Ako využiť pivo v domácnosti, či na záhrade. Už nevylievajte zvyšky, využite ho!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zvetrané pivo, zvyšky po párty, či nedopitá fľaša po sledovaní hokeja v telke – väčšinou končí vo výlevke alebo v záchode, ale už to tak nerobte. Poradíme vám, ako využiť pivo, ktoré vám zostalo. Nielen v domácnosti na čistenie, ale aj v záhrade…budete prekvapení, na čo všetko sa dá pivo použiť. Nielenže chutí, zahasí smäd, ale dokáže zázraky. Dokonca ho viete využiť pre svoje zdravie. Veď čítajte ďalej.

Teplé pivo pri prechladnutí
Áno, toto by vám možno nenapadlo, skôr by ste siahli po bylinkovom čaji, ale funguje to! Výborný domáci liek pri nachladnutí. Horké látky v chmeli a slade pomáhajú pri príznakoch prechladnutie, dobre nám robia aj v pive obsiahnuté éterické oleje. To všetko pôsobí antibakteriálne a prispieva k lepšiemu spánku, ktorý nám regeneruje telo. Teplé pivo je vhodné aj pri bolestiach v hrdle.

Ako využiť pivo v záhrade a okolo domu?

ikona pivoUž asi viete, že pivo priláka slimáky a ulitníky do pivného kúpeľa. Môžete ho použiť aj ako hnojivo pre kvety, a to nielen v záhrade, ale aj pre izbové rastliny v domácnosti. Pivo môžete pridať do krhly v pomere pivo-voda 1:4.

ikona pivoV lete vám trochu piva v skleníku pomôže pri chytaní ôs a pivo obohatené o trošku kvasníc sa v lete používa na pomoc pri lepení hmyzu v korunách stromov. Teda nie počas opeľovania, ale neskôr, keď plody dozrievajú a hmyz ich tiež ochutnáva a ničí.

ikona pivoFungicíd. Zvetrané pivo sa dá použiť aj ako fungicíd na liečbu plesní na rastlinách. Zmiešajte zvetrané pivo s vodou v pomere 1:1 a nastriekajte ho na postihnuté rastliny.

ikona pivoVďaka kyselinám obsiahnutým v pive ho môžete použiť na odstránenie hrdze z kovových povrchov alebo na uvoľnenie hrdze. Tiež vie poslúžiť na uvoľnenie zhrdzavených skrutiek – nejde to úplne vždy, ale nám sa to veľakrát podarilo, tak treba vyskúšať. Zhrdzavená skrutka by sa mala máčať v pive niekoľko hodín, aby následne povolila. Môžete na to využiť aj ocot.

Gary Pilarchik vie, ako pivo chutí slimákom a dá sa z neho urobiť účinná pasca. Pozrite si jeho video:

 

Ako použiť pivo v domácnosti?

ikona pivoPivo môžete využiť aj na leštenie a utieranie dreveného nábytku. Ak vám nevadí vôňa piva v domácnosti, pokojne použite malé množstvo na drevené podlahy, ale nezabudnite ich potom dobre vysušiť, aby na nich nezostali kvapky alebo kaluže tekutiny.

ikona pivoPivo môžete použiť aj na umývanie a leštenie medeného riadu. Po niekoľkominútovom namočení do piva ich dobre utrite a osušte mäkkou handričkou.

ikona pivoPomôže vám aj pri čistení šperkov z drahých kovov. Zvetrané pivo výborne pôsobí na medené povrchy, ako sú kohútiky, panvice a hrnce. Kyseliny v pive pomáhajú rozpustiť škvrny a špinu. Stačí namočiť handru a pretrieť.

jedlo a pivo idú k sebePrečítajte si tiež
Viete ako správne kombinovať jedlo a pivo pre lepší zážitok?

ikona pivoOdstraňovač zápachu. Zvetrané pivo skvelo pohlcuje pachy, takže ho môžete použiť na odstránenie nepríjemných pachov z chladničky, koša na odpadky, alebo dokonca z vašich domácich zvierat. Stačí namočiť handričku do piva a utrieť ňou dané miesto.

ikona pivoPivo je podľa mnohých skvelým prostriedkom aj na vlasy, ktorým dodáva lesk a objem (vďaka pivovarským kvasniciam). Môžete zmiešať rovnaké diely piva a medu, toto naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Potom vlasy dôkladne opláchnite.

ikona pivoPivo sa dá využiť mnohými spôsobmi. Ak zvetrané pivo neviete využiť hneď v danej chvíli, nevylievajte ho, ale zamrazte ho v ľadových kockách. Tie môžete potom použiť neskôr. Môžete ho vyliať aj do kompostu, aby ste ho obohatili o živiny.

Zdroj a foto: housedigest.com, adbz.cz,
Freepik.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.