Gabiónové ploty. Prečo sú také obľúbené?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možností oplotenia je neúrekom. Až je ťažké si vybrať. Akosi podvedome teda hľadáme niečo výnimočné, iné a pritom nenáročné. V poslednom období takto rastie popularita gabiónom.
Kto hľadá trendy, originálne, ekologickejšie a nie príliš finančne náročné oplotenie domu, ten si príde na svoje: gabiónové ploty sú čoraz obľúbenejšie. Pozrime sa na ďalšie prívlastky a vlastnosti tohto plota.

 

Ako vyzerá klasický gabiónový plot?

Väčšinou ich poznáme ako drôtené konštrukcie z pozinkovanej siete, vyplnené kamením. Tak trochu pripomínajú klietku a majú oddelené priehradky, ktoré spĺňajú spevňovaciu i estetickú funkciu. Vidieť ich môžeme v menších a stredných záhradách, terasách, ale i pri komerčných stavbách.

Gabiónové ploty nezasahujú do životného prostredia, resp. len minimálne a starosť s nimi je takmer nulová. Dajú sa postaviť veľmi rýchlo a za akéhokoľvek počasia.

Môžete si ho aj „vytuniť”

Za výplň môžu slúžiť kamene od výmyslu sveta. Rovnako tak aj tehly, drevo alebo napríklad aj predmety ako sú fľaše. Nie je zlý nápad ani využiť priestor za drôtmi ako úložný priestor (napríklad na vínko). A ak chcete za pletivo niečo viac z prírody, tak vnútro môžu tvoriť aj kôra, šišky alebo zemina, do ktorej následne zasejete rastlinky.

gabiónové ploty - výhody

 

Gabiónové ploty a ich hlavné benefity

  • atraktívny vzhľad
  • poskytujú vysokú úroveň súkromia
  • zaručujú vysokú pevnosť a dlhú životnosť
  • dizajnovka, funkčný doplnok záhrady a podpora pre popínavé rastliny
  • pri ich výplni sa fantázii medze nekladú
  • plot je prakticky bezúdržbový
  • dá sa zakúpiť pomerne lacno

Hľadáte naozaj kvalitné plotové pletivo, konkrétne gabiónový plot? Dvojitú antikoróznu úpravu zabezpečenú pozinkovaním a vypaľovanou polyesterovou farbou nájdete vo firme M+M Martinec.

Prečítajte si tiež
Domáci majster. 5 tipov pre kúpeľňu a toaletu.

— PR článok —
Foto: Martinec.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.