosť a my sme radi, že im môžeme ponúknuť zaujímavé a neobvykle horké pivá,“ hovorí Mária Dzureková, brand manažérka značky Radegast na Slovensku. Ponukou výrazných horkých pív sa Radegastu darí nadväzovať na odkaz prvého sládka, variť pivo s charakteristickou horkou chuťou.

Pivo Ratar má za sebou už aj prvé úspechy. V Českej republike zvíťazil v súťaži Voľba spotrebiteľov – najlepšia novinka v roku 2021, v kategórii pív. Táto súťaž už 21 rokov monitoruje, oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky alebo výrobkové rady uvedené na český trh.

Nošovická novinka je od 1. januára 2022 postupne k dispozícii vo viacerých obchodných reťazcoch. Priaznivci horkej chuti si ju môžu kúpiť v sklenených vratných fľašiach a plechovkách s objemom 0,5 litra. V predaji sú za odporúčanú maloobchodnú cenu 0,85 € za 0,5-litrovú fľašu a 0,99 € za 0,5-litrovú plechovku.

horké pivo ratar radegast

— PR článok —
Foto: Radegast

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.