Údržba rodinného domu a práce v záhrade

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keď sa roztopí posledný sneh a príroda sa prebúdza zo zimného spánku, nastáva obdobie, kedy je potrebné venovať rodinnému domu a záhrade svoju pozornosť. Začiatok kalendárneho roka je pre záhradu dôležité obdobie, v ktorom ju treba pripraviť na novú sezónu.

Na rodinný dom celý rok pôsobia slnečné lúče, dážď, vietor, mráz a sneh, preto aj dom potrebuje z času na čas údržbu. Väčšina majiteľov rodinných domov vie, čo všetko v sebe skrýva starostlivosť o rodinný dom a jeho okolie, preto údržbu domu po zime podcení len málokto. Pokiaľ sa chystáte renovovať fasádu, dbajte na výber omietky. Omietkový systém má za úlohu ochrániť dom za každého počasia, preto ho treba voliť premyslene. A aby vám práca išla dobre od ruky, nepodceňte ani výber vhodných pomôcok a náradia. Pri renovácii fasády vám dobrú službu poskytne lešenie na kolieskach, ktoré maximálne zjednoduší všetky práce vo výškach.

 

Záhradkárske práce

Ak chcete mať aj tento rok z pôdy v záhrade úžitok, venujte jej čas a starostlivosť už od februára. Február je ideálny mesiac na to, aby si záhradkár naplánoval to, čo a kde zasadí. Ako prvý si po zime všimnite trávnik. Riedke plochy a plesňou napadnuté miesta potrebujú údržbu. Trávnik najprv pokoste a pozbierajte z neho plsť. Zbavte ho odumretých častí trávy a buriny, ktoré bránia prenikaniu vody a hnojiva do pôdy. Na najredšie miesta trávnika vysejte nové osivo.

Okolie stromov a kríkov odkopte aspoň do vzdialenosti tridsať centimetrov od kmeňa. Aj dreviny a kríky v záhrade sú po zime obvykle obrastené machom a burinou, ktoré treba odstrániť.
V marci nezabudnite na priesady, ktoré môžete pestovať v parenisku alebo vo vyvýšených záhonoch, ktoré však treba prekryť, aby im neuškodili nočné prízemné mrazy. No v tomto ročnom období dbajte pri záhradkárskych prácach aj na seba – na vhodné oblečenie.

gabiónové ploty - výhodyPrečítajte si tiež
Gabiónové ploty. Prečo sú také obľúbené?

 

Nepodceňte počasie

Či sa chystáte na údržbu rodinného domu, alebo na práce v záhrade, komfort pri práci v exteriéri vám v chladnom období zaručí len dostatočne teplé a pohodlné oblečenie. Dobrým tipom aj pri fyzickej práci sú športové odevy, ktoré sú maximálne pružné, hrejivé a zároveň vzdušné.

Do pozornosti odporúčame značky Termovel a Mammut, ktoré ponúkajú širokú škálu odevov. Značka Termovel vás zahalí do teplej spodnej bielizne a značka Mammut poskytne komplet vrchné oblečenie – od nohavíc, cez tričká a vesty, až po bundy do každého počasia. Toto outdoorové oblečenie dopraje pohodlie v každom smere – spríjemní prácu pri údržbe rodinného domu aj všetky práce v záhrade. A rovnako dôležitá je aj obuv. Nezabudnite, že pracovná obuv má byť nepremokavá, teplá a správne tvarovaná. Tiež mäkká a vzdušná, aby nohám poskytla optimálny teplotný komfort aj v chladnom počasí.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.